• 24.09.2015
24-26.09.2015 Rekolekcje przed odpustemW czwartek o godz. 11.45 mszą św. dla dzieci w Jankowicach Wielkich rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne przed odpustem ku czci św. Michała Archanioła. Ks. Józef - redemptorysta, przywitał wszystkie dzieci i wprowadził w czas świętych rekolekcji. „Rozpoczynamy czas rekolekcji – mówił o. rekolekcjonista - czas przygotowania naszych serc na spotkanie ze św. Michałem Archaniołem. Dzieci z Jankowic Wielkich miały swoje spotkania w południe o godz. 12.30, a z Wierzbnika o godz. 15.30. Dla dorosłych spotkania odbywały się przez trzy dni na wieczornych mszach św.: w Jankowicach Wielkich o godz. 17.00, a w Wierzbniku o godz. 19.00.

W pierwszym dniu mówił o grzechu: o jego naturze i skutkach. Następnym dniu zapraszał wszystkich do wejścia na drogę nawrócenia. To jedyna droga odejścia od grzechu, aby nasze serca na nowo otworzyć na Boga. W sobotę, czyli w trzecim dniu rekolekcji ukazał Matkę Bożą jako wzór otwarcia się na Boga. Ona nie tylko otwarła się na Boga, ale potrafiła żyć dla Niego.

W piątek i w sobotę po wieczornych mszach św. odbywały się spotkania stanowe. W piątek dla małżeństw i rodziców, a w sobotę dla młodzieży.