• 27.09.2015
Odpust parafialny i VIII Piknik św. Michała Arch.29 września w Kościele przeżywamy Uroczystość Świętych Archaniołów; Michała, Rafała i Gabriela. W niedzielę sąsiadującą z tym dniem przeżywamy tradycyjny odpust ku czci patrona naszej parafii Św. Michała Archanioła. W tym roku obchodziliśmy uroczystość odpustową w niedzielę 27 września. Sumie odpustowej przewodniczył i kazania odpustowe wygłosił ks. Józef – redemptorysta z Krakowa. We mszy św. także uczestniczyli ks. proboszcz Czesław Kocoń oraz emeryt ks. Eugeniusz Bojakowski.

To święto naszej parafii zgromadziło nie tylko naszą rodzinę parafialną, ale także wielu gości.
Po południu na boisku sportowym w Wierzbniku odbył się Piknik św. Michała Archanioła. Był to już VIII Piknik Parafialny organizowany przez naszą Radę Parafialną przy współpracy Rady Sołeckiej i Straży Pożarnej z Wierzbnika. Od godzin popołudniowych na boisku zrobiło się gwarno i …kolorowo. Wszystko za sprawą barwnych strojów pań z obsługi poszczególnych stoisk.

Proboszcz parafii ks. Czesław Kocoń otwierając piknik zachęcał do wspólnej zabawy całe rodziny, jako sposób na integrację i wzmocnienie więzi.

Jak co roku każdy mógł znaleźć coś dla siebie - posłuchać muzyki, pobawić się, zjeść coś z domowej kuchni – placki serowe, kiełbasę z rożna, czy szaszłyki, a na deser - pyszne domowe ciasta upieczone przez parafianki.

Podczas pikniku wystąpili artyści sceny śląskiej: Kola i Jula, Bernadeta Kowalska i jej przyjaciele oraz artyści Teatru Polskiego Historii, którzy przedstawili spektakl muzyczny p.t. „Santo Subito” w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. Spektakl za pomocą jedenastu utworów obrazował drogę do świętości Karola Wojtyły. Historia opowiada o trzech aniołach, którzy spotykając się wspominają życie i czasy pontyfikatu Papieża - Polaka św. Jana Pawła II. Występy artystów poprzedziły występy dzieci z przedszkola z Wierzbnika oraz dzieci ze szkoły podstawowej z Lipowej.

W programie Pikniku był także konkurs fantowy, podczas którego można było wylosować wiele ciekawych nagród. Główną nagrodą była pralka automatyczna oraz inne cenne nagrody: mikrofalówka, stół szklany do pokoju gościnnego, żelazko Boscha, suszarka do włosów, zboże.

Na zakończenie imprezy odbyła się wspólna zabawa taneczna.

Fragment piknikowych występów na filmie: