• 12.11.2015
Wyjazd do AquaparkuW czwartek po święcie Niepodległości Polski, dzieci i młodzież naszej parafii pojechała do Aquaparku we Wrocławiu. O godz. 15.00 grupa z Wierzbnika zebrała się na parkingu przy kościele, a dzieci i młodzież z Jankowic Wielkich przy biurowcu RSP. Po przyjeździe autokaru wszyscy zajęli w nim miejsca i wyruszyli w kierunku Wrocławia.

Na miejsce dotarli po 1,5 godziny jazdy. Z uśmiechem na twarzy wycieczkowicze wyszli z autokaru na parkingu i ruszyli w kierunku Aquaparku. Ks. Czesław Kocoń poszedł kupić bilety. Następnie cała grupa została poinformowana przez panią Beatę Kotara jak mają się zachowywać na hali basenowej. I w końcu nadszedł czas relaksu, zabawy i radości. Basen został opanowany przez dzieci i młodzież z naszej parafii. Wszyscy świetnie się bawili. Nie zabrakło zjeżdżalni, pirackiego statku, rwącej rzeki i wielu innych atrakcji.

Ale wszystko, co dobre szybko się kończy. Po upływie dwóch i pół godziny trzeba było opuścić basen i udać się do przebieralni, wysuszyć włosy... Kolejnym punktem, którego nie mogło oczywiście zabraknąć w programie było odwiedzenie McDonald'sa, aby posilić się po wyczerpującej zabawie i pływaniu. Po posiłku wszyscy wrócili do autokaru i wyruszyli w drogę powrotną do domu.

Ks. proboszcz wyraża wdzięczność osobom, które wyraziły zgodę ma pełnienie funkcji opiekunów grupy: wychowawczyni klasy II pani Danucie Przybył oraz rodzicom: pani Anieli Czeredreckiej, pani Dorocie Domagała, pani Beacie Kotara, pani Kamili Orawieckiej, pani Emilii Stachurskiej. Dzięki ich posłudze dzieci mogły się czuć bezpiecznie.