• 27.12.2015
Nasze kolędowanieW Niedzielę św. Rodziny zgromadziliśmy się o godz. 16.00 w kościele parafialnym w Wierzbniku na koncercie kolęd przygotowanym przez naszą scholę dziecięcą . Miał on bardzo bogaty repertuar, w którym znalazły się tradycyjne kolędy i współczesne pastorałki. Warto podkreślić, że dzisiejszą scholę tworzą najmłodsze dzieci.

Na początku pani Brygida Roter – która przygotowała dzieci do tego występu - przywitała wszystkich przybyłych wiernych na koncert. Po jej słowach schola śpiewem kolęd, jak chóry anielskie w grocie betelejemskiej oddała hołd i cześć nowonarodzonemu Chrystusowi. Wyrazem ich uwielbienia było złożenie zapalonych świec przed naszą parafialną szopką betlejemską.

Na zakończenie o. Henryk Kałuża podziękował pani Brygidzie i dzieciom za przygotowanie tego wieczoru kolęd. Zwrócił uwagę na wielki potencjał naszych dzieci. Życzył, im aby go nigdy nie zmarnowały. Każde dziecko w nagrodę za dzisiejszy występ otrzymało od o. Kałuży miesięcznik „Misjonarz”. Wszystko zakończyło się wystawieniem Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem sakramentalnym.