• 17.01.2016
VI Wieczór KolędW Parafialnym kościele w Wierzbniku, w niedzielę po raz szósty zorganizowany został „Wieczór kolęd”. Impreza ta z roku na rok przyciąga nowych wykonawców. Coroczny wieczór cieszy się dużym zainteresowaniem wiernych. Niektórzy z niecierpliwością oczekują tego spotkania kolędowego.

Tegorocznego spotkanie rozpoczęło się o godz. 17.00. Na początku ks. proboszcz przywitał przybyłych gości następującymi słowami: „Witam wszystkich przybyłych na nasz wieczór kolęd. Jest to już VI edycja. Koncert poprowadzi zespół The Feel Harmonic Singels. Czas kolędowania to taki szczególny czas: czas wyciszenia, czas refleksji, czas spokoju w którym zgłębiamy tajemnicę Narodzenia Chrystusa. Myślę, że dzisiejsi wykonawcy przybliżą i pomogą nam przeżyć tajemnicę Bożego narodzenia”.

Po tych słowach przywitania ks. proboszcz zaprosił do prezbiterium artystów ze śląska. Od razu nasza świątynia wypełniła się przepięknymi głosami a kapela. Dźwięki śpiewających artystów wpadały nie tylko do wnętrza kościoła, ale także w nasze serca. Prawdziwa uczta duchowa trwały przez całą godzinę. Na końcu ks. proboszcz podziękował artystą za tą duchową pożywkę: „Jesteśmy szczęśliwi, że ten koncert zjednoczył nas wszystkich w świątyni i pomógł wspólnie przeżyć te ważne momenty w życiu każdego z nas. Szczególne podziękowania należą się naszym „artystom”, którzy wcielili się w postacie Jezusa, Józefa, Maryi oraz trzech króli”. Każdy z artystów otrzymał bukiet kwiatów. Wszystko zakończyło krótkie nabożeństwo połączone z błogosławieństwem sakramentalnym.