• 04.05.2016
Dzień Strażaka4 maja 2016r. o godz. 18.00 w kościele parafialnym w Wierzbniku odbyła się uroczysta msza św. z okazji Dnia Strażaka. We mszy św. uczestniczyli strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej Parafii. Przed wieczorną mszą św. strażacy zebrali się przed kościołem. Procesyjnie zostali wprowadzeni przez księdza do kościoła. Na początku mszy św. ksiądz przywitał strażaków i wszystkich gości obecnych na eucharystii. Przypomniał także, że jest to także kolejna – już XVII rocznica pożaru naszej świątyni.

W homilii nawiązał do czytań i patrona św. Floriana. Pod koniec homilii powiedział: „Siostry i bracia! Prośmy dzisiaj, by Bóg przez wstawiennictwo św. Floriana ustrzegł nas od klęsk żywiołowych i wysyłał do nas swoich aniołów, gdy znajdziemy się w potrzebie! Drodzy Strażacy! Wiecie, że mundur to nie tylko parada, ale przede wszystkim służba Bogu, Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi. Niech św. Florian was strzeże od wypadków i będzie z wami zawsze, gdy spieszycie z pomocą”. W uroczystościach poza strażakami z parafii, brały udział następujące jednostki: OSP Lipowa, OSP Młodoszowice, OSP Gałążczyce. Dopełnieniem dzisiejszej uroczystości była procesja błagalna o urodzaje z okazji Dni Krzyżowych.

Po mszy św. w remizie odbyło się przyjacielskie spotkanie.