• 02.02.2017
Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Światowy Dzień Życia KonsekrowanegoW czwartek 2 lutego - w scenerii zimowej - obchodziliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli tradycyjne święto Matki Bożej Gromnicznej. Był to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.(więcej >>).

W tym dniu w naszej Parafii podczas wieczornych mszy świętych: w Jankowicach Wielkich o godz.17.00, a w Wierzbniku o godz. 18.00 błogosławiliśmy świece.

W związku z przeżywanym Światowym Dniem Życia Konsekrowanego modliliśmy się także podczas każdej mszy św. w intencji wszystkich tych, którzy poświęcili się Bogu w życiu zakonnym.

Po zakończeniu mszy św. ks. proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa św. Błażeja.