• 04.05.2017
Dzień StrażakaTradycyjnie w dniu 4 maja 2017 r. w naszym w kościele parafialnym odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Strażaka. Co roku na wspólną modlitwę ks. proboszcz zaprasza naszych strażaków. W tegorocznej modlitwie wzięli udział także strażacy z Gałążczyc.
Głównym celebransem mszy św. był o. Henryk Kałuża. On też wygłosił kazanie do strażaków, w którym między innymi mówił o honorze i godności strażaka.

Razem ze strażakami dziękowaliśmy Bogu i ich patronowi św. Florianowi za opiekę podczas przeprowadzonych akcji.

Po mszy św. ks. proboszcz podziękował strażakom za ich służbę i złożył im życzenia. Nawiązując do kazania o. Henryka życzył im tej przepięknej postawy, które nie splami honoru strażaka.

W tym szczególnym dniu składaliśmy serdeczne życzenia także dla wszystkich ochotników oraz ich rodzin, dużo szczęścia, zdrowia i błogosławieństwa Bożego oraz tyle samo powrotów co wyjazdów do akcji.

Na zakończenie odbyło się nabożeństwo majowe.