• Apis
  • 11.02.2018
Nabożeństwo 40 godzinneW VI niedzielę zwykłą wybiły ostatnie godziny przed Wielkim Postem, które wypełniliśmy nabożeństwem 40 godzinnym. Rozpoczęliśmy je po sumie w kościele parafialnym, a zakończyliśmy wtorek wieczorną mszą św. w Wierzbniku. W poniedziałek adoracja miała miejsce w Jankowicach Wielkich. Podczas adoracji Jezusa Eucharystycznego dziękowaliśmy za przeżyty miniony czas, ale i przepraszaliśmy za to wszystko, co było zaprzeczeniem życia chrześcijańskiego.

Na zakończenie adoracji ks. proboszcz zachęcił wszystkich wiernych do nabożeństw wielkopostnych: drogi krzyżowej i Gorzki Żali.

Natomiast tegoroczne rekolekcje – dodał – rozpoczną się w III niedzielę wielkopostną, które wygłosi o. Henryk Kałuża. Nabożeństwa tego okresu i rekolekcje pomogą nam właściwie przygotować do świąt Paschalnych czyli Zmartwychwstania.