• Apis
  • 09.05.2018
7-9.05.2018 Dni KrzyżoweWniebowstąpienie Pańskie jest uroczystością obchodzoną 40 dniu po Wielkanocy lub w niedzielę przypadającą po 40 dniu. W Polsce od 2004 r. na mocy postanowienia Konferencji Episkopatu Polski obchodzi się Wniebowstąpienie Pańskie w niedzielę przed uroczystością Zielonych Świąt. Istotą tej uroczystości jest odejście Chrystusa do Ojca, udział Chrystusowego człowieczeństwa w pełnej chwale Boga Ojca.

Z Wniebowstąpieniem Pańskim łączą się tzw. Dni Krzyżowe obchodzone w poniedziałek, wtorek i środę przed tą uroczystością. Są to dni błagalnej modlitwy o urodzaj i zachowanie od klęsk żywiołowych.

W naszej parafii odbyły się procesje błagalne w dniach od 7 – 9 maja: w poniedziałek do kapliczki maryjnej u Państwa Pasiutów: we wtorek wokół kościoła, a w środę ze względu na deszcz do krzyża misyjnego przed kościołem.