• Apis
  • 13.05.2018
I Komunia św. w Wierzbniku13 maja br. 7 dzieci po raz pierwszy przyjęło do swego serca Pana Jezusa: pięcioro dzieci z Wierzbnika - trzy dziewczynki:
Paulina Cebrat
Wiktoria Cichocka
Wiktoria Wolańska
i dwóch chłopców:
Michała Brączek
Brajan Florek
oraz Oliwka Kałuża z Jankowic Wielkich i Kaja Stolarska z Kolnicy.

Przygotowywały się one do przyjęcia sakramentu pokuty i Eucharystii przez trzy lata podczas katechezy szkolnej. Ostatnie tygodnie były przeżyciem wyjątkowym dla dzieci i rodziców ze względu na bezpośrednie przygotowania do przyjęcia tych sakramentów.

Dzień wcześniej z bijący sercem i olbrzymią tremą dzieci także po raz pierwszy uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem, w Sakramencie Pokuty i Pojednania.
Uroczystość rozpoczęła się przed bramą wejściową na plac kościelny. O godzinie 11.00 ksiądz proboszcz przybył do zgromadzonych dzieci. Przywitał i pobłogosławił wszystkie dzieci. Rodzice także udzieli swoim dzieciom błogosławieństwa. Następnie procesyjnie weszły do świątyni. Rozpoczynając Mszę św., ksiądz proboszcz przedstawił wszystkie dzieci przystępujące do sakramentu Eucharystii. Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze pełnej uśmiechów i wzruszeń. Wszystkie dzieci wzięły aktywny udział w swojej uroczystości; czytały czytania liturgiczne, razem z rodzicami odmówiły modlitwę wiernych podziękowały osobiście Panu Jezusowi, rodzicom i księdzu proboszczowi za dzisiejszą uroczystość.

O godzinie 15:00 dzieci spotkały się w kościele na nabożeństwie majowym, podczas którego otrzymały pamiątkowe obrazki i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia.

     Wielkim zwieńczeniem tego wydarzenia będzie pielgrzymka do Częstochowy. Tam 22 maja  przed  obliczem Matki Bożej Częstochowskiej dzieci i rodzice podziękują za dar Eucharystii i będą prosić o dalsze łaski dla rodzin oraz całej wspólnoty parafialnej.