• 22.07.2018
Poświęcenie pojazdówPo popołudniowym nabożeństwie, na kilka dni przed liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa /25 lipca/, patrona kierowców i podróżujących, w naszej parafii odbyło się poświęcenie pojazdów: w Jankowicach Wielkich o godz. 14.00, a w Wierzbniku o godz. 15.00.

Podczas nabożeństwa ksiądz proboszcz pobłogosławił kierowców Przenajświętszym Sakramentem, a następnie udawał się na parking przykościelny, gdzie każdy samochód skropił święconą wodą.

Przy tej okazji, jak co roku, ministranci zbierali od kierowców ofiary pieniężne przeznaczone dla MIVA Polska – organizacji pomagającej w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy, głoszących Ewangelię na krańcach świata. Jest to wyraz wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry i przebyte podróże, za szczęśliwe powroty do domu, za posiadane pojazdy, które nam służą oraz innym osobom.

Taka zbiórka odbyła się także po każdej mszy św.