• Apis
  • 16.09.2018
Pielgrzymka na Górę św. AnnyW sobotę 16 września o godz. 7.30, Mszą św. w Grozie Lurdzkiej ks. bp Andrzej Czaja, rozpoczął obchody kalwaryjskie Drogi Krzyżowej. Nasza grupa parafialna dołączyła się do pielgrzymów w Porębie. Tutaj wysłuchaliśmy kazania na Temat Ducha św., który był przewodnią myślą tegorocznej pielgrzymki.

A wieczorem o godz. 19.00 odbyło się nabożeństwo ze świecami. Na nabożeństwie obecni byli ks. bp Andrzej Czaja – ordynariusz naszej diecezji, ks. bp Paweł Stobrawa – biskup pomocniczy naszej diecezji, ks. bp Jan Kopiec – ordynariusz diecezji gliwickiej. Gościem specjalnym tegorocznych uroczystości był nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio –, który przyznał, że jest coś, co łączy go z Górą św. Anny. – „Jestem bardzo wdzięczny księdzu biskupowi Andrzejowi za zaproszenie i za to, że mogę tu być. O tutejszej pobożności słyszałem bardzo dużo, a w szczególny sposób łączy mnie z tym miejscem fakt, że pochodzę z parafii św. Anny i darzę ją wielką czcią i szacunkiem”.

Po skończonym nabożeństwie wróciliśmy do naszych domów.