• Apis
  • 01.10.2018
Różaniec  - Polska z Jezusem i MaryjąNabożeństwa różańcowe rozpoczęliśmy przed wieczornymi mszami św. zarówno w Jankowicach Wielkich jak i w Wierzbniku. Pora ta została wybrana ze względu na dzieci, aby nie musiały wracać późno do domu. Temat duszpasterski tegorocznych nabożeństw jest poświęcony 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na kolejnych nabożeństwach różańcowych dzieci będą otrzymywać naklejki przypominające o ważnych wydarzeniach, wielkich Polakach, patriotach, świętych, błogosławionych, którzy zapisali się w historii naszego kraju i łączyli miłość do Ojczyzny z miłością do Boga. Bardzo często to właśnie modlitwa różańcowa była tą, która kształtowała piękne postawy, bohaterstwo i patriotyzm, ale jednocześnie dodawała nadziei, że Polska w końcu odzyska wolność i niepodległość. Wklejając kolejne naklejki dzieci będą poznawać najpiękniejsze więzy łączące nasz kraj z rodziną Maryi i Jezusa.