• 12.05.2019
Pierwsza Komunia św.W dniu 12 maja 2019r. w naszym kościele parafialnym odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Siedmioro dzieci przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca:

a. pięcioro z Wierzbnika

Bednarczyk Filip
Czeredrecka Weronika
Kiepicz Martyna
Matulewicz Piotr
Piwowarczyk Dominik

b. dwoje z Jankowic Wielkich

Bachula Malwina
Grzesiak Bartłomiej

Liturgii przewodniczył i kazanie o rybach i Zmartwychwstałym Chrystusie wygłosił ks. proboszcz Czesław Kocoń. Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie w życiu dziecka, które pogłębia jego relację z Jezusem Eucharystycznym.

Przez cały tydzień dzieci będą uczestniczyły w tzw. „Białym tygodniu”, czyli nabożeństwach majowych połączonych z Mszą Świętą, a w poniedziałek 27 maja wybiorą się z pielgrzymką do Głębinowa, gdzie oddadzą cześć relikwiom św. Rity.

Gratulujemy Rodzicom i Dzieciom, które tego dnia po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swoich serc i życzymy wielu łask Bożych oraz daru wierności Panu Jezusowi na każdy dzień życia.