• 13.10.2019
Nabożeństwo fatimskieOd 13 maja do 13 października, co miesiąc 13 dnia miesiąca spotykaliśmy się na nabożeństwie fatimskim, aby realizować prośbę Matki Bożej, która zachęca nas do modlitwy różańcowej za grzeszników oraz pokuty w intencji pokoju na świecie.

W niedzielę 13 października, mszą świętą o godz. 11.00 rozpoczęliśmy ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. proboszcz. W swojej homilii przypomniał przesłanie Matki Bożej, które skierowała do Dzieci Fatimskich podczas ostatniego - październikowego objawienia. Wezwał wszystkich, nawiązując do dnia papieskiego „Wstańmy i chodźmy” do powstania z naszego letargu życia i dawania świadectwa wiary. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek świat, kościół, wspólnoty parafialne i nasze rodziny potrzebują żywych świadków wiary – mówił w swoim słowie kaznodzieja.

Po mszy świętej został odmówiony różaniec fatimski, po nim precesja zakończona Aktem Osobistego Oddania się Matce Bożej oraz błogosławieństwem i pieśnią maryjną.