• Apis
  • 04.10.2020
Promocja Wierzbnika i Jankowic w Programie Rozwoju Obszarów WiejskichStowarzyszenie „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna” informuje, że w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Plan Operacyjny na lata 2020-2021, jako Partner Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich realizuje operację pn.: Zechcesz tu zostać. Celem operacji jest promocja obszaru Stowarzyszenia „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna” poprzez produkcję i udostępnienie filmu pn. "Zechcesz tu zostać" prezentującego efekty (przykłady projektów) wdrażania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na obszarze Lokalnej Grupy Działania „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna”

Film "Szlakiem polichromii brzeskich na rowerze"

Stowarzyszenie „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna” promując zarówno zdrowy tryb wypoczynku jak i poznawcze walory takiego sposobu zwiedzania zabytków - zaprasza do podróży w czasie i przestrzeni.

Trasa rozpoczyna się w Pogorzeli i wiedzie przez Strzelniki, Małujowicie i Wierzbnik. Przedstawione w filmie zabytkowe miejsca stanowią największe w Polsce skupisko polichromii, które zostały w części odnowione przy wsparciu finansowym pochodzącym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, przy pomocy Stowarzyszenia "Brzesko-Oławska Wieś Historyczna"

Zapraszamy do obejrzenia filmów