• Apis
  • 01.11.2020
Nowa strona internetowaW dniu dzisiejszym serwis internetowy naszej parafii przeszedł gruntowne przeobrażenie. Poza zmianą szaty graficznej został przede wszystkim dostosowany do urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety. Niektóre elementy strony musiały więc ulec zmianie aby ten wymóg spełnić. Starałem się jednak, aby nowy układ był podobny do tego, do którego wszyscy się już przyzwyczaili.

Niektóre elementy zniknęły (zegar analogowy, który i tak nie pokazywał się na urządzeniach mobilnych), inne powróciły - np. "Patron dnia", pokazujący "klikalny" obrazek, prowadzący do artykułów z życiorysami świętych, patronujących danej dacie w kalendarzu.

Unowocześniony został także "silnik" napędzający stronę internetową, dzięki czemu otwiera się ona szybciej i odpowiada współczesnym wymaganiom stawianym przez firmy hostingowe (serwery internetowe).

Mam nadzieję, że strona nadal będzie dobrze pełnić swoją rolę w społeczności parafii pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Wierzbniku.

Administrator serwisu
Andrzej Podgórski