• 19.02.2021
Droga Krzyżowa.Tradycyjne w piątki przez cały post będą odprawiane nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w Jankowicach Wielkich przed wieczorną mszą św., a w Wierzbniku po wieczornej mszy św. Na pierwszym spotkaniu dzieci otrzymały małe książeczki - kontrolki, które będą okazją do poznania i zrozumienia, jak w kościele przygotowujemy się i obchodzimy Wielkanoc.

Podczas nabożeństw drogi krzyżowej dzieci będą otrzymywały naklejki, które, umieszczone w odpowiednich miejscach książeczki staną się ilustracjami o treści Wielkiego Tygodnia i Wieczerzy Paschalnej.

Podczas Gorzkich Żali dzieci także będą otrzymywać naklejki, które po wklejeniu na ostatnią stronę okładki utworzą obraz świętego Józefa.

Warto szczególnie w tym roku pamiętać o świętym opiekunie Pana Jezusa, gdyż papież Franciszek ogłosił właśnie świętego Józefa patronem roku 2021.