• 18.05.2012
18 maja 2012 r. w naszej parafii był to dzień modlitewny związany z obchodami 92. rocznicy urodzin bł. Jana Pawła II. Ta wielka modlitwa, która płynęła z miłości do naszego rodaka miała miejsce podczas mszy św. o godz. 17.00 w Jankowicach Wielkich i o godz. 18.00 w Wierzbniku. W obchodach kolejnej rocznicy urodzin Ojca Świętego wzięły udział wszyscy uczestnicy mszy świętych, którzy pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie księdza proboszcza.

Po zakończonych mszach świętych udaliśmy się w Jankowicach pod pomnik Błogosławionego Jana Pawła II, a w Wierzbniku pod Krzyż misyjny. Tutaj odprawiliśmy krótkie nabożeństwo o rychłą kanonizację błogosławionego Jana Pawła II. Wszystko zostało zakończone ulubioną piosenką Papieża „Barka”, a ludzie w tych miejscach zostawili zapalone znicze, które są świadectwem nie tylko pamięci, ale przed wszystkim naszej głębokiej miłości do tak Wielkiego naszego rodaka.