• Apis
  • 20.11.2022
Dziękczynne "Te Deum"Dobiegł końca jubileusz 50-lecia diecezji opolskiej. Bp Andrzej Czaja przewodniczył z tej okazji w niedzielę Mszy św. w kościele seminaryjnym w Opolu. Wręczył też dyplomy uznania około stu wieloletnim pracownikom diecezjalnych instytucji.

Zakończenie złotego jubileuszu istnienia diecezji opolskiej obchodzono w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, kończącą rok liturgiczny (rozpoczęcie jubileuszu ogłoszono podczas Mszy św. Krzyżma w Wielki Czwartek). Kościół seminaryjny wypełnili przede wszystkim nadzwyczajni szafarze Komunii św., dla których niedziela Chrystusa Króla jest świętem patronalnym i tradycyjnym dniem skupienia. Nie zabrakło także młodzieży, która spotkała się w kościele seminaryjnym już w sobotę na wieczornym i nocnym czuwaniu w łączności z papieżem Franciszkiem w ramach XXXVII Światowego Dnia Młodzieży w diecezjach.

O szczególnym charakterze tego spotkania przypominały ustawione w bocznej nawie kościoła kopia obrazu Matki Bożej Opolskiej, okolicznościowa świeca na 50-lecie oraz kopia papieskiej bulli o powołaniu do istnienia diecezji opolskiej.

W łączności z uroczystościami w Opolu na zakończenie Roku Jubileuszowego w naszej parafii po każdej mszy św. odbyła adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas niej odmówiliśmy modlitwę za naszą Diecezję i Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana oraz śpiewem dziękczynnego „Te Deum” podziękowaliśmy za wszystkie łaski, jakie otrzymaliśmy w tym szczególnym czasie.