4 maja 2014 III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś I niedziela miesiąc kolekta na Seminarium Duchowne i diecezjalne instytucje.

Dzisiaj po południu o godz. 15.00 nabożeństwo majowe. Po nim wymiana tajemnic różańcowych.

W dniach od 4 do 10 maja Kościół Polski przeżywać będzie 6. Tydzień Biblijny pod patronatem Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II. Hasłem tego tygodnia będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „Tak Panie! Ja mocno wierzę, że Ty jesteś Mesjaszem, Synem Bożym, który miał przyjść na świat” (J 11,27).

W poniedziałek po wieczornych msza św. spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

We wtorek wspomnienie świętych apostołów Filipa i Jakuba.

W środę spotkanie z rodzicami dzieci I komunijnych.

W czwartek Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W sobotę, 10 maja 2014 r. w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej w Opolu Ks. Biskup Rudolf Pierskała udzieli święceń diakonatu następującym alumnom z diecezji opolskiej: Kamil Bania - par. św. Michała Archanioła w Prudniku; Dawid Kontny - par. św. Mikołaja i Św. Małgorzaty w Wysokiej; Mateusz Kozielski - par. św. Antoniego w Zdzieszowicach; Dominik Mamełka - par. św. Jana Chrzciciela w Powidzku; Kamil Mieszkowski - par. św. Piotra i Pawła w Opolu; Daniel Nowak - par. św. Stanisława i Naw. NMP w Płużnicy Wielkiej; Dominik Paterak - par. Jadwigi Śląskiej w Nowym Lesie; Mateusz Wieczorek - par. Nawiedzenia NMP w Polskiej Nowej Wsi. Kandydaci do święceń diakonatu za naszym pośrednictwem proszą o modlitwę wiernych całej diecezji oraz zapraszają do udziału w liturgii święceń.

W sobotę nasza młodzież gimnazjalna z kl. III będzie przyjmować sakrament Bierzmowania. Uroczystości odbędą w się w kościele w Grodkowie o godz. 15.00

W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

W przyszła niedzielę na Górze św. pielgrzymka Strażaków.

11 maja 2014 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 51. Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Prośmy Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy oraz, aby zachował te wszystkie powołania, którymi już obdarzył Kościół.

Dzieci z klas III z Wierzbnika obchodzą dziś swój dzień I Komunii św. o godz. 11.00. Natomiast dzieci z kl. IV z Wierzbnika świętują rocznicę I Komunii św. Podziękują Bogu za dar Jego obecności pod postacią chleba. Dzieci i ich rodziny otoczmy serdeczną modlitwą, aby nieustannie wzmacniali wiarę i łączyli swoje życie z Jezusem Eucharystycznym.

Dzisiaj nabożeństwo dziękczynne o godz. 15.00.

Nabożeństwa majowe codziennie:
- w Jankowicach przed mszą św.;
- w Wierzbniku po mszy św.

We wtorek, 13 maja przypada kolejna rocznica objawień fatimskich.

W środę wspomnienie św. Macieja, apostoła.

W piątek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

Na Górze św. Anny w sobotę pielgrzymka rowerzystów, a w niedzielę miłośników koni zaprzęgowych.

W przyszłą niedzielę komunia w Jankowicach Wielkich, dlatego następuje zmiana godzin odprawienia mszy św.:
- w Jankowicach o godz. 11.00
-w Wierzbniku o godz.: 08.00 i 09.00;

18 maja 2014 V NIEDZIELA WIELKANOCNA

V niedziela wielkanocna – jest niedzielą I komunii św. dla dzieci z III klasy z Jankowic Wielkich. Polećmy ich Bożej Opatrzności, aby przez całe życie przyjmowali Jezusa Eucharystycznego z taką radością, jak to uczynili dziś.

Nabożeństwo dziękczynne za dar przyjęcia komunii św. o godz. 15.00

Nabożeństwa Maryjne codziennie:
W Jankowicach Wielkich przed wieczorna mszą św.
W Wierzbniku po wieczornej mszy św.

W środę wspomnienie św. Jana Nepomucena.

W piątek msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej.

W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

W przyszłą niedzielę na Górze św. Anny pielgrzymka górników, skalników i pracowników zakładów cementowo – wapiennych.

25 maja 2014 VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiaj o godzinie 15.00 nabożeństwo majowe. W dni powszednie codziennie w Wierzbniku po mszy świętej, w Jankowicach przed mszą.

W poniedziałek, wtorek i środę dni krzyżowe. Celem tych dni jest modlitwa o obfite plony ziemi i błogosławieństwo Boże w pracy.

W poniedziałek Dzień Matki. Modlimy się w intencji żywych i zmarłych matek z okazji ich święta.


Po mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci, które obchodzą w tym roku swoją I rocznicę komunii św.

W piątek rozpoczęcie nowenny do Duch Św. przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W sobotę święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny. Na Górze św. Anny dzień modlitw sióstr zakonnych.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta na Seminarium Duchowne i diecezjalne instytucje, a do puszek zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej.

W przyszłą niedzielę przypada Dzień Dziecka. Na Górze św. Anny w niedzielę pielgrzymka mniejszości narodowych.

Biskup Opolski Andrzej Czaja serdecznie zaprasza w niedzielę, dnia 1 czerwca br., na Pielgrzymkę Mniejszości Narodowych i Etnicznych na Górę Świętej Anny. Tegorocznym jej hasłem jest myśl przewodnia Roku Rodziny w naszej Metropolii Górnośląskiej: „Rodzina Miłością Wielka”. Na program pielgrzymki złożą się modlitwy w intencji małżeństw, rodzin, dzieci, młodzieży i osób w podeszłym wieku,  uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa Rudolfa Pierskały w Grocie Lurdzkiej, spotkanie przy Domu Pielgrzyma oraz popołudniowe nabożeństwo ku czci św. Anny w Annogórskiej Bazylice. Do udziału w tym ważnym wydarzeniu zaproszeni są wszyscy diecezjanie. Poprzez wspólną modlitwę pragniemy urzeczywistniać skierowane do nas wszystkich wezwanie Jezusa Chrystusa do budowania jedności, abyśmy poprzez postawę życiową nacechowaną otwartością i miłością wobec każdego człowieka stali się czytelnym znakiem Bożej Prawdy i Miłości w tych kręgach, w których żyjemy.

Dla dzieci I komunijnych będzie organizowana pielgrzymka dziękczynna za dar przyjęcia komunii św. do Wadowic oraz Inwałdu – parku miniatur obiektów nie tylko sakralnych oraz warowni średniowiecznej /niezapomniana wizyta w średniowiecznym muzeum tortur, zbrojowni - pokaz światła i dźwięk, zostań średniowiecznym rzemieślnikiem, lekcje żywej historii). Koszt wyjazdu 55 złotych od osoby.

Koło Gospodyń Wiejskich oraz Przedszkole Publiczne w Wierzbniku zapraszają wszystkie matki na spotkanie z okazji ich święta – do budynku szkoły - we wtorek na godzinę 16.00.