1 lutego 2015 -IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś kolekta na potrzeby Seminarium Duchownego i diecezjalnych instytucji.

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 14.00. Po nim wymiana tajemnic różańcowych.

Jutrzejsze święto Ofiarowania Pańskiego przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Mamy okazję raz jeszcze spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci Dziecka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła.

Z woli papieża Jana Pawła II od 1997 roku w to święto w Kościele powszechnym obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Zechciejmy również materialnie wspierać szczególnie zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat. Poświęcając się modlitwie, zawierzają one Bożej Opatrzności również swoich ofiarodawców, wierząc, że ci, za których się modlą, nie zapomną o nich w swojej wielkoduszności.

W przyszłą niedzielę po każdej mszy św. będzie zbiórka do puszek. Ofiary złożone w tym dniu będą przeznaczona na zakony klauzurowe.

Jutro święto Ofiarowania Pańskiego kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.

W wtorek przypada wspomnienie św. Błażeja.
W czwartek przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Podczas mszy św.
błogosławieństwo wody i chleba ku jej czci.
W piątek wspomnienie św. Doroty błogosławieństwo jabłek.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź z okazji I Piątku miesiąca - w Jankowicach Wielkich przed wieczorną mszą św. o godz. 16.30, a w Wierzbniku w czwartek przed wieczorną mszą św.

W piątek msza św. szkolna. Spotkanie dla I klas gimnazjalnych

8 lutego 2015 V NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz.15.00.

W środę 11 lutego -Światowy Dzień Chorego.

Wspólnota Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu, zaprasza na rekolekcje dla maturzystów. W tym roku rekolekcje odbędą się w dniach 13-15 marca (przyjazd w piątek od 15.00 do 16.30, zakończenie w niedzielę ok. 13.00). Rekolekcjom, które poprowadzi ks. Jerzy Krawczyk, ojciec duchowny seminarium, przyświecać będzie hasło: „Na Twoje słowo zarzucę sieci” (Łk 5,1-11). Serdecznie zapraszamy młodzież męską, zwłaszcza tegorocznych maturzystów, studentów i osoby starsze, które chcą rozpoznać swoje powołanie.

W piątek msza św. szkolna. O godzinie 17.00 w Wierzbniku spotkanie dzieci szkoły podstawowej. Po mszy św. spotkanie dla II klas gimnazjum.

W sobotę 14 lutego Święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy. Także wspomina się św. Walentego, patrona zakochanych.

Gorąco zachęcam dzieci do oglądania nowej serii filmów o Polskich świętych i błogosławionych zatytułowanej „AUREOLA – od Stanisława do Karola”. Będą one emitowane w każdy piątek o godz. 15.40 na kanale dziecięcym TVP ABC.

W sobotnim programie Radia Doxa cotygodniowa propozycja dla młodzieży. O godz. 14-stej audycja "Buksy i Marsjanki", czyli godzina poświęcona Liturgicznej Służbie Ołtarza. W programie występują ministranci i marianki z poszczególnych parafii naszej diecezji. W audycji konkursy, a także aktualne informacje i ogłoszenia liturgiczne. Ponadto w sobotnie popołudnia - zachęcamy młodzież do słuchania Radia Doxa!

15 lutego 2015 VI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne wprowadzające w Wielki Post. Zachęcam do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu.

W niedzielę adoracja w Wierzbniku
Rozpoczęcie o godz. 12.00.
Porządek następujący:
12.00 – 13.00 I Róża, mieszkańcy lewej strony wioski od Krajewskiego
13.00 – 14.00 II Róża, mieszkańcy prawej strony wioski od Wiernego
14.00 – 15.00 III Róża mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej PGR
15.00 – 16.00 IV Róża, mężczyźni, dzieci, młodzież.
16.00 - Zakończenie adoracji.

W poniedziałek adoracja w Jankowicach Wielkich
Rozpoczniemy adorację nabożeństwem o godz. 10.30
Do 11.00 – ogół wiernych
11-12.00 mieszkańcy lewej strony wioski od Skwarczyńskiego
12-13.00 mieszkańcy prawej strony wioski od Serafin
13-14.00 Mieszkańcy PGR,
14-15.00 Mieszkańcy Bloków Spółdzielczych
15-16.00 I Róża
16-17.00 II Róża
17.00 Zakończenie adoracji. Msza św.

We wtorek adoracja w Wierzbniku.
Rozpoczęcie o godz. 10.30
Porządek następujący:
11.00 – 12.00 IV Róża, mieszkańcy lewej strony wioski od Krajewskiego
12.00 – 13.00 III Róża, mieszkańcy prawej strony wioski od Wiernego
13.00 – 14.00 II Róża mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej PGR
14.00 – 15.00 I Róża
15.00 – 16.00 Mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej PGR
16.00 – 17.00 Wspólnota św. Michała, mężczyźni, dzieci, młodzież. Zakończenie adoracji. Msza św.

Dziś rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas refleksji, modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych. Głównym motywem rozpoczęcia Tygodnia Modlitw w ostatnią niedzielę karnawału jest nawiązanie do tradycji chrześcijańskiej, polegającej na wynagradzaniu za grzechy popełniane w czasie zabaw karnawałowych.

18 lutego w środę - Środa Popielcowa, rozpoczyna się Wielki Post – okres czterdziestu dni przygotowania paschalnego, czas pokuty i refleksji nad własnym życiem. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy. Pokutny obrzęd posypania głów popiołem będzie podczas każdej mszy św. o godz. 16.30 w Jankowicach Wielkich i w Wierzbniku o godz. 18.00.

Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitw o Ducha Pokuty.

Przykazanie kościelne zobowiązuje do powstrzymania się od udziału w zabawach w Okresie Wielkiego Postu.

W piątek msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej oraz starszej.

W Wielkim Poście odprawiamy nabożeństwa: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w piątki: na godz. 16.30 mieszkańców z Jankowic Wielkich oraz w Wierzbniku na godz. 18.00 na mszę św., a po niej nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale będziemy odprawiali w każdą niedzielę o godz. 14.00 w Jankowicach Wielkich, a w Wierzbniku o godz. 15.00.

Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej i wszystkim Parafianom, życzę miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli i opieki Bożej na nowy tydzień pracy, służby Bogu i ludziom.

22 lutego 2015 I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Nabożeństwo Gorzkich Żali: w Jankowicach Wielkich o godz. 14.00, a w Wierzbniku o godz. 15.00.

W piątek msza św. szkolna. Droga Krzyżowa.

W przyszłą II niedzielę Wielkiego Postu, 1 marca, kolekta na Seminarium i inne instytucje diecezjalne.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne AD GENTES

Nauki przedmałżeńskie odbędą się w dniach od  7 – 13 marca  o godz. 19.00 w domu parafialnym w Grodkowie.

Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza w Niedzielę Palmową na godzinę 14.00 do Katedry Opolskiej osoby żyjące w związku niesakramentalnym na wspólne nabożeństwo pokutne. Będzie to okazja, aby przełamać się słowem Pańskim, razem pomodlić się i otrzymać szczególne błogosławieństwo na trudne trwanie w jedności z Bogiem.

"Jezus w wielkim mieście" - pod takim hasłem głoszone są radiowe rekolekcje wielkopostne, których można słuchać na antenie naszego diecezjalnego Radia Doxa. Emisja codziennie o 6.45 i wieczorne powtórki o 22.45. Zapraszamy na fale Radia Doxa!