12 kwietnia 2015 II NIEDZIELA WIELKANOCNA - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny poświęcona jest Bożemu Miłosierdziu. Współczesnemu światu prawdę o Bożym Miłosierdziu trzeba przybliżać, a może na nowo odkrywać. Zawsze w trudnych i ciężkich czasach z ufnością chcemy zwracać się do Miłosierdzia Bożego o pomoc i opiekę.
Kult Bożego Miłosierdzia rozszerza się na całym świecie. Nie brakuje też apostołów, którzy swoim życiem i powołaniem świadczą, jak bardzo jest on nam potrzebny w wymiarze codziennego życia.

Wymownym znakiem tego jest dla całego świata wielka apostołka Indii Matka Teresa z Kalkuty. Oto jej refleksja: „Dzisiaj Bóg kocha świat poprzez nas, tak, jak wtedy, kiedy dał świadectwo swojej miłości do świata, ofiarowując swego syna najczystszej Dziewicy….. A Ona poszła „w pośpiechu”, by go ofiarować innym. On zaś tak bardzo nas umiłował, że umarł za nas na krzyżu. Tak bardzo nas umiłował, że uczynił siebie chlebem Życia. My także powinniśmy kochać, my także powinniśmy dawać aż do bólu. Dzisiaj Bóg kocha świat poprzez nas. Nieustannie trwa w swej miłości, posyłając nas w świat, abyśmy byli Jego miłością, Jego miłosierdziem.

Przypominam, że trwa jeszcze czas stosowny do wypełnienia obowiązku wielkanocnej spowiedzi i komunii.

Koronka do miłosierdzia o godz. 15.00.

Zbiórka do puszek po każdej mszy św. na cele Caritasu.

W piątek msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Po mszy św. spotkanie I klas.

Za tydzień kolekta na renowację Kościoła w Jankowicach Wielkich.

W poniedziałek w ramach parafialnej akcji: „Czyńmy dobro i miłość tak jak to czynił św. Jan Paweł II przez całe swoje życie” zebraliśmy do puszek na rehabilitację Maćka 3159.92: w Jankowicach W. 1602,42, a w Wierzbniku 1557,50.

Bóg udziela nam swojego błogosławieństwa, abyśmy w codziennym życiu świadczyli o zmartwychwstaniu Chrystusa i zwycięstwie dobra nad złem.

19 kwietnia 2015 III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

Okres wielkanocny w liturgii zbliża nas do prawdy o sensie naszego życia. Budząca się wokół nas przyroda kieruje naszą myśl do Boga – Stwórcy i Pana każdego czasu. Jak ten czas podarowany nam przez Boga przeżywamy? Bóg daje nam wielką szansę spotkania się z Nim w sakramencie pojednania. Czy odbyłem już spowiedź wielkanocną.

W czwartek Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski

W piątek msza św. szkolna. Po mszy św. spotkanie dla II kl. gimnazjum.

W sobotę 25 kwietnia święto św. Marka, Ewangelisty.

Za tydzień 25-26 kwietnia (sobota-niedziela) na Górze św. Anny pielgrzymka przewodników kalwaryjskich.

W dniu 19 kwietnia 2015 r. przeżywamy Niedzielę Biblijną, która zainauguruje coroczny Tydzień Biblijny. Jej celem jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.

Wspólnota Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu bardzo serdecznie zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi, który będzie miał miejsce w sobotę 25 kwietnia. Spotkaniu przyświecać będzie hasło zaczerpnięte z Ewangelii: „Przyjdźcie do mnie wszyscy” (Mt 28, 11). Zwiedzanie seminarium będzie możliwe od godziny 9.00. O godzinie 10.30 odbędą się spotkania na temat powołania i form jego realizacji w różnych grupach wiekowych, które poprowadzą księża oraz osoby życia konsekrowanego. O 11.00 rozpocznie się Msza Święta, zaś po niej zapraszamy na obiad na świeżym powietrzu. Nie zabraknie gier, zabaw i okazji do porozmawiania z klerykami. Spotkanie zakończy się nabożeństwem o godzinie 13.30.

Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży i Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zapraszają w czwartek 30 kwietnia br. do  kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy na  Wielkanocne Czuwanie Młodzieży Diecezji Opolskiej u św. Józefa.

W programie: 18.30 – rozpoczęcie; 19.00 Dodaj wiary czyli Młodzi Bota fe;19.45 herbatka i kołacz; 20.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty; 21.00 Msza św. z Księdzem Biskupem i powołaniem parafialnych zespołów ŚDM.

W przyszłą niedzielę w kościele parafialnym z okazji X rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. o godz. 17.00 koncert Gospel -The Feel Harmonic singers. Cały koncert będzie uwielbieniem życia i świętości Jana Pawła II.

Gospel jest to rodzaj muzyki chrześcijańskiej. Jej korzenie sięgają XIX wieku, kiedy w Stanach Zjednoczonych wykonawcami tego gatunku byli czarnoskórzy obywatele. Słowo gospel jest zestawieniem słów God –  Bóg oraz spell – mówił. W takim połączeniu słowo gospel oznacza głoszenie Ewangelii o zmartwychwstałym Jezusie Chrystusie, który nas zbawił i otworzył bramy do nieba.

26 kwietnia 2015 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Zapraszamy na godz. 17.00 na koncert Gospel w kościele parafialnym z okazji X rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. Cały koncert będzie uwielbieniem życia i świętości Jana Pawła II. Gospel jest to rodzaj muzyki chrześcijańskiej. Jej korzenie sięgają XIX wieku, kiedy w Stanach Zjednoczonych wykonawcami tego gatunku byli czarnoskórzy obywatele. Słowo gospel jest zestawieniem słów God –  Bóg oraz spell – mówił. W takim połączeniu słowo gospel oznacza głoszenie Ewangelii o zmartwychwstałym Jezusie Chrystusie, który nas zbawił i otworzył bramy do nieba.

W środę 29 kwietnia obchodzimy Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

W piątek 1 maja obchodzimy Święto św. Józefa Robotnika. Msze św. o godz. 09.45 w Jankowicach Wielkich i o godz. 11.00 w Wierzbniku. Po mszach św. nabożeństwo majowe.

 Ze względu na to, że w tym roku dzień 3 maja przypada w V niedzielę wielkanocną, decyzją Stolicy Apostolskiej Liturgiczna Uroczystość NMP Królowej Polski zostaje przeniesiona w tym roku na sobotę 2 maja.

W sobotę w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Mszę w tym dniu sprawujemy o godz. 08.00, 11.00 w Wierzbniku, a w Jankowicach Wielkich o godz.09.45.