3 maja 2015 V NIEDZIELA WIELKANOCNA


Rozpoczął się już maj. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych – codziennie w Jankowicach przed wieczorna mszą św., a w Wierzbniku po wieczornej mszy św.

W nadchodzącym tygodniu w piątek 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława Biskupa – głównego patrona Polski. Jest to zarazem dzień imienin wielu naszych parafian. Polecamy ich modlitwie. Wszystkim solenizantom życzymy samego umiłowania Boga i człowieka, które znaczyło duchową sylwetkę ich Świętego Patrona.

W przyszłą niedzielę 10 maja odbędzie się pierwsza tura wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Przypominam o moralnej powinności udziału w wyborach władz państwowych. Katolicy nie mogą się zwalniać z udziału w tworzeniu dobra wspólnego, a jedną z jego form jest uczestnictwo w wyborach. Zachęcam do uważnego przyjrzenia się poglądom poszczególnych kandydatów i wybór jednego z nich.

W ramach Prudnickiego Roku Prymasowskiego 3 maja 2015 r. w Sanktuarium św. Józefa w Prudniku - Lesie sumie odpustowej o 11.30 będzie przewodniczył Prymas senior abp Józef Kowalczyk.

W środę 6 maja święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

W piątek msza św. szkolna. Po mszy św. spotkanie dla młodzieży III klas gimnazjalnych, którzy 14 maja przyjmą sakrament bierzmowania.

W sobotę 9 maja, o godzinie 10.00, w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej w Opolu, 14 kleryków Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu, pochodzących z diecezji opolskiej, przyjmie święcenia diakonatu. Szafarzem sakramentu będzie ksiądz biskup Paweł Stobrawa. W piątek 8 maja, o godzinie 17.00, w kościele seminaryjno-akademickim, celebrowana będzie Msza św. odpustowa ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona seminarium, w czasie której kandydaci do święceń złożą wyznanie wiary. Wspólnota seminaryjna prosi o modlitwę za przyszłych diakonów, szczególnie w czasie rekolekcji, które rozpoczęły się 2 maja.

W przyszłą niedzielę na Górze św. Anny pielgrzymka strażaków.

Biskup Opolski przyłączając się do apelu Papieża Franciszka oraz Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski zaprasza diecezjan do solidarności z poszkodowanymi w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu. Konkretnym wyrazem naszej pomocy, oprócz modlitwy, będzie zbiórka do puszek, o której przeprowadzenie Ksiądz Biskup prosi w niedzielę 10 maja b.r.

10 maja 2015 VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś dziękczynne nabożeństwo o godz. 16.00

Biskup Opolski przyłączając się do apelu Papieża Franciszka oraz Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski wystosował w minioną niedzielę do diecezjan apel o solidarność z poszkodowanymi w wyniku trzęsienia ziemi w Nepalu. Konkretnym wyrazem naszej pomocy, oprócz modlitwy, niech dzisiejsza będzie zbiórka do puszek.

Jutro rozpoczynamy Dni Krzyżowe – dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi i Wszystkich Świętych będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Procesja o urodzaje w poniedziałek o godz. 18.30 wtorek o godz. 16.30, a w środę o godz. 18.30

W środę przypada kolejna rocznica objawień fatimskich, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Ta jej prośba jest aktualna także dzisiaj, stąd podejmijmy ją z ochotnym sercem.

W środę spowiedź św. przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania.

W czwartek święto św. Macieja, apostoła.

W piątek msza św. szkolna.

W sobotę 16 maja święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski

W sobotę 16 maja na Górze św. Anny – pielgrzymka osób konsekrowanych, jak również pielgrzymka rowerzystów, a 17 maja w niedzielę pielgrzymka miłośników koni zaprzęgowych.

W Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie w terminie 22-24 maja 2015r organizowane są przez Wspólnotę Trudnych Małżeństw SYCHAR rekolekcje dla małżeństw będących ze sobą razem, jak również dla tych małżonków, którzy na skutek kryzysu pozostali sami, a chcą wytrwać w wierności przysiędze małżeńskiej. Temat rekolekcji: "Profilaktyka kryzysu małżeństwa". Szczegółowe informacje na stronie: http://opole-jacka.sychar.org/

Diecezjalny moderator Żywego Różańca zaprasza na III Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca pod hasłem "Różaniec ocaleniem rodziny", która odbędzie na Jasnej Górze w sobotę 6 czerwca 2015 r. Zgłoszenia do 26 maja na adres: msobek@poczta.fm lub tel +48 695 331 715lub +48 695 331 715 (z podaniem nazwy parafii i ilości uczestników pielgrzymki). Program pielgrzymki: 9.30 – Program słowno-muzyczny; 10.00 – powitanie pielgrzymów – Słowo Krajowego Moderatora – Świadectwo rodziny; 11.00 – Różaniec – Modlitwa za rodziny; 12.00 – Msza święta pod przewodnictwem ks. bp. Stanisława Stefanka – Akt osobistego zawierzenia się Matce Bożej; 14.00 - zakończenie pielgrzymki.

24 maja 2015 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy okres Wielkanocy.

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

W poniedziałek 25 maja, II dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego, przypada święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to diecezjalny Dzień Modlitw Rolników o dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Msze św. w rejonach: Kamień Śl. (św. Jacka) o godz.10.00; Gościęcin (św. Bryksjusz) o godz. 10.00; Olesno (św. Anna) o godz. 10.00; Piotrowice Wielkie (św. Krzyża) o godz.15.00; Szwedzka Górka o godz.11.00.

W poniedziałek na Górze św. Anny pielgrzymka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

We wtorek przedszkole i Koło Gospodyń w Wierzbniku, zapraszają wszystkie mamy, babcie i panie na spotkanie przy herbacie z okazji Dnia Matki, które rozpocznie się w budynku byłej szkoły o godzinie 15.30. Po spotkaniu o godzinie 18.00 msza święta w intencji matek.

W sobotę 30 maja 2015 r. odbędzie się 6. Diecezjalna Pielgrzymka Entuzjastów Nordic Walking, tym razem z Kamienia Śląskiego na Górę św. Anny. Ponieważ ten sposób aktywności fizycznej staje się coraz bardziej powszechny, warto nadać jej także wymiar duchowy połączony z promocją zdrowego stylu życia.

4 czerwca 2015 r. w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.30 na placu przy kościele Przemienienia Pańskiego w Opolu odbędzie się Koncert Uwielbienia.

Zespoły, grupy i inne organizacje skupiające w swoich szeregach osoby występujące na scenach w domach kultury, szkołach, świetlicach, oraz indywidualnych artystów z różnych dziedzin kultury wraz z całymi rodzinami serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III Pielgrzymce Artystów „Różnej Maści”, która odbędzie się w sobotę 6 czerwca o godz. 11.00 na Górze św. Anny.

W sobotę 13 czerwca odbędzie się doroczna Pielgrzymka Osób Chorych i Niepełnosprawnych na Górę św. Anny. Mszę św. o godz. 10.00 sprawowaną przez Biskupa Opolskiego Andrzeja Czaję poprzedzi Różaniec.