deutsch polski
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne - styczeń 2016
3 stycznia 2016 II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

Dzisiaj ze względu na kolędę nie będzie nabożeństwa popołudniowego.

Kolekta dzisiejszej niedzieli, II po Narodzeniu Pańskim – na Seminarium i instytucje diecezjalne.

W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Kolekta na misje. Błogosławieństwo wody, kadzidła i kredy.

W tym dniu, w Uroczystość Trzech Króli – Msze święte jak w niedziele i święta. Po mszy o godzinie 11.00 tradycyjne rozesłanie kolędników misyjnych. Grupy naszych najmłodszych dzieci przejdą po wioskach z programem kolędowym. Dochód z kolędowania dzieci jak w poprzednich latach zostanie przeznaczony na wsparcie Domu Pokoju w Betlejem, gdzie polskie siostry elżbietanki opiekują się dziećmi i młodzieżą z najbiedniejszych rodzin Betlejem i okolic. Prosimy o życzliwe przyjęcie dzieci.

Orszak Trzech Króli na terenie naszej diecezji odbędzie się 6 stycznia: w Opolu, w Nysie i Raciborzu. Orszak „nyski” rozpocznie się na Rynku Solnym w Nysie o godz. 15.00 i przejdzie na plac przed Bazyliką. Na placu wspólne kolędowanie z lokalnymi zespołami oraz możliwość zrobienia zdjęcia z prawdziwym wielbłądem.

W sobotę 16 stycznia w sali RSP w Jankowicach Wielkich zostanie zorganizowany opłatek parafialny połączony z zabawą karnawałową. Bilety wstępu w cenie 70 złotych od pary można zakupić w sklepie w Jankowicach Wielkich lub bezpośrednio u proboszcza. Do tańca będzie przygrywał jak w poprzednich latach zespół „Muzykańci” z Leszczyn.

W przyszłą niedzielę 11 stycznia Święto Chrztu Pańskiego. W kościele Seminaryjnym w Opolu zjazd rodzin adopcyjnych.

W przyszłą niedzielę proszę o przyniesienie ze sobą świec. Podczas Uroczystości Chrztu Pańskiego odnowimy nasze przyrzeczenia chrztu.

10 stycznia 2016 NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Dzisiejszym Świętem Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się w liturgii okres zwykły. Pierwsza jego część zakończy się 10 lutego Środą Popielcową. W okresie zwykłym nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa, lecz wspomina się misterium naszego Zbawiciela w jego pełni.

W najbliższą niedzielę 17 stycznia będzie obchodzony Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

W dniach od 18 do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechniej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

W ramach dziecięcego kolędowania zebraliśmy na rzecz sierocińca „Domu Pokoju” w Betelejem: w Jankowicach Wielkich 951,00 i w Wierzbniku 1135,90.

W przyszłą niedzielę w Wierzbniku w kościele parafialnym o godz. 17.00 VI wieczór kolęd. Koncert poprowadzi zespół The Feel Harmonic Singers.

W sobotę 16 stycznia w sali RSP w Jankowicach Wielkich zostanie zorganizowany opłatek parafialny połączony z zabawą karnawałową. Bilety wstępu w cenie 70 złotych od pary można zakupić w sklepie w Jankowicach Wielkich lub bezpośrednio u proboszcza. Do tańca będzie przygrywał jak w poprzednich latach zespół „Muzykańci” z Leszczyn.

17 stycznia 2016 II NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj w niedzielę w Wierzbniku w kościele parafialnym o godz. 17.00 VI wieczór kolęd. Koncert poprowadzi zespół The Feel Harmonic Singers.

Dziś dzień Judaizmu w kościele w Polsce i dzień Migranta i Uchodźcy.

W dniach od 18 do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechniej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

W piątek msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej.

W piątek 22 stycznia br. o godz. 18:30 w katedrze opolskiej będzie sprawowana Msza św. w intencji o. Jana Góry w 30 dzień po śmierci, jako dar wdzięczności młodzieży diecezji opolskiej za jego osobę i dzieło, które zainicjował i prowadził. Gościem na tej Eucharystii będzie ks. Piotr Burczyk, który współpracował z o. Janem. Do udziału w niej zapraszamy młodzież i wiernych całej diecezji.

Rekolekcje „Z różą w dłoni” pod patronatem św. Rity, patronki spraw trudnych, której relikwie znajdują się w kościele parafialnym w Głębinowie odbędą się w dniach 21 - 24 stycznia 2016 r. Prowadzi je ks. dr Krzysztof Grzywocz, wieloletni ojciec duchowny i egzorcysta diecezjalny. Jest to propozycja skierowana do osób doświadczających w życiu trudnych i po ludzku beznadziejnych sytuacji, a także tych, których dotknęła bądź dotyka depresja. Zapisy przyjmuje recepcja Ośrodka Rybak pod nr tel. 533 399 996. Koszt uczestnictwa to 270 zł.

24 stycznia 2016 III NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj wieczór kolęd w Jankowicach Wielkich o godz. 16.00.

Dzisiaj 24 stycznia obchodzimy wspomnienie św. Franciszka z Salezego. Jest on patronem pracowników mediów.

W tym tygodniu: święto Nawrócenia św. Pawła (poniedziałek), wspomnienie obowiązkowe św. Tymoteusza i Tytusa (wtorek), błogosławionego Jerzego Matulewicza (środa) i św. Tomasza z Akwinu (czwartek).

26 stycznia - Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.

W piątek msza św. szkolna. Spotkanie dla I kl. Gimnazjum.

W sobotę 29 dzień miesiąca - nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.

Werbistowska Szkoła Nowej Ewangelizacji w Nysie, kierowana przez o Damiana Piątkowiaka SVD zaprasza młodzież powyżej 15 roku życia do udziału w warsztatach wodzirejów. Poprowadzi je dwóch specjalistów dobrej chrześcijańskiej zabawy związanych z trójmiejskim środowiskiem Szkoły Nowej Ewangelizacji. Szczepan Babiuch to lider spotkań „katolicy na ulicy” w Gdańsku czy też jeden z prowadzących tańce i zabawy podczas spotkań młodych na Lednicy. W kontekście zbliżających się  Światowych Dni Młodzieży i wielu innych wydarzeń w naszych parafiach, szkołach itd. warto mieć ludzi przygotowanych do przewodzenia innym w sposób twórczy i atrakcyjny. Warsztaty odbędą się w dniach 1-3 lutego 2016 r w Auli Diecezjalnego Liceum Humanistycznego w Nysie.

31 stycznia 2016 IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Mamy okazję raz jeszcze spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci Dziecka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła.

Z woli Papieża Jana Pawła II od 1997 roku w to święto w Kościele powszechnym obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Zechciejmy również materialnie wspierać szczególnie zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat. Poświęcając się modlitwie, zawierzają one Bożej Opatrzności również swoich ofiarodawców, wierząc, że ci, za których się modlą, nie zapomną o nich w swojej wielkoduszności.

W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium i Diecezji. Natomiast po każdej mszy św. będzie zbiórka do puszek. Ofiary złożone w tym dniu będą przeznaczona na zakony klauzurowe.

W święto Ofiarowania Pańskiego kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.

W święto Matki Bożej Gromniczej w kościele parafialnym po wieczornej mszy o godz. 18.00 odbędzie się koncert organowy, który poprowadzi p. mgr Krzysztofa Mańczyka, opiekun chóru mieszanego „Harmonia” z Jejkowic. W programie koncertu usłyszymy utwory kolędowe i pieśni maryjne. Towarzyszyć mu będą dwie solistki.
Serdecznie zapraszam na kolejne spotkanie z Krzysztofem Mańczykiem i jego artystkami.

W środę przypada wspomnienie św. Błażeja.

W czwartek wyjazd do kina na film: „Sebastian i Bella”. Koszt wyjazdu: dzieci płacą tylko za wejście do kina 14 zł. Wyjazd o godz. 08.30.

W piątek przypada wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Podczas mszy św. błogosławieństwo wody i chleba ku jej czci.

W sobotę wspomnienie św. Doroty błogosławieństwo jabłek.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź z okazji I Piątku miesiąca - w Jankowicach Wielkich przed wieczorną mszą św. o godz. 16.30, a w Wierzbniku w czwartek przed wieczorną mszą św.

Zachęcamy do słuchania Radia Doxa. W Radiu Doxa nie brakuje audycji, w których znaleźć można wiele cennych rad z różnych dziedzin naszego życia. Tym razem polecamy audycję, która może pomóc w znalezieniu właściwej metody wychowania dzieci. Już sam tytuł audycji jest znaczący: „Złością czy miłością?” - emisja w każdą niedzielę o 15:15.


Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker