deutsch polski
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne - kwiecień 2016
3 kwietnia 2016 II NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny poświęcona jest Bożemu Miłosierdziu. Współczesnemu światu prawdę o Bożym Miłosierdziu trzeba przybliżać, a może na nowo odkrywać. Zawsze w trudnych i ciężkich czasach z ufnością chcemy zwracać się do Miłosierdzia Bożego o pomoc i opiekę. W dzisiejszą niedzielę Miłosierdzia obchodzimy Międzynarodowe Święto Caritas. Przyszłym tygodniu zbiórka do puszek na Caritas.

Kult Bożego Miłosierdzia rozszerza się na całym świecie. Nie brakuje też apostołów, którzy swoim życiem i powołaniem świadczą, jak bardzo jest on nam potrzebny w wymiarze codziennego życia.
Wymownym znakiem tego jest dla całego świata wielka apostołka Indii Matka Teresa z Kalkuty. Oto jej refleksja: „Dzisiaj Bóg kocha świat poprzez nas, tak, jak wtedy, kiedy dał świadectwo swojej miłości do świata, ofiarowując swego syna najczystszej Dziewicy….. A Ona poszła „w pośpiechu”, by go ofiarować innym. On zaś tak bardzo nas umiłował, że umarł za nas na krzyżu. Tak bardzo nas umiłował, że uczynił siebie chlebem Życia. My także powinniśmy kochać, my także powinniśmy dawać aż do bólu. Dzisiaj Bóg kocha świat poprzez nas. Nieustannie trwa w swej miłości, posyłając nas w świat, abyśmy byli Jego miłością, Jego miłosierdziem.

Przypominam, że trwa jeszcze czas stosowny do wypełnienia obowiązku wielkanocnej spowiedzi i komunii.

Z okazji XI rocznicy śmierci św. Jana Pawła II kontynuujemy naszą parafialną akcję: „Czyńmy dobro i nieśmy miłość innym ludziom, jak to czynił św. Jan Paweł II”. Taką akcję przeprowadzimy w II niedzielę wielkanocną, czyli niedzielę miłosierdzia. W tym roku zebrany ofiary pragniemy przekazać na rehabilitację Małgorzaty Skwarczyńskiej.

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00 poświęcone miłosierdziu Bożemu.

W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

W czwartek wspomnienie obowiązkowe św. Jana Chrzciciela de la Salle, jest to pierwszy czwartek miesiąca.

W piątek msza św. szkolna.

Niebawem rozpocznie się rekrutacja na studia, także na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego. Dziekan WTUO, ks. prof. dr hab. Tadeusz Dola, zwraca się z prośbą do wszystkich Księży Proboszczów o zaproszenie maturzystów na studia na Wydziale Teologicznym w Opolu i zaprezentowanie wydziałowej oferty edukacyjnej. Wydział oferuje studia na następujących kierunkach: teologia, kultura śródziemnomorska, nauki o rodzinie, muzykologia. Bliższe informacje znaleźć można na stronie internetowej Wydziału: wt.uni.opole.pl.

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej zaprasza schole liturgiczne działające w parafiach diecezji opolskiej do uczestnictwa w 14. Przeglądzie Scholi Liturgicznych Wrzosola 2016, który odbędzie się w sobotę 23 kwietnia 2016 r.

10 kwietnia 2016 III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Kolekta dzisiejszy niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego i Diecezji

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

Okres wielkanocny w liturgii zbliża nas do prawdy o sensie naszego życia. Budząca się wokół nas przyroda kieruje naszą myśl do Boga – Stwórcy i Pana każdego czasu. Jak ten czas podarowany nam przez Boga przeżywamy? Bóg daje nam wielką szansę spotkania się z Nim w sakramencie pojednania. Czy odbyłem już spowiedź wielkanocną?

W piątek msza św. szkolna. Po mszy św. spotkanie dla I kl. gimnazjum.

III Niedzielą Wielkanocną, rozpocznie się 8. Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej zaprasza schole liturgiczne działające w parafiach diecezji opolskiej do uczestnictwa w 14. Przeglądzie Scholi Liturgicznych Wrzosola 2016, który odbędzie się w sobotę 23 kwietnia 2016 r.

W przyszłą niedziele rozpoczyna się Światowy Tydzień Modlitw o Powołania.

Zachęcamy do słuchania Radia Doxa. W naszej rozgłośni nie brakuje aktualnych doniesień z diecezji i regionu. Oprócz cogodzinnych „Wiadomości” polecamy również magazyn reporterów „Na bieżąco” – od poniedziałku do piątku, po 16-stej. Natomiast codziennie o 18:00 „Aktualności Radia Watykańskiego”. Przypominamy, że Radia Doxa można słuchać na częstotliwości 107,9 FM oraz dodatkowo na 87,8 FM (Racibórz), 89,6 FM (Kędzierzyn-Koźle), 96,7 FM (Nysa), a także na www.doxa.fm. Przypominamy, że Radia Doxa można słuchać na częstotliwości 107,9 FM oraz dodatkowo na 87,8 FM (Racibórz), 89,6 FM (Kędzierzyn-Koźle), 96,7 FM (Nysa), a także na www.doxa.fm. Dostępny jest też player na telefony komórkowe z systemami iOS i Android (wystarczy wpisać hasło Doxa).

Na rehabilitację pani Małgorzaty Skwarczyńskiej w ramach naszej parafialnej akcji: „Czyń dobro i miłość jak to czynił nasz Papież św. Jan Paweł II” zebraliśmy
J.: 4227,30
W.:1607,05
SUMA:5834.35

17 kwietnia 2016 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiaj Światowy dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.

W piątek msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej.

W sobotę o godz. 10.00 w kościele parafialnym w Grodkowie nasza młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania.

W sobotę Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

W sobotę i w niedzielę (23-24 kwietnia Br.) na Górze św. Anny pielgrzymka przewodników kalwaryjskich.

W przyszłą niedzielę – V niedzielę wielkanocną zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej.

Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zapraszają w sobotę 30 kwietnia br. do  kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy na  Wielkanocne Czuwanie Młodzieży Diecezji Opolskiej. W nawiązaniu do 1050-lecia Chrztu Polski czuwanie odbędzie się pod hasłem: 1050 razy lepiej. Rozpoczęcie o godz. 18.30.

W niedzielę 1 maja w Jemielnicy odbędzie się 5. Diecezjalne Święto Rodziny. Jest ono od kilku lat okazją do wspólnej modlitwy w intencji rodzin i z rodzinami naszej diecezji oraz do promocji Bractwa św. Józefa, które przyjmie w tym dniu nowych członków. Centralnym punktem Święta będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy, poprzedzona procesją z kościoła Wszystkich Świętych. Po południu natomiast, o godz. 14.30, odprawione zostanie nabożeństwo majowe i do św. Józefa. Święto będzie połączone z VI Jarmarkiem Cysterskim, który oferuje rok rocznie bogatą gastronomię i liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Niebawem rozpocznie się rekrutacja na studia, także na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego. Dziekan WTUO, ks. prof. dr hab. Tadeusz Dola, zwraca się z prośbą do wszystkich Księży Proboszczów o zaproszenie maturzystów na studia na Wydziale Teologicznym w Opolu i zaprezentowanie wydziałowej oferty edukacyjnej. Wydział oferuje studia na następujących kierunkach: teologia, kultura śródziemnomorska, nauki o rodzinie, muzykologia. Bliższe informacje znaleźć można na stronie internetowej Wydziału: wt.uni.opole.pl.

24 kwietnia 2016 V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

W poniedziałek święto św. Marka. Po mszy procesja o urodzaje.

W piątek wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej. Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej.

W związku z  zapowiedzią poczynioną przez Papieża Franciszka w Niedzielę Miłosierdzia Bożego podczas modlitwy Regina caeli, prosimy duszpasterzy o przeprowadzenie w najbliższą niedzielę 24 kwietnia tzw. papieskiej zbiórki na rzecz ofiar konfliktu na Ukrainie. Przekazane przez wiernych ofiary – niezwłocznie po ich zebraniu – należy wpłacać w kasie kurialnej W związku z tym zapowiadana na tę niedzielę zbiórka na rzecz renowacji katedry opolskiej zostanie przesunięta na niedzielę 8 maja br.

30 kwietnia, w ostatnią sobotę miesiąca, wspólnota Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu zaprasza wszystkich na Dzień Otwarty. To wydarzenie jest okazją do wspólnego spotkania i zobaczenia miejsca, w którym do kapłaństwa przygotowują się duszpasterze naszej diecezji. Tegoroczny Dzień Otwarty poświęcony będzie Bożemu Miłosierdziu i roli kapłana w jego przekazywaniu. Wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą opolskie seminarium na pewno znajdą okazję do modlitwy, wielu rozmów, zabawy i spotkania przy wspólnym stole. Będzie to także dzień szczególnej łaski, ponieważ zgodnie z wolą Ojca Świętego Franciszka na jeden dzień w naszym seminaryjnym kościele ustanowiona zostanie Brama Miłosierdzia, za przejście której można uzyskać odpust zupełny. Zgłoszenia na Dzień Otwarty przyjmowane są poprzez nową stronę internetową (www.seminarium.opole.pl), gdzie można znaleźć więcej szczegółów dotyczących tego wydarzenia.

Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zaprasza w sobotę 30 kwietnia br. do  kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy na  Wielkanocne Czuwanie Młodzieży Diecezji Opolskiej. W nawiązaniu do 1050-lecia Chrztu Polski czuwanie odbędzie się pod hasłem: 1050 razy lepiej. Rozpoczęcie o godz. 18.30.

W niedzielę 1 maja w Jemielnicy odbędzie się 5. Diecezjalne Święto Rodziny. Jest ono od kilku lat okazją do wspólnej modlitwy w intencji rodzin i z rodzinami naszej diecezji oraz do promocji Bractwa św. Józefa, które przyjmie w tym dniu nowych członków. Centralnymi punktem Święta będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy, poprzedzona procesją z kościoła Wszystkich Świętych. Popołudniu natomiast, o godz. 14.30, odprawione zostanie nabożeństwo majowe i do św. Józefa. Święto będzie połączone z VI Jarmarkiem Cysterskim, który oferuje rokrocznie bogatą gastronomię i liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.


Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker