deutsch polski
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne - maj 2016
1 maja 2016 VI NIEDZIELA WIELKANOCNA


Dziś św. Józefa, rzemieślnika, patrona Ludzi Pracy.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego.

Nabożeństwo majowe o godz. 15.00

W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek, środę przypadają dni krzyżowe.

W poniedziałek msze św.: w Jankowicach Wielkich o godz. 09.00, a w Wierzbniku o godz. 11.00. Po mszach św. nabożeństwo majowe.

We wtorek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Porządek niedzielny.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.

W piątek msza św. szkolna. Po mszy św. spotkanie dla I klas gimnazjalnych.

W sobotę 7 maja w kościele WMSD w Opolu święcenia diakonatu.

Na Górze Świętej Anny w sobotę, 7 maja pielgrzymka osób konsekrowanych, w niedzielę 8 maja pielgrzymka strażaków

W związku z przeprowadzoną w minioną niedzielę tzw. zbiórką papieską na rzecz Ukrainy, zapowiadana na ten dzień w kalendarzu liturgicznym zbiórka na renowację katedry opolskiej powinna odbyć się w niedzielę 8 maja br.

Parafia w Grodkowie w październiku organizuje 8.dniową samolotową pielgrzymkę do Fatimy, Santiago de Compostela i Lizbony.  Koszt pielgrzymki 2580 zł + 140 euro.  Program pielgrzymki znajduje się na stronie internetowej parafii www.parafia-grodkow.pl. Zainteresowani proszeni są o kontakt  z ks. Piotrem Szczepańskim.

15 maja 2016 ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy okres Wielkanocy.

Dzisiaj dzień I komunii św. w Jankowicach Wielkich.

Nabożeństwo dziękczynne dzieci I komunijnych w Jankowicach Wielkich popołudniowe o godz. 15.00.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Światowe Dni Młodzieży

W poniedziałek 16 maja, II dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego, przypada święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to diecezjalny Dzień Modlitw Rolników o dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy. Msze św. w rejonach: Kamień Śl. (św. Jacka) o godz.10.00; Gościęcin (św. Bryksjusz) o godz. 10.00; Olesno (św. Anna) o godz. 10.00; Piotrowice Wielkie (św. Krzyża) o godz.15.00; Szwedzka Górka o godz.11.00.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień patronalny Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w intencji Kapłanów „OREMUS”.

W piątek msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.

22 maja 2016 NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Dziś kończy się okres przyjmowania Komunii świętej wielkanocnej.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała Krwi Chrystus, czyli Boże Ciało. W tym roku procesja Bożego Ciała na filii w Jankowicach Wielkich po mszy św. o godz. 10.30.

We wtorek wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. Jest to Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.

W czwartek Dzień Matki

W piątek bisku Ordynariusz udziela dyspensy od postu piątkowego.

Na Górze św. Anny pielgrzymki: 22 maja, czyli dzisiaj górników, skalników i zakładów cementowo- wapiennych, w przyszłą niedziele pielgrzymka artystów.

29 maja 2016 IX NIEDZIELA ZWYKŁA

We wtorek święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny, a w środę wspomnienie św. Justyna.

Gminna Rada Kobiet i Przedszkole Publiczne w Wierzbniku zapraszają wszystkie mamy na spotkanie przy herbacie z okazji minionego Dnia Matki - we wtorek o godzinie 15.30 do budynku szkoły.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.

Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy do udziału w procesjach wszystkich, a szczególne dziewczynki w bieli. W czwartek poświęcenie wianków.

W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa ( Światowy Dzień modlitw o Uświęcenie kapłanów i święto patronalne Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w intencji kapłanów „OREMUS”).

W piątek zapraszam dzieci i młodzież na mszę św. szkolną. Przed mszą świętą o godzinie 17.00 spotkanie katechetyczne dzieci szkolnych.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
W sobotę czuwanie nocne rozpoczęcie o godz. 21.00.

W niedzielę, 5 czerwca 2016 r., w całej Polsce obchodzony będzie kolejny Dzień Dziękczynienia ze zbiórką na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.

W przyszłą niedzielę o godzinie 16.00 – koncert scholi dziecięcej z Wierzbnika. Zapraszamy do udziału.

Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza w niedzielę 5 czerwca 2016 r. do udziału w dorocznej Pielgrzymce Mniejszości na Górę Świętej Anny. W programie: 10.00 – Modlitwa za młode pokolenie; 11.00 – Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Czai; 13.00 – Program kulturalny przy Domu Pielgrzyma; 14.30 – Nabożeństwo ku czci św. Anny w bazylice.


Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker