deutsch polski
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne - czerwiec 2016
5 czerwca 2016 X NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe w Jankowicach o godz. 15.00.

Dzisiaj w kościele parafialnym o godzinie 16.00 – koncert scholii dziecięcej z Wierzbnika. Zapraszamy do udziału. Po koncercie wymiana tajemnic różańcowych.

Kolekta dzisiejszy niedzieli przeznaczona na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego oraz zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

Biskup Opolski Andrzej Czaja z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Krwiodawcy, który rokrocznie przypada 14 czerwca, w odpowiedzi na prośbę regionalnych centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa, zwraca się z apelem do wiernych całej diecezji o przekazanie daru krwi. Dar ten - w kontekście przeżywanego Roku Miłosierdzia - może stać się szczególnym aktem miłości i troski wobec ludzi będących w potrzebie, znajdujących się często na granicy życia i śmierci. Zbliżający się czas wakacji zwykle dramatycznie podnosi statystyki wypadków drogowych i innych zdarzeń losowych, co czyni krew darem bezcennym. W opinii lekarzy krwiodawstwo jest całkowicie bezpieczne i nie naraża zdrowia dawcy, ratując często życie biorcy. Tym bardziej zechciejmy je uczynić konkretną odpowiedzią na wezwanie Jezusa: „Bądźcie miłosierni, jak miłosierny jest wasz Ojciec”. Najbliższy punkt, w którym można oddać krew znajduje się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Brzegu.

W sobotę 11 czerwca odbędzie się doroczna Pielgrzymka Osób Chorych i Niepełnosprawnych na Górę św. Anny. Mszę św. sprawowaną o godz. 10.00 przez Księdza Biskupa poprzedzi Różaniec. Od 12.30 zaś zaplanowano: Drogę Światła na Rajskim Placu,  adorację Najświętszego Sakramentu oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Duszpasterstwo Liturgicznej  Służby Ołtarza Diecezji Opolskiej  zaprasza wszystkich ministrantów i ministrantki do wzięcia udziału w II Diecezjalnych Zawodach Wędkarskich LSO, które odbędą się w sobotę 11 czerwca 2016 nad Jeziorem Otmuchowskim w dwóch kategoriach wiekowych: poniżej 16 roku życia i powyżej 16 roku życia.

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Gniewczyński Krzysztof zam. w Opolu i Miśkiw Joanna zam. w Opolu – zap. II

W tym tygodniu kościół w Wierzbniku sprzątają rodziny:
- Piwowarczyk
- Orawicki
- Kempanowski
- Bednarczyk

12 czerwca 2016 XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.00.

W tym tygodniu przypada wspomnienie obowiązkowe św. Antoniego z Padwy w poniedziałek; bł. Michała Kozala we wtorek; bł. Jolanty w środę; św. Alberta Chmielowskiego w piątek.

Biskup Opolski Andrzej Czaja z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Krwiodawcy, który rokrocznie przypada 14 czerwca, w odpowiedzi na prośbę regionalnych centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa, zwraca się z apelem do wiernych całej diecezji o przekazanie daru krwi. Dar ten - w kontekście przeżywanego Roku Miłosierdzia - może stać się szczególnym aktem miłości i troski wobec ludzi będących w potrzebie, znajdujących się często na granicy życia i śmierci. Zbliżający się czas wakacji zwykle dramatycznie podnosi statystyki wypadków drogowych i innych zdarzeń losowych, co czyni krew darem bezcennym. W opinii lekarzy krwiodawstwo jest całkowicie bezpieczne i nie naraża zdrowia dawcy, ratując często życie biorcy. Tym bardziej zechciejmy je uczynić konkretną odpowiedzią na wezwanie Jezusa: „Bądźcie miłosierni, jak miłosierny jest wasz Ojciec”. Najbliższy punkt, w którym można oddać krew znajduje się w Brzegu.

W piątek msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Po mszy spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej z I klasy.

Na Górze św. Anny dzisiaj pielgrzymka sołtysów i rad sołeckich oraz dzień modlitw chórów kościelnych, a za tydzień w sobotę i w niedzielę 18-19 czerwiec) przyjaciół misji i Ziemi Świętej

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Wydział teologiczny w Opolu.

19 czerwca 2016 XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj o godzinie 15.30 na podwórku przedszkolnym Piknik Rodzinny. W imieniu przedszkolaków, pracowników i rodziców zapraszam wszystkie dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy. Program został umieszczony na plakatach wywieszonych na tablicach ogłoszeń.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
a. w poniedziałek - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi;
b. we wtorek - w Opolu Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Opolskiej;
c. w piątek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;

W czwartek Dzień Ojca.

W piątek zakończenie roku szkolnego. Msze św. na zakończenie:
a. w Jankowicach Wielkich o godz.
b. w Wierzbniku o godz. 18.00

Na Górze św. Anny pielgrzymki: wczoraj i dzisiaj (18-19 czerwca) przyjaciół misji i Ziemi Świętej, a za tydzień w sobotę i niedzielę (25-26 czerwca) mężczyzn i młodzieńców – w niedzielę uroczysta Eucharystia z udziałem biskupów i neoprezbiterów.

W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny, a w przyszłą niedzielę na pomoc Kościołowi na Ukrainie.

26 czerwca 2016 XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

Dzisiaj jeszcze zbiórka na pomoc Kościołowi na Ukrainie.

W tym tygodniu przypadają:
wspomnienie obowiązkowe św. Ireneusza – we wtorek
Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – w środę

We wtorek przypada rocznica ustanowienia diecezji opolskiej.

W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca

Na Górze św. Anny wczoraj i dzisiaj pielgrzymka młodzieńców i mężczyzn, a w przyszłą niedzielę (3 lipca) pielgrzymka dzieci.

Kolekta w Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła na Stolicę Apostolską, a w przyszłą niedzielę na potrzeby Seminarium Duchownego i diecezji opolskiej.


Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker