4 września 2016 XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego. W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu/zbiórka jesienna/.

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00. Wymiana tajemnic różańcowych

W czwartek święto Narodzenia NMP. Podczas mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

W piątek msza święta szkolna dla dzieci i młodzieży.

Na Górze św. Anny w dniach od 8-11 września Uroczystości Podwyższenia Krzyża połączone z obchodami Kalwaryjskimi. My jako parafia włączamy się w obchody w sobotę. Proszę chętnych o zapisy. Wyłącznie do wtorku.

Tradycyjnie we wrześniu, Biskup Opolski zaprasza tegorocznych srebrnych i złotych jubilatów małżeńskich na modlitewne dziękczynienie za dar małżeńskiej miłości podczas Pielgrzymki Jubilatów Małżeńskich. Srebrni Jubilaci wraz z najbliższymi zaproszeni są do Opola w niedzielę 4 września na godz. 14.00 do kościoła seminaryjno-akademickiego pw. św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Drzymały 1. Małżonkowie obchodzący Złote Gody spotkają się w tym samym miejscu tydzień później, w niedzielę 11 września o 14.00.

Tegoroczne dożynki diecezjalne odbędą się 18 września na Górze św. Anny. Suma Dożynkowa będzie odprawiona o godz. 11.00. Od godz. 10.15 delegacje z dekanatów gromadzą się na schodach prowadzących do groty lourdzkiej i w procesji udają do Groty na Mszę św. Dożynkom przewodniczy w tym roku parafia Komprachcice.

W związku z wciąż odnotowywanymi przypadkami wyłudzeń środków pieniężnych, których ofiarami padają osoby starsze, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu apeluje za naszym pośrednictwem do osób starszych o zachowanie rozwagi i przezorności w przypadkach dziwnych kontaktów telefonicznych. Ich scenariusz bywa zwykle podobny: ktoś podszywający się pod bliskich, którzy znajdują się w rzekomo trudnej sytuacji, prosi o pomoc i przekazanie pieniędzy pośrednikowi, który w jego imieniu ma je odebrać. Ostatnio także oszuści podszywają się pod funkcjonariuszy Policji i – dzwoniąc – rzekomo  proszą o pomoc w ujęciu oszustów i przekazanie pieniędzy jakieś osobie lub pozostawienie ich w określonym miejscu. Komendant Policji apeluje także do ludzi młodych, by ostrzegali swoich starszych bliskich przed takimi oszustwami i informowali ich, jak mają się zachować w podobnej sytuacji. Nigdy nie należy przekazywać pieniędzy osobom, których się nie zna. Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem. Przy podejrzeniu o oszustwo należy dzwonić pod numer 997 lub 112.

11 września 2016 XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00;

W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców;

Od czwartku rozpoczynamy rekolekcje przed odpustem, które będą trwać do soboty włącznie. W niedziele będziemy przeżywać największą uroczystość parafialną, czyli odpust ku czci św. Michała Archanioła. Suma odpustowa o godz. 11.00. Po południu zapraszam na IX edycję naszego rodzinnego Pikniku św. Michała.

W odpowiedzi na apel Konferencji Episkopatu Polski, kierowany do wszystkich parafii w Polsce, prosimy, by w imię chrześcijańskiego współczucia i braterskiej solidarności z osobami poszkodowanymi podczas trzęsienia ziemi we Włoszech, zorganizować dla nich materialne wsparcie w formie zbiórki do puszek, która odbędzie się we wszystkich parafiach w Polsce w niedzielę 18 września.

Tradycyjnie we wrześniu Biskup Opolski zaprasza tegorocznych Srebrnych i Złotych Jubilatów Małżeńskich na modlitewne dziękczynienie za dar małżeńskiej miłości podczas Pielgrzymki Jubilatów Małżeńskich. Srebrni Jubilaci odbyli już swoją pielgrzymkę w minioną niedzielę. Małżonkowie obchodzący Złote Gody spotkają się w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Drzymały 1w niedzielę 11 września o 14.00.

Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej zaprasza w sobotę 17 września 2016 r. na doroczną  Pielgrzymkę Narodów do Sanktuarium „Maria Hilf” w Zlatych Horach (Czechy). W programie pielgrzymki: od godz. 9.30 powitanie pielgrzymów i Droga Krzyżowa; uroczysta Msza św. o godz. 11.00 i nabożeństwo maryjne o godz. 14.00.

25 września 2016 XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek - św. Wincenty a Paulo w środę - św. Wacława w czwartek - świętych Michała, Gabriela i Rafała Archaniołów. Po mszy świętej nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.

W piątek msza się szkolna dla dzieci i młodzieży.

Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Czuwanie nocne w kościele parafialnym od godz. 21.00.

W przyszłą sobotę pielgrzymka wolontariuszy i pracowników Caritas diecezji opolskiej do Trzebnicy.

W przyszłą niedzielę na Górze św. Anny pielgrzymka orkiestr kalwaryjskich i hodowców gołębi i drobnego inwentarza.

Kolekta w dzisiejszą niedzielę ( 25 września ) na budowę kościołów i jałmużna postna z całego roku.

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży diecezji opolskiej serdecznie zaprasza młodzież naszej diecezji na Epilog Światowych Dni Młodzieży. Będzie to okazja, by razem się spotkać, podzielić się tym, co przeżyliśmy podczas Światowych Dniach Młodzieży oraz wspólnie wyruszyć dalej. Epilog odbędzie się w dniach od 30 września do 2 października w Domu Pielgrzyma na Górze św. W programie spotkania m.in. ciekawe warsztaty, jeszcze ciekawsze konferencje, wieczór uwielbienia, oraz jak zawsze mnóstwo radości. Na Epilog serdecznie zapraszamy całą młodzież naszej diecezji.