5 marca 2017 I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj Gorzkie Żale:
w Jankowicach Wielkich o godz. 14.00,
w Wierzbniku o godz. 15.00.

Trwa 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu” .

W piątek droga krzyżowa:
W Jankowicach Wielkich o godz. 16.30
W Wierzbniku o godz. 18.30

W niedzielę 12 marca przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela Ad gentes. Przeżywać ją będziemy pod hasłem: Gdzie misjonarze – tam nadzieja. Po mszy św. zbiórka do puszek.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy od IV Niedzieli Wielkiego Postu. Wygłosi je ks. Wiktor z Portugalii.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na kolejny cykl Wielkopostnych Wykładów Otwartych, które odbywać się będą w kolejne soboty Wielkiego Postu  o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu (ul. Minorytów 4). Tegoroczny temat cyklu brzmi: „W herbie miasta - krzyż” i wiąże się z jubileuszem 800-lecia Opola.

W okresie Wielkiego Postu zachęcamy słuchaczy Radia Doxa do wysłuchania „Strasznych rekolekcji”, przygotowanych i głoszonych przez ojca Adama Szustaka. Ze znanym dominikaninem będziemy mogli się spotkać od poniedziałku do soboty, tuż po wieczornym Różańcu (pon.-pt. 22:00, sb. 20:00). Rozważania o. Adama Szustaka będą koncentrować się wokół ostatniej księgi Biblii – Apokalipsy.

12 marca 2017 II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj nabożeństwo Gorzki Żali w Jankowicach W. po mszy św. o godz. 09.45, a w Wierzbniku po mszy św. o godz. 11.00.

W dzisiejszą niedzielę 12 marca przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela Ad gentes. Przeżywamy ją pod hasłem: Gdzie misjonarze – tam nadzieja. Po mszy św. zbiórka na potrzeby misji.

W sobotę 25 marca br. o godz. 18.30 w katedrze opolskiej w gronie biskupów metropolii górnośląskiej zostanie odprawiona Eucharystia dziękczynna za 25 lat kościelnej Metropolii Górnośląskiej. Do udziału w tej Eucharystii Biskup Opolski zaprasza kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych całej diecezji, szczególnie przedstawicieli ośrodków akademickich oraz wspólnot i ruchów kościelnych, możliwie z pocztami sztandarowymi.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na kolejny cykl Wielkopostnych Wykładów Otwartych, które odbywać się będą w kolejne soboty Wielkiego Postu  o godz. 15.30 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu (ul. Minorytów 4). Tegoroczny temat cyklu brzmi: „W herbie miasta - krzyż” i wiąże się z jubileuszem 800-lecia Opola.

Wielkopostne rekolekcje dla rolników (mężczyzn) odbędą się w dniach 14-16 marca 2017 r. w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Zakończenie o godz. 12.00.

Spośród diecezjalnych inicjatyw duszpasterskich nadchodzącego czasu Biskup Opolski szczególnie poleca uwadze duszpasterzy spotkanie młodzieży gimnazjalnej «Ładowarka», zaplanowane na przyszły weekend 17-19 marca na Górze św. Anny.

W okresie Wielkiego Postu nie brakuje na antenie Radia Doxa akcentów, które mają nam pomóc w lepszym przygotowaniu się do Świąt Wielkanocnych. Poprzednio zachęcaliśmy do słuchania rekolekcji przygotowanych przez o. Adama Szustaka, a tym razem polecamy audycje „Czyń prawdę” - wielkopostne rozważania o. Bonawentury Smolki. Emisja codziennie o 6:20 i powtórka o 18:20. Audycje dostępne są też na stronie internetowej www.doxa.fm. Przypominamy też, że Radia Doxa można słuchać na częstotliwości 107,9 FM oraz dodatkowo na 87,8 FM (Racibórz), 89,6 FM (Kędzierzyn-Koźle), 96,7 FM (Nysa), a także na www.doxa.fm. Dostępny jest też player na telefony komórkowe z systemami iOS i Android (wystarczy wpisać hasło Doxa).

19 marca 2017 III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Gorzkie Żale: w Jankowicach Wielkich o godz. 14.00, a Wierzbniku o godz. 15.00.

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych.

Uroczystości św. Józefa są przeniesione na poniedziałek.

W piątek droga krzyżowa. Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Po mszy św. spotkanie dla I klas gimnazjalnych.

25 marca -Uroczystość Zwiastowania Pańskiego -Dzień Świętości Życia.

Od 26 marca do 29 marca będziemy przeżywać parafialne rekolekcje wielkopostne, które wygłosi je ks. Wiktor. Będą poświęcone 100 - setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie.

Duszpasterstwo nauczycieli i katechetów diecezji opolskiej zaprasza nauczycieli na weekend rekolekcyjno-wypoczynkowy „Spotkanie w drodze z Biskupem Opolskim”,, który odbędzie się w dniach 5-7 maja w Głębinowie (Ośrodek rekolekcyjno-wypoczynkowy „Rybak”). Rozpoczęcie w piątek ok. godz. 17.00, a zakończenie w niedzielne popołudnie. W programie: Eucharystia, wyjście na szlak w góry, konferencja, spotkania integracyjne. Zapisy przez wysłanie maila na adres piodobro@wp.pl.

Czasem nie stawiamy pytań o naszą wiarę. Często tak jest do chwili, aż ktoś inny o nią nie zapyta. Dobre odpowiedzi na te pytania pomagamy znaleźć w audycji „Z wiarą szukam...” - od poniedziałku do piątku, o 10:45 i 17:45 (powtórka).  Przypominamy też, że Radia Doxa można słuchać na częstotliwości 107,9 FM oraz dodatkowo na 87,8 FM (Racibórz), 89,6 FM (Kędzierzyn-Koźle), 96,7 FM (Nysa), a także na www.doxa.fm. Dostępny jest też player na telefony komórkowe z systemami iOS i Android (wystarczy wpisać hasło Doxa).

26 marca 2017 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu – zwiastuje połowę okresu przygotowania paschalnego do Wielkanocy.

Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które nam wygłosi ks. Wiktor. Po południu, w Jankowicach Wielkich o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po nabożeństwie nauka stanowa dla kobiet; w Wierzbniku o godz. 17.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, po nabożeństwie nauka stanowa dla kobiet.

W piątek Droga Krzyżowa. Msza św. szkolna.

W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca.