deutsch polski
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne - kwiecień 2017
2 kwietnia 2017 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj obchodzimy XII rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Z okazji Jego XII rocznicy śmierci kontynuujemy naszą parafialną akcję: „Czyńmy dobro i nieśmy miłość innym ludziom, jak to czynił św. Jan Paweł II”. W tym roku zebrany ofiary pragniemy przekazać na leczenie Lenki.

Gorzkie Żale: w Jankowicach Wielkich o godz. 14.00, a Wierzbniku o godz. 15.00.

W piątek msza św. szkolna. Droga Krzyżowa. Spotkanie formacyjne dla I klas gimnazjalnych

W przyszła niedzielę podczas każdej mszy św. poświęcenie palm.

W wigilię Niedzieli Palmowej 8 kwietnia 2017 r. o godz. 16.00 Filharmonia Opolska zaprezentuje wyjazdowo w kościele św. Piotra i Pawła w Nysie «Pasję wg św. Jana» Jana Sebastiana Bacha.

Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza w Niedzielę Palmową na godzinę 14.00 do katedry opolskiej osoby żyjące w związku niesakramentalnym na wspólne nabożeństwo pokutne.

9 kwietnia 2017 NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

Czas Wielkiego Postu dobiega końca. Jak ten czas przeżyłem? Czy pomyślałem o pojednaniu z Bogiem w sakramencie pokuty? Czy chociaż jeden raz uczestniczyłem w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej czy Gorzkich Żalach? Jak wypełniłem postanowienia wielkopostne?

Nabożeństwo Gorzki Żali w Jankowicach Wielkich o godz. 14.00, a w Wierzbniku o godz. 15.00.

Dzisiejszą niedzielą – Niedzielą Palmową Męki Pańskiej – rozpoczynamy przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Przeżyjmy go tak, jak powinien przeżywać go człowiek wierzący – godnie, po chrześcijańsku.
Liturgia Wielkiego Poniedziałku, Wtorku i Środy, ukazuje nam Chrystusa – cierpiącego sługę, który dobrowolnie składa w ofierze swoje życie, aby wejść razem z nami do chwały Ojca. Natomiast najważniejsze dni tego tygodnia to: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. Te dni nazywamy Triduum Paschalnym, są największym świętem kościelnym i stanowią szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, punktem kulminacyjnym jest obchód Wigilii Paschalnej w Wielką Noc, a kończą się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.
W te dni przyjdźmy do naszych kościołów na wspólnotowe przeżywanie pięknej, bogatej i jakże wymownej liturgii.

Msza Św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek - w Wierzbniku o godz. 18.00. Kolekta w Wielki Czwartek będzie przeznaczona na zakup kwiatów i dekorację do grobu Chrystusa. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy. Porządek adoracji:

- po mszy św. I Róża oraz ogół wiernych i mieszkańcy Jankowic Wielkich
- 20-21 II i III Róża
- 21-22 IV Róża, młodzież i mężczyźni
- 22.00 zakończenie adoracji

W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post. Zaleca się zachowanie abstynencji od pokarmów mięsnych do Wigilii Paschalnej.
Ofiara składana przy adoracji krzyż jest przeznaczona na utrzymanie Kościołów w Ziemi Świętej.

Nabożeństwo Krzyża o godz. 18.00 w Wierzbniku. Po nabożeństwie adoracja przy Bożym Grobie:
- do 20.00 mieszkańcy wioski Wierzbnika i Jankowic Wielkich
- 20-21 IV i III Róża
- 21-22 II i I Róża oraz młodzież
- 22.00 zakończenie adoracji

Wielką Sobotę adoracja przy Bożym Grobie od godz. 8.00
Porządek następujący:
- 08-09 rozpoczęcie adoracji i adoruje I Róża
- 09-10 II Róża
- 10-11 dzieci
- 11-12 I Róża z Jankowic Wielkich
- 12-13 II Róża z Jankowic Wielkich
- 13-14 Mieszkańcy Jankowic Wielkich
- 14-15 młodzież
- 15-16 III Róża
- 16-17 IV Róża
- 17-18 wierni ze Wspólnoty Mieszkaniowej z Wierzbnika
- 18-19 wierni od Wiernego - Krawecka
- 19-20 Wspólnota św. Michała Archanioła
- 20-21wierni od Kałuży - Paździorko
- 21-22 wierni od Krajewski - Waliduda
- 22- 23.00 Ogół wiernych
23.00 Zakończenie adoracji. Wigilia Paschalna.

Poświecenie pokarmów:
w Jankowicach Wielkich o godz. 16.30
w Wierzbniku o godz. 17.00

Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną o godz. 23.00. Na wigilię przynosimy świece.

W poniedziałek spowiedź św. Jankowice W. godz. 16.00; Wierzbnik godz. 17.30

16 kwietnia 2017 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Uroczyste nieszpory o godz. 15.00. Nabożeństwo to kończy Całe Triduum Paschalne

Jutro kolekta na KUL. O godz. 11.00 w kościele parafialnym msza św. w intencji mężczyzn i młodzieńców

W przyszłą niedzielę Miłosierdzia Bożego zbiórka do puszek na osoby dotknięte wojną w Syrii, szczególnie w zrujnowanym Aleppo

W piątek msza św. szkolna. Po mszy św. spotkanie dla III klas gimnazjum.

23 kwietnia 2017 II NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny poświęcona jest Bożemu Miłosierdziu. Współczesnemu światu prawdę o Bożym Miłosierdziu trzeba przybliżać, a może na nowo odkrywać. Zawsze w trudnych i ciężkich czasach z ufnością chcemy zwracać się do Miłosierdzia Bożego o pomoc i opiekę. W dzisiejszą niedzielę Miłosierdzia obchodzimy Międzynarodowe Święto Caritas. Przyszłym tygodniu zbiórka do puszek na Caritas.

Kult Bożego Miłosierdzia rozszerza się na całym świecie. Nie brakuje też apostołów, którzy swoim życiem i powołaniem świadczą, jak bardzo jest on nam potrzebny w wymiarze codziennego życia.
Wymownym znakiem tego jest dla całego świata wielka apostołka Indii Matka Teresa z Kalkuty. Oto jej refleksja: „Dzisiaj Bóg kocha świat poprzez nas, tak, jak wtedy, kiedy dał świadectwo swojej miłości do świata, ofiarowując swego syna najczystszej Dziewicy….. A Ona poszła „w pośpiechu”, by go ofiarować innym. On zaś tak bardzo nas umiłował, że umarł za nas na krzyżu. Tak bardzo nas umiłował, że uczynił siebie chlebem Życia. My także powinniśmy kochać, my także powinniśmy dawać aż do bólu. Dzisiaj Bóg kocha świat poprzez nas. Nieustannie trwa w swej miłości, posyłając nas w świat, abyśmy byli Jego miłością, Jego miłosierdziem.

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 16.00

W nawiązaniu do wielokrotnych wezwań Ojca Świętego Franciszka o zwrócenie uwagi na cierpiących braci w pogrążonej wojną Syrii, decyzją Księży Biskupów, zgromadzonych podczas 375. Zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, podczas tegorocznej Niedzieli Miłosierdzia w całej Polsce odbędzie się zbiórka do puszek. Ofiary w ten sposób zebrane przekazane będą za pośrednictwem Caritas Polska na rzecz ofiar syryjskiego konfliktu, przede wszystkim w zrównanym z ziemią Aleppo.

W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Ku jego czci w Opolu uroczystości połączone z obchodami 800 – lecia Miasta Opola.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
- we wtorek – św. Marka
- w sobotę – św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

W czwartek po wieczornej mszy św. spotkanie rodziców młodzieży, która ma przystąpić 10 maja do bierzmowania.

W piątek msza św. szkolna. Po mszy św. spotkanie dla III klas gimnazjum.

Na Górze św. Anny w sobotę i niedzielę ( 29-30 kwietnia) pielgrzymka przewodników kalwaryjskich

W następną niedzielę 30 kwietnia Diecezjalne czuwanie dla młodzieży, a w poniedziałek 1 maja Diecezjalne Święto Rodziny.

Zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi organizowany przez kleryków naszego seminarium duchownego w Opolu, który będzie miał miejsce w sobotę 29 kwietnia od godziny 09:00. W programie m.in. możliwość zwiedzenia seminarium, spotkania się z klerykami, koncert zespołu seminaryjnego oraz inne atrakcje.

30 kwietnia 2017 III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 16.00. Droga światła oparta o list do Galatów.

Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zapraszają młodych całej diecezji w niedzielę 30 kwietnia br. o godz. 18.00 do  kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy na  Wielkanocne Czuwanie Młodzieży Diecezji Opolskiej. Tym razem tematem będą słowa zawarte w zadaniu dla młodzieży po Światowych Dniach Młodzieży: Śmierć Pana głoście! W programie spotkania: konferencja, poczęstunek, nabożeństwo i Msza św.

W poniedziałek 1 maja w Jemielnicy odbędzie się 6. Diecezjalne Święto Rodziny. Jest ono od kilku lat okazją do wspólnej modlitwy w intencji rodzin i z rodzinami naszej diecezji oraz do promocji Bractwa św. Józefa, które przyjmie w tym dniu nowych członków. Centralnymi punktem Święta będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy, poprzedzona procesją z kościoła Wszystkich Świętych. Popołudniu natomiast, o godz. 14.30, odprawione zostanie nabożeństwo majowe i do św. Józefa. Święto będzie połączone z 7. Jarmarkiem Cysterskim, który oferuje rokrocznie bogatą gastronomię i liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W poniedziałek 01 maja i w środę 3 maja porządek świąteczny.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.

W piątek msza św. szkolna. Spotkanie dla I klas gimnazjum.

W sobotę 6 maja w kościele WMSD w Opolu święcenia diakonatu

W przyszłą niedzielę tzw. Dobrego Pasterza rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania w Kościele.

Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby diecezji i Seminarium Duchownego.

Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Opolskiej zaprasza wszystkich nauczycieli na wyjazd rekolekcyjno–wypoczynkowy  pt. „Spotkanie w drodze z Biskupem Opolskim Andrzejem Czają” w terminie 5-7 maja 2017 do Głębinowa.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker