deutsch polski
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne - czerwiec 2017
4 czerwca 2017 ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy okres Wielkanocny. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły Roku Liturgicznego.

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

W poniedziałek II dzień Uroczystości Zesłania Ducha Św. ( 5 czerwca) Święto NMP Matki Kościoła, które jest diecezjalnym Dniem Modlitw Rolników o błogosławieństwo w pracy. Msze św. w rejonach:
Kamień Śląski (św. Jacek) o godz. 10.00 – region opolski;
Gościęcin ( św. Bryksjusz) o godz. 10.00 – region kozielski;
Olesno (św. Anna) o godz. 10.00 – region oleski;
Szwedzka Górka o godz. 11.00 – rejon nyski;
Pietrowice Wielkie ( Świętego Krzyża) o godz. 15.00- rejon raciborski

Dziś. w niedzielę 4 czerwca w całej Polsce obchodzony jest kolejny Dzień Dziękczynienia ze zbiórką na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie. Natomiast dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne i potrzeby Diecezji.

Biskup Opolski serdecznie zaprasza wiernych całej diecezji do zamanifestowania publicznej wdzięczności za życie, które jest darem Boga, a także do radosnego świadectwa prawdzie o świętości każdej rodziny i szacunku do każdego życia ludzkiego. Okazją ku temu są Marsze dla Życia i Rodziny, które w maju, czerwcu i lipcu przejdą ulicami wielu polskich miast. Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Opola w niedzielę 4 czerwca. O godzinie 12.00 w Katedrze Opolskiej odbędzie się Msza św., po której nastąpi przejście ulicami miasta na bulwary odrzańskie, gdzie odbędzie się piknik rodzinny.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień modlitw w intencji kapłanów. Jest to dzień patronalny Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w imieniu kapłanów „Oremus”.

W sobotę 10 czerwca odbędzie się doroczna Pielgrzymka Chorych i Osób Niepełnosprawnych na Górę św. Anny. Od godz. 9.00 będzie okazja do spowiedzi. Mszę św. sprawowaną o godz. 10.00 przez Księdza Biskupa poprzedzi Różaniec. Od 12.15 zaś zaplanowano: Via Crucis na Rajskim Placu,  adorację Najświętszego Sakramentu oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Pielgrzymki na Górze św. Anny:
- w poniedziałek ( 5 czerwca) Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i obchody kalwaryjskie;
- w przyszłą niedzielę (11 czerwca) chórów kościelnych oraz sołtysów i rad sołeckich;
- w poniedziałek (12 czerwca) szkół z imieniem św. Jana Pawła II;

11 czerwca 2017 NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Dzisiaj w Wierzbniku nabożeństwa popołudniowego nie będzie.

W czwartek Boże Ciało. Po sumie procesja do czterech ołtarzy. Proszę o udekorowanie trasy procesji symbolami eucharystycznymi. Od piątku będzie trwała Oktawa Bożego Ciała do następnego czwartku.

W piątek w oktawie Bożego Ciała ks. biskup udziela dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.

W wieczór uroczystości Bożego Ciała, 15 czerwca,  na placu przy kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu, po raz siódmy odbędzie się Koncert Uwielbienia. Rozpoczęcie koncertu o godz. 19.30, wcześniej od godz. 19.00 - animacje dla całej rodziny prowadzone przez wodzireja.

W tym tygodniu wspominamy:
- św. Antoniego z Padwy - we wtorek;
- bł. Michała Kozala – w środę
- św. Alberta Chmielowskiego - w sobotę

Na Górę św. Anny pielgrzymki: W poniedziałek 12 czerwca szkoły, które noszą imię św. Jana Pawła II; W sobotę i niedzielę pielgrzymka przyjaciół misji i Ziemi Świętej.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na wydział Teologiczny w Opolu.

W sobotę 24 czerwca na Górze św. Anny odbędzie się 5. Pielgrzymka Róż Różańcowych Rodziców. Rozpoczęcie o godz. 13.30 rejestracją grup. O 14.00 Różaniec i po nim o 14.30 Msza Święta w Bazylice św. Anny. Po Mszy św. zaplanowano rodzinne świętowanie przed Domem Pielgrzyma.

W niedzielę 2 lipca odbędzie się doroczna Pielgrzymka Dzieci na Górę św. Anny. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Opolskiego będzie sprawowana o godz. 10.00.

18 czerwca 2017 XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś po każdej mszy św. zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu

Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezus o godz. 15.00

W środę 21 czerwca wspomnienie NMP Opolskiej w Opolu

W sobotę 24 czerwca br. odbędą się główne uroczystości kościelne związane z 800-leciem Miasta Opola. Rozpoczną się o godz. 16.00 przy kościele Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha na Górce, skąd wyruszy procesja liturgiczna do katedry. Tam Biskup Opolski dokona Aktu Zawierzenia Miasta Matce Bożej Opolskiej i odprawi uroczystą Eucharystię dziękczynno-błagalną, do udziału w której serdecznie zaprasza kapłanów i wiernych miasta Opola i przedstawicieli całej diecezji. Po zakończeniu Mszy św. na Placu Katedralnym i w ogrodach Domu Biskupiego zaplanowano jubileuszową biesiadę.

W sobotę 24 czerwca na Górze św. Anny odbędzie się 5. Pielgrzymka Róż Różańcowych Rodziców. Rozpoczęcie o godz. 13.30 rejestracją grup. O 14.00 Różaniec i po nim o 14.30 Msza Święta w Bazylice św. Anny. Po Mszy św. zaplanowano rodzinne świętowanie przed Domem Pielgrzyma.

W piątek 30 czerwca o godz. 19.00 nas Placu Katedralnym w Opolu odbędzie się koncert charytatywny na rzecz katedry opolskiej. Wystąpią m.in. zespół Sound’n’Grace, Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan oraz Siostra Cristina, zwyciężczyni konkursu The Voice of Italy w 2014 roku. Bilety-cegiełki w cenie 30 zł są do nabycia na portierni Wydziału Teologicznego UO przy ul. Drzymały, w kancelarii Parafii Katedralnej, w Kurii Diecezjalnej oraz w opolskich parafiach.

Kontynuując ponad 40-letnią tradycję kształcenia muzyków na Opolszczyźnie pragniemy zaprosić dzieci, młodzież i dorosłych do odkrywania piękna ukrytego w dźwiękach muzyki. Bogata oferta kierunków pozwala na kształcenie się w naszym Instytucie od szkoły podstawowej po kierunki podyplomowe. W tym roku oferujemy nowy kierunek adresowany do osób odznaczających się predyspozycjami muzycznymi i zainteresowanych śpiewem piosenki religijnej: Wokalistyka. Kontynuujemy również nabór do Chóru chłopięcego Pueri Cantores Opolienses oraz Chóru Schola Cantorum Opoliensis. Zapraszamy na kierunki: Ogródek Muzyczny (zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym); Organista; Organista – podyplomowe; Prowadzenie Zespołów Śpiewaczych; Kapelmistrz Orkiestry Dętej:  Wokalistyka – specjalizacja: Piosenka Religijna; Kurs Psałterzystów; Kurs Przygotowawczy. Egzaminy wstępne odbędą się w siedzibie Instytutu w Opolu przy ul. Grunwaldzkiej 7; I termin: 1 lipca br. od godz. 9:00; II termin: 2 września br. od godz. 9:00. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje na stronie www.dimk.diecezja.opole.pl

25 czerwca 2017 XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj o godzinie 15.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
w środę - św. Ireneusza
w czwartek – świętych apostołów Piotra i Pawła;

W środę przypada 45 rocznica powstania diecezji opolskiej.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Czuwanie nocne o godz. 21.00. II nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca z okazji 100 rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie.

W piątek 30 czerwca o godz. 19.00 na Placu Katedralnym w Opolu odbędzie się koncert charytatywny na rzecz katedry opolskiej. Wystąpią m.in. zespół Sound’n’Grace, Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan oraz Siostra Cristina, zwyciężczyni konkursu The Voice of Italy w 2014 roku. Bilety-cegiełki w cenie 30 zł są do nabycia na portierni Wydziału Teologicznego UO przy ul. Drzymały, w kancelarii Parafii Katedralnej, w Kurii Diecezjalnej oraz w opolskich parafiach.

Na Górze św. Anny w niedzielę – 2 lipca – pielgrzymka dzieci..

Kolekta w uroczystość apostołów Piotra i Pawła na Stolicę Apostolską natomiast w niedzielę na potrzeby diecezji i Seminarium Duchownego

Polecamy audycje diecezjalnego Radia Doxa. W ostatnią niedzielę czerwca, ostatni raz przed wakacjami, Radio Doxa gościć będzie w jednej z parafii diecezji opolskiej. Tym razem będzie to krapkowicka parafia św. Mikołaja. Zaplanowano, jak zwykle, transmisję Mszy św. (o 10:30) oraz rozmowy z duszpasterzami i parafianami. Plenerowe studio Radia Doxa w parafii św. Mikołaja w Krapkowicach już w tę niedzielę (25.06) między 10:00 a 13:00.


Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker