6 sierpnia 2017 XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

W tym tygodniu wspominamy:
We wtorek – wspomnienie św. Dominika
W środę - Św. Teresę Benedykty od krzyża;
W Czwartek Św. Wawrzyńca;
W piątek – św. Klarę;

W sobotę i niedzielę(12-13 sierpnia) w sanktuarium w Kamieniu Śląskim uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka.

Tegoroczna 41. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 13 sierpnia z Nysy, 14 sierpnia z Opola, Raciborza i Głubczyc, a 15 sierpnia z Kluczborka i Krapkowic. Przyświecać jej będzie hasło: Z Maryją idziemy głosić Ewangelię Miłosierdzia. Pielgrzymi dotrą do Częstochowy w sobotę 19 sierpnia. Msza Święta na zakończenie pielgrzymki będzie sprawowana na jasnogórskim szczycie o godzinie 11.00. Transmisji będzie można posłuchać na falach diecezjalnego Radia Doxa.

Metropolitalne uroczystości patronalne ku czci św. Jacka odbędą się w dniach 12-14 sierpnia 2017 r. w Kamieniu Śląskim. Program obchodów odpustowych jest następujący: Sobota – 12 sierpnia: godz. 18.00 - Msza św. pontyfikalna z Nieszporami pod przewodnictwem Biskupa Andrzeja Czai (na placu przed sanktuarium św. Jacka); godz. 19.30 - Koncert młodzieżowej orkiestry dętej z Gogolina (na placu przed sanktuarium św. Jacka). Niedziela – 13 sierpnia: godz. 10.00 - Modlitwa wprowadzająca w uroczystość odpustową ku czci św. Jacka; godz. 11.00 - Uroczysta   odpustowa   suma   pontyfikalna w 60. rocznicę święceń kapłańskich, 40. rocznicę sakry biskupiej oraz 85. rocznicę urodzin Arcybiskupa Alfonsa Nossola  (na  placu  przed sanktuarium św. Jacka) i procesja teoforyczna do sanktuarium św. Jacka; godz. 14.00 – występ Orkiestry Dętej Górażdże Cement S.A.; godz. 15.00 - uroczyste nabożeństwo do ku czci Matki Boskiej Fatimskiej z udziałem Chóru Męskiego Gorol z Jabłonkowa (na placu przed sanktuarium św. Jacka). Poniedziałek – 14 sierpnia: godz. 17.00 - Msza św. pontyfikalna z pielgrzymami na Jasną Górę (na placu przed sanktuarium św. Jacka).

Polecamy audycje diecezjalnego Radia Doxa. W niedzielę (6 sierpnia) zapraszamy na relacje z Góry św. Anny, którą w ten weekend opanują motocykliści. W ich intencji o godzinie 11:30 zostanie odprawiona Msza św. Przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi abp Wiktor Skworc. W Radiu Doxa zapraszamy na transmisję Mszy św., a także relacje z naszego studia plenerowego, już od godziny 10-tej. Przypominamy, że Radia Doxa można słuchać na częstotliwości 107,9 FM oraz dodatkowo na 87,8 FM (Racibórz), 89,6 FM (Kędzierzyn-Koźle), 96,7 FM (Nysa), a także na www.doxa.fm. Dostępny jest też player na telefony komórkowe z systemami iOS i Android (wystarczy wpisać hasło Doxa).

13 sierpnia 2017 XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

W tym tygodniu przypadają Uroczystości:
w poniedziałek św. Maksymiliana Kolbego,
we wtorek Wniebowzięcia NMP,
w czwartek św. Jacka głównego patrona metropolii górnośląskiej;

41. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w najbliższą niedzielę 13 sierpnia z Nysy, w poniedziałek 14 sierpnia z Opola, Raciborza i Głubczyc, a we wtorek 15 sierpnia z Kluczborka i Krapkowic. Przyświecać jej będzie hasło: Z Maryją idziemy głosić Ewangelię Miłosierdzia. Pielgrzymi dotrą do Częstochowy w sobotę 19 sierpnia. Msza Święta na zakończenie pielgrzymki będzie sprawowana na jasnogórskim szczycie o godzinie 11.00. Transmisji będzie można posłuchać na falach diecezjalnego Radia Doxa.

We wtorek na fili w Jankowicach przypada uroczystość patronalna kościoła Wniebowzięcia NMP, czyli odpust. Suma o godz. 12.00.

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP na zakończenie każdej mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

20 sierpnia 2017 XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
w poniedziałek wspomnienie św. Piusa X;
we wtorek wspomnienie NMP Królowej;
w czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła;
w sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej;

Na Górze św. Anny w dniach 25-27 sierpnia (od piątku, do niedzieli) obchody kalwaryjskie ku czci Aniołów Stróżów.

W piątek 25 sierpnia o godz. 19.30 w katedrze opolskiej odbędzie się koncert charytatywny w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego BelleVoci. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Wirtuozów Lwowskich z Ukrainy (45 osób) i Chór Filharmonii z Belfastu z Irlandii Północnej (90 osób) pod batutą Bartosza Żurakowskiego. W programie: Stabat Mater F. Poulenca i Wielka Msza c-moll KV 427 W. A. Mozarta. Wstęp wolny. Po koncercie zbierane będą dobrowolne datki na rzecz renowacji katedry opolskiej.

W niedziele 27 sierpnia br. o godzinie 18.00 w Sanktuarium Świętego Józefa w Prudniku Lesie odbędzie się Koncert Antoniny Krzysztoń z Zespołem, na który serdecznie zapraszają Prudniccy Franciszkanie.

Diecezjalne Dzieło Modlitwy w Intencji Kapłanów „Oremus" zaprasza od 1 do 3 września do Kamienia Śląskiego na rekolekcje dla rodziców kapłanów diecezji gliwickiej i opolskiej. Poprowadzi je penitencjarz katedralny ks. Krzysztof Trembecki z Opola. Rozpoczęcie w piątek o 17.00, a zakończenie niedzielnym obiadem. Zgłoszenia do 27 sierpnia przyjmuje ks. Janusz Iwańczuk (tel.509701284).