deutsch polski
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne - grudzień 2017
3 grudnia 2017 I NIEDZIELA ADWENTU

Dziś po mszy św. zapowiedziana zbiórka do puszek na leczenie i rehabilitację Lenki Krupo – Piwko. Dziewczynka cierpi na dziecięce porażanie czterokończynowe, małogłowie, zespół Dandy-Łokera, opóźniony rozwój psychoruchowy i epilepsję. /5 lat ur. 31102012/ Nasza zbiórka ma być naszym prezentem mikołajowym.

Rozpoczął się okres Adwentu, który jest czasem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, który kieruje naszą uwagę na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania.

Od dzisiejszej niedzieli można zaopatrzyć się w świece na wigilijny stół. Zgromadzone środki w wysokości 5 zł od sztuki, zostaną przeznaczone na wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Caritas informuje także, iż w bieżącym roku część dochodu uzyskanego z Wigilijnego Dzieła zostanie przeznaczona na dofinansowanie projektów pomocy dla dzieci i młodzieży, które organizują Parafialne Zespoły i Szkolne Koła Caritas.

W I Niedzielę Adwentu 3 grudnia o godz. 16.00 w kościele seminaryjno-akademickim odbędzie się Ekumeniczna Modlitwa Młodych. Towarzyszyć jej będzie motto: „Ducha nie gaście!”. Do udziału w tym modlitewnym spotkaniu, przygotowanym przez młodzież katolicką wraz przedstawicielami Kościoła ewangelicko-augsburskiego i zielonoświątkowego, Biskup Opolski zaprasza młodzież i wiernych całej diecezji.

W poniedziałek niedzielę przypada wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników.

W piątek msza św. szkolna. Po roratach spotkanie dla uczniów z VI i VII klasy.

Zapraszam na roraty w Jankowicach Wielkich o godz. 16.00 i w Wierzbniku o godz. 18.00

W drugą niedzielę Adwentu 10 grudnia, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będziemy obchodzić w Kościele w Polsce i w placówkach polonijnych już po raz siedemnasty: Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po każdej mszy św. zbiórka do puszek na wyżej wymieniony cel.

10 grudnia 2017 II NIEDZIELA ADWENTU

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

Zapraszam na codzienne roraty: w Jankowicach Wielkich o godz. 16.00, a w Wierzbniku o godz. 18.00.

W środę, 13 grudnia przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny.

Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii. 

Małżonków naszej parafii zapraszam do udziału w adwentowych rekolekcjach, które w ramach Remontu Małżeńskiego pod hasłem «Mocni Duchem» odbędą się w dniach 15-17 grudnia 2017 roku w kościele seminaryjnym św. Jadwigi w Opolu. Piątkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 20.00, sobotnie - o 18.00, a niedzielne – o 10.00.  Tegoroczną edycję rekolekcji poprowadzi Michał Frąckowicz, rekolekcjonista z Centrum Mocni w Duchu w Łodzi prowadzonego przez oo. Jezuitów, prywatnie mąż, ojciec dwójki dzieci, nauczyciel i wychowawca.

W dniach 15 -17 grudnia w Duszpasterstwie Akademickim Ressurexit w Opolu, w czasie trwania „Remontu Małżeńskiego" odbędą się spotkania dla młodych pod hasłem „PONAD”. Spotkania zaadresowane są dla młodych w wieku 14-19 lat. W piątek o 20.00 modlitwa uwielbienia, w sobotę o 18.00 spotkanie z Olą - która opowie o swojej podróży po Azji, w niedziele o 10.00 odbędzie się spotkanie przy stole przygotowujące do Eucharystii. Spotkania organizuje młodzież, której rodzice są zaangażowani w Remont Małżeński. W ubiegłym tygodniu na niepełną sprawną Lenkę Piwko zebraliśmy 2467,11; w Jankowicach Wielkich 1377.81, w Wierzbniku 1089.30. Dochód ze sprzedaży wieńców adwentowych z Wierzbnika 510 zł /34 *15/ został także przekazany na Lenkę. Podobnie uczyniono w Jankowicach Wielkich 500. W sumie zebraliśmy 3467,11.

Polecamy audycje diecezjalnego Radia Doxa. Ponownie polecamy wieczorne audycje roratnie! Od poniedziałku do piątku o 19:15 z dziećmi różnych parafii diecezji opolskiej rozmawiamy o św. Józefie. W audycji również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami! Przypominamy, że Radia Doxa można słuchać na częstotliwości 107,9 FM oraz dodatkowo na 87,8 FM (Racibórz), 89,6 FM (Kędzierzyn-Koźle), 96,7 FM (Nysa), a także na www.doxa.fm. Dostępny jest też player na telefony komórkowe z systemami iOS i Android (wystarczy wpisać hasło Doxa).

17 grudnia 2017 III NIEDZIELA ADWENTU

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą gaudete – „Radujcie się” od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy Świętej, umieszczonej w mszale. W tę niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich.

W III tygodniu Adwentu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin.

Spowiedź przedświąteczna po III niedzieli w poniedziałek:
- W Jankowicach Wielkich o godz. 16.00
- w Wierzbniku o godz. 17.30

Ze względu na spowiedź św. msze św. od poniedziałku do czwartku w godzinach porannych.

W piątek msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej.

24 grudnia 2017 IV NIEDZIELA ADWENTU

Zadbajmy o to by świętować Pańskie Narodzenie z czystym sercem. W bezbożnym świecie, który chciałby Święta sprowadzić do jedzenia i picia, mamy tym większy obowiązek ukazywania chrześcijańskich duchowych wymiarów tych Świąt. Biedni ci, którzy gubią sens Świąt, zapominając po co i dlaczego świętują, i co jest tu najważniejsze.

Dziś po południu, gdy na niebie pojawi się I gwiazdka zasiądziemy do stołu wigilijnego, wigilijnej wieczerzy. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. To wspaniała, jedyna i może niepowtarzalna w ciągu roku okazja dla odrodzenia, pojednania, scalenia życia naszych, tak często powaśnionych i skłóconych ze sobą rodzin. Niech tej wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. Usuńmy stanowczo zwyczaj podawania na wigilijny stół napojów alkoholowych. Wieczerza wigilijna z alkoholem przestaje być wieczerzą chrześcijańskiej rodziny.

Msza św. wigilijna w Jankowicach Wielkich o godz. 22.00 Pasterka o północy w Wierzbniku. Ofiary z pasterki, jak co roku - przeznaczone są na Dom Samotnej Matki i Dziecka w Opolu, Ośrodek Adopcyjny, Poradnię Katolicką.

W pierwszy i w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia msze św.:
w Jankowicach Wielkich o godz. 09.45
w Wierzbniku o godz. 8.00 i 11.00.

Kolekta z drugiego święta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny w Opolu.

26 grudnia o godz. 17.15 w katedrze opolskiej odbędzie się koncert charytatywny na rzecz katedry opolskiej «Orkiestra pokoleń na bis» w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Absolwentów PSM w Opolu. W programie m.in. utwory Haendla, Bacha i Corellego.

We środę wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty – błogosławieństwo wina.

W czwartek św. Młodzianków. Błogosławieństwo dzieci. Msze św. o godz. 08.00 w Wierzbniku i 09.00 w Jankowicach Wielkich.

Zwyczajem lat ubiegłych, w czwartek 28 grudnia, w Święto św. Młodzianków, Biskup Opolski zaprasza wszystkich pracujących na co dzień za granicą (tzw. emigrantów zarobkowych) oraz ich rodziny, doświadczone sytuacją rozłąki, na modlitewne spotkanie do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy. O godz. 11.00 bp Andrzej Czaja odprawi tam Mszę św. i wygłosi okolicznościowe Słowo Boże.

W niedzielę 31 grudnia święto Świętej Rodziny oraz zakończenie roku 2017.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker