deutsch polski
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne - styczeń 2018
1 stycznia 2018 NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

W poniedziałek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi oraz 32 Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

W tym tygodniu I czwartek miesiąca, I piątek.

W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego, błogosławieństwo kadzidła i wody. Po mszach świętych wyruszą kolędnicy, którzy będą zbierać nasze ofiary na rzecz Domu Pokoju w Betlejem.

W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego.

Kolekty: w sobotę w Uroczystość Trzech Królu na rzecz misji, a w niedzielę na Seminarium i diecezję opolska.

7 stycznia 2018 NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Dzisiaj niedziela chrztu Pańskiego. Ona kończy okres Narodzenia Pańskiego.

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby diecezji i Seminarium Duchownego.

Od poniedziałku I część okresu zwykłego.

Dzisiaj w kościele seminaryjno-akademickim pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Opolu o godz. 15.00 zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych.

Zabawa opłatkowa 27 stycznia. Kolejny wieczór kolędowy 28 stycznia. Wystąpi zespół „Dzień Dobry”

14 stycznia 2018 II NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwa popołudniowego ze względu na kolędę nie będzie.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
W środę św. Antoniego
W piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara

W poniedziałek Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

W środę Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.

W czwartek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który kończy się świtem Nawrócenia Pańskiego.

W ubiegłym tygodniu na Dom Pokoju zebraliśmy w Jankowicach Wielkich 1873,30 + 1 Euro, a w Wierzbniku 1763,80. W sumie 3637,10.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 wieczór kolęd przygotowany przez naszą scholę, a za dwa tygodnie wieczór kolęd poprowadzi zespół z Bielska Białej „Dzień Dobry”.

Za dwa tygodnie Opłatek parafialny na Sali w Jankowicach Wielkich. Zabawę poprowadzi zespół „Muzykanty”. Koszt od pary 70 zł.

21 stycznia 2018 III NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj o godz. 16.00 nabożeństwo kolędowe przygotowane przez dzieci naszej parafialnej scholi. Zapraszamy do wspólnego kolędowania dzieci, rodziców, babcie z okazji ich święta, dziadków i wszystkich, którym bliskie są polskie kolędy.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w środę św. Franciszka Salezego
w czwartek Nawrócenie św. Pawła, apostoła;
w piątek św. Tymoteusza i Tytusa

Jutro obchodzimy Dzień Dziadka.

W tym tygodniu trwa tydzień modlitw o jedność chrześcijan, który zakończymy w czwartek.

W najbliższą sobotę parafialny opłatek połączony z zabawą karnawałową. Proszę o wykupienie biletów do środy włącznie, abyśmy wiedzieli ile będzie par. Informacja ta jest niezbędna przed przygotowaniem sali na nasze spotkanie.

Za tydzień VIII wieczór kolęd, który poprowadzi zespół „Dzień Dobry”. Podczas koncertu zespół zaprezentuje utwory z płyty „Panu naszemu Dzień Dobry” czyli kolędy i pastorałki zarówno te znane, jak i autorstwa zespołu, w akustycznych aranżacjach, część z nich także zawiera zaskakujące elementy etniczne. Będzie to niezapomniana muzyczna uczta. Zapraszam

Polecamy audycje diecezjalnego Radia Doxa. W sobotnie wieczory zapraszamy do „Szkoły Maryi” - teologicznych spotkań, których tematyka koncentruje się wokół Matki Chrystusa i naszej Matki. To nowa pozycja w programie Radia Doxa, do wysłuchania w soboty o 17:45. Zaprasza o. Bonawentura Smolka.

W czwartek będzie można dokonać bezpłatnego badania słuchu - w Grodkowie, w kinie KLAPS, od godziny 9.00.

28 stycznia 2018 IV NIEDZIELA ZWYKŁA

VIII Wieczór kolęd w kościele parafialnym o godz. 17.00.

W środę wspomnienie św. Jana Bosko, patrona dzieci i młodzieży.

W piątek (2 lutego) święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie określane święto Matki Boskiej Gromniczej. Czcimy Jezusa Chrystusa, który jest światłością świata i Jego Matkę, Najśw. Maryję Pannę. Podczas mszy św. błogosławieństwo świec.

W sobotę wspomnienie św. Błażeja. W tym dniu kościół udziela błogosławieństwa gardła ku jego czci.

W tym tygodniu I czwartek I sobota miesiąca.

Kolekty: w święto Ofiarowania Pańskiego; w I niedzielę lutego na potrzeby diecezji i Seminarium, a w tym samy dniu zbiórka do puszek klasztory klauzurowe.

Polecamy audycję w radiu Doxa „Złością czy miłością”. Zachęcamy do słuchania rodziców i wychowawców, bo – jak sugeruje sam tytuł audycji – sposobów wychowania może być wiele, niekoniecznie wszystkie muszą być dobre. Jak ustrzec się wychowawczych błędów? O tym w każdą niedzielę, o 15:15.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker