deutsch polski
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne - kwiecień 2018
1 kwietnia 2018 NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Uroczyste nieszpory ze Zmartwychwstania Pańskiego - dziś o godz. 15.00. Po nabożeństwie wymiana tajemnic różańcowych.

Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych. Msza św. w intencji mężczyzn i młodzieńców w Wierzbniku o godz. 11.00.

Juto w II dzień Świąt Wielkanocnych (2 kwietnia)przypada– rocznica śmierci naszego Papieża św. Jana Pawła II. Z tej okazji będziemy kontynuowali naszą akcję parafialną: „Czyńmy dobro i nieśmy miłość innym ludziom, jak to czynił św. Jan Paweł II”. Dlatego po każdej mszy św. będzie zorganizowana zbiórka do puszek na leczenie i rehabilitację Lenki.

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza tegorocznych maturzystów na Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się 4 kwietnia 2018 r. W programie pielgrzymki: 10.30 – modlitwa w kaplicy Obrazu Matki Bożej, 11.30 – konferencja w sali o. Kordeckiego, 12.30 – przerwa, 13.00 – Msza św. w Bazylice. Zgłoszenia grup powinien dokonać opiekun przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.botafe.pl.

8 kwietnia 2018 II NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiejszą niedzielą – rozpoczynamy 74 tydzień miłosierdzia.

Dzisiaj nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Kto w jakimkolwiek kościele lub kaplicy weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Przenajświętszym Sakramentem, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę Ojcze nasz i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego np. Jezu Miłosierny, ufam Tobie, może uzyskać odpust zupełny.

W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

W piątek msza św. szkolna. Spotkanie formacyjne dla kl. VI i VII.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Opolskiej oraz Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia zapraszają na diecezjalne uroczystości Dnia Świętości Życia, które odbędą się w poniedziałek 9 kwietnia o godz. 19.00 w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Drzymały 1 w Opolu. Uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Paweł Stobrawa. W trakcie Mszy św. chętne osoby będą mogły złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W Święto Miłosierdzia Bożego Radio Doxa zainstaluje swoje studio plenerowe w Kępnicy oraz w Nysie. Z tych właśnie miejsc, już od godz. 10.00, nadawany będzie nasz specjalny program, w którym oprócz transmisji Mszy św. (Kępnica, godz. 10.00) zaprosimy też na transmisję Misterium Koronki do Bożego Miłosierdzia (Nysa, godz. 17.00). Wszystko przeplatane rozmowami z gośćmi zaproszonymi do plenerowego studia Radia Doxa.

15 kwietnia 2018 III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiejsza kolekta jest przeznczona na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego.

Dziś zbiorka do puszek na potrzeby Caritas. Słyszeliśmy ostatnio w liście Episkopatu Polsku:.. wyrażamy wdzięczność wszystkim darczyńcom wspierającym działalność charytatywną oraz tym, którzy zechcą złożyć ofiarę zbieraną dziś do puszek w całej Polsce na potrzeby Caritas”

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

Dziś będziemy przeżywać w Kościele w Polsce X Niedzielę Biblijną oraz drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przedmiotem lektury będzie List św. Pawła Apostoła do Rzymian. W tym roku wydarzeniom tym towarzyszy hasło „Weźmijcie Pismo Święte - Weźmijcie Ducha Świętego”.

W piątek msza św. szkolna. Po mszy św. spotkanie dla II Klas gimnazjum.

W przyszła niedzielę Tzw. Dobrego Pasterza rozpoczyna się 55 Światowy Tydzień Modlitw o Powołania

Pielgrzymki na Górze św. Anny: sobota – niedziela (21-22/04/18) przewodników kalwaryjskich.

28 kwietnia 2018 r. w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi. Tegoroczne hasło tego dnia, to: ,,Obudź mnie”. W roku poświęconym Duchowi Świętemu organizatorzy nawiążą do Trzeciej Osoby Boskiej, którą symbolizuje na naszym plakacie gołębica. W programie m.in. zwiedzanie seminarium, spotkania w mniejszych grupach dla dzieci i młodzieży, Msza Święta, koncert zespołu i nabożeństwo. Będzie też ciepły posiłek i coś na słodko. Zapraszamy księży, katechetów i osoby świeckie wraz z grupami wiernych. Grupy prosimy zgłaszać poprzez formularz dostępny na naszej stronie www.seminarium.opole.pl. Zapraszamy również na nasz Facebook.

We wtorek 1 maja w Jemielnicy odbędzie się 7. Diecezjalne Święto Rodziny. Jest ono od kilku lat okazją do wspólnej modlitwy w intencji rodzin i z rodzinami naszej diecezji oraz do promocji Bractwa św. Józefa, które przyjmie w tym dniu nowych członków. Centralnymi punktem Święta będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy, poprzedzona procesją z kościoła Wszystkich Świętych. Popołudniu natomiast, o godz. 14.30, odprawione zostanie nabożeństwo majowe i do św. Józefa. Święto będzie połączone z 8. Jarmarkiem Cysterskim, który oferuje rokrocznie bogatą gastronomię i liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W środę zapraszam na cmentarz do prac porządkowych o godz. 17.00

22 kwietnia 2018 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś IV niedzielą wielkanocną rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania.

Nabożeństwo popołudniowe o powołania do służby w Kościele o godz. 15.00

W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

W środę święto św. Marka. Po mszy św. procesja o urodzaje.

W piątek msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej.

Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zapraszają młodych całej diecezji w poniedziałek 30 kwietnia br. o godz. 19.00 do  kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy na  Wielkanocne Czuwanie Młodzieży Diecezji Opolskiej. Tym razem tematem będą słowa: Słodkie orzeźwienie! W programie spotkania: konferencja, poczęstunek, nabożeństwo i Msza św.

Biskup Opolski serdecznie zaprasza rodziny całej diecezji do udziału w 7. Diecezjalnym Święcie Rodziny, które odbędzie się we wtorek 1 maja w Jemielnicy. Jest ono od kilku lat okazją do wspólnej modlitwy w intencji rodzin i z rodzinami naszej diecezji oraz do promocji Bractwa św. Józefa, które przyjmie w tym dniu nowych członków. Centralnym punktem Święta będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy, poprzedzona procesją z kościoła Wszystkich Świętych. O godz. 14.30 odprawione zostanie nabożeństwo majowe i do św. Józefa, a o 17.30 wokół jemielnickiego stawu odbędzie się tradycyjny «Bieg po dyszkę dla Rodziny». Święto będzie połączone z 8. Jarmarkiem Cysterskim, który oferuje rokrocznie bogatą gastronomię i liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

29 kwietnia 2018 V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zaprasza młodych całej diecezji w poniedziałek 30 kwietnia br. o godz. 19.00 do  kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy na  Wielkanocne Czuwanie Młodzieży Diecezji Opolskiej. Tym razem tematem będą słowa: Słodkie orzeźwienie! W programie spotkania: konferencja, poczęstunek, nabożeństwo i Msza św.

Biskup Opolski serdecznie zaprasza rodziny całej diecezji do udziału w 7. Diecezjalnym Święcie Rodziny, które odbędzie się we wtorek 1 maja w Jemielnicy. Jest ono od kilku lat okazją do wspólnej modlitwy w intencji rodzin i z rodzinami naszej diecezji oraz do promocji Bractwa św. Józefa, które przyjmie w tym dniu nowych członków. Centralnym punktem Święta będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy, poprzedzona procesją z kościoła Wszystkich Świętych. O godz. 14.30 odprawione zostanie nabożeństwo majowe i do św. Józefa, a o 17.30 wokół jemielnickiego stawu odbędzie się tradycyjny «Bieg po dyszkę dla Rodziny». Święto będzie połączone z 8. Jarmarkiem Cysterskim, który oferuje rokrocznie bogatą gastronomię i liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

We wtorek 1 maja wspomnienie św. Józefa robotnika. Porządek pół świąteczny, msze św.:
a. w Jankowicach Wielkich o godz. 09.45,
b. w Wierzbniku o godz. 11.00.
Nabożeństwa majowe po mszach świętych.
W dni powszednie nabożeństwa majowe:
a. w Jankowicach przed wieczorną mszą św.,
b. w Wierzbniku po wieczornej mszy św.

W środę wspomnienie św. Atanazego.

W czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek mszy św. tak jak w niedzielę.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W sobotę (5 maja) w kościele seminaryjno-akademickim pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Opolu świecenia diakonatu.

Za tydzień kolekta na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker