deutsch polski
Nawigacja
Ogłoszenia parafialne - lipiec 2018
1 lipca 2018 XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby diecezji i Seminarium Duchownego. W nawiązaniu do Apelu Biskupa Opolskiego - z dnia 20 czerwca o zorganizowaniu w niedzielę 01 lipca przed kościołami całej diecezji zbiórki na wsparcie projektu budowy ośrodka pomocy psychologicznej dla dzieci w Aleppo - po mszy św. będzie zbiórka na ten cel.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W piątek 06 lipca Święto Patronalne Apostolstwa Chorych.

W sobotę kolejne czuwanie nocne połączone z III nabożeństwem, z pierwszych V sobót miesiąca.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
we wtorek – święto św. Tomasza Apostoła;
w piątek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej;

Pielgrzymki na Górę św. Anny: w przyszłą niedzielę 08 lipca dzień modlitw niewidomych

8 lipca 2018 XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00;

Wspomnienia liturgiczne:
w środę - święto świętego Benedykta:
w czwartek św. Brunona z Kwerfurtu;
w piątek świętych Andrzeja i Benedykta;

Na Górze św. Anny w niedzielę - 15 lipca br. - uroczystości ku czci Matki Bożej szkaplerznej (obchody kalwaryjskie)

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży informuje, że są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na ŚDM do Panamy. Termin: od 19 stycznia do 4 lutego 2019. Koszt ok. 5500 zł. Szczegółowe informacje i zapisy www.botafe.pl

Jak zwykle polecamy program diecezjalnego Radia Doxa. Codziennie wieczorem w Radiu Doxa zachęcamy do wysłuchania Aktualności Radia Watykańskiego. Najświeższe doniesienia z Watykanu, relacje z audiencji i wiadomości z życia Kościoła – na antenie Radia Doxa codziennie o 22.30.

W dniach od 9 do 16 lipca br. będziemy gościć na terenie naszej parafii 30 osobową grupę z Portugalii. Wszyscy będą mieszkać gościnie u naszych parafian w Wierzbniku i w Jankowicach Wielkich. Przybywają do Polski, aby lepiej poznać naszą Ojczyznę. Ich pobyt w naszej parafii jest rewizytą, ponieważ w 2008 roku, nasi parafianie zostaliśmy bardzo gościnie przyjęci w ich domach w Portugalii. Zorganizowali wtedy dla nas wyjazdy do miejscowości ciekawych turystycznie, do miejsc związanych z objawieniami fatimskimi, a także do miejsc kultu w Hiszpanii.

Dziś stoimy przed bardzo poważnym zadaniem. Chcemy w ramach wdzięczności przyjąć ich u siebie. Pragniemy także im pokazać piękno naszej Ojczyzny i ślady naszej europejskiej chrześcijańskiej kultury. Mamy zaplanowane wyjazdy do Częstochowy, Oświęcimia, Wadowic, Krakowa Łagiewnik, Wieliczki, Opola, Nysy i Brzegu.

15 lipca 2018 XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Koncert maryjny i występ naszej scholii o godz. 16.00

Wspomnienia liturgiczne:
poniedziałek – Najświetszej Maryi Panny z Góry Karmel;
piątek – bł. Czesława, patrona naszej diecezji opolskiej;

W odpowiedzi na prośbę Biskupa Opolskiego, Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w imieniu Papieża Franciszka wpisała do kalendarza własnego diecezji opolskiej w randze wspomnienia dowolnego obchód ku czci bł. Alfonsa Trackiego na dzień 18 lipca (Congregatio de Culto Divino et Disciplina Sacramentorum Prot. N. 31/17, die 22 martii 2018). W związku z tą decyzją dnia 18 lipca na terenie diecezji opolskiej przypada wspomnienie dowolne bł. Alfonsa Trackiego, prezbitera i męczennika. Teksty liturgii należy zaczerpnąć z tekstów wspólnych o męczennikach lub o pasterzach.

Błogosławiony ks. Alfons Tracki urodził się w 2 grudnia 1896 r. w Bliszczycach (dekanat Branice). Wbrew oczekiwaniom ojca wybrał drogę powołania kapłańskiego. Studiował m.in. w Wiedniu. Wyświęcony na kapłana w 1925 r. w albańskiej Szkodrze. Pracował w północnej Albanii, wiele czasu poświęcając duszpasterstwu dzieci i młodzieży. Niemieckie pochodzenie oraz wyniesiona z domu znajomość języka niemieckiego pozwoliły mu w czasie II wojny światowej negocjować uwolnienie wielu Albańczyków z rąk Wehrmachtu okupującego Albanię w latach 1943-44.

Po przejęciu władzy przez komunistów odmówił wyjazdu z Albanii. Pracował w parafii Pulaj. Został aresztowany 25 czerwca 1946 r. za udzielenie sakramentu chorych jednemu z młodych parafian rannemu w walce z komunistami. Przez sąd wojskowy został skazany na karę śmierci za działalność antykomunistyczną i współpracę z okupantem. Wyrok wykonano 18 lipca 1946 roku (niektóre źródła podają datę 19 lipca). O 5 rano został rozstrzelany pod murem cmentarza w Szkodrze. Nie wiadomo, gdzie został pochowany.

Na szczeblu diecezjalnym proces beatyfikacyjny arcybiskupa Vincenca Prennushi i 37 innych księży, którzy zginęli zamęczeni w więzieniach lub zostali zamordowani w latach 1945-74 w komunistycznej Albanii w czasach reżimu Envera Hodży, zakończył się 8 grudnia 2010 r. 26 kwietnia br. papież Franciszek podpisał dekret uznający ich za męczenników. Ks. Alfons Tracki został beatyfikowany wraz z 37 innymi męczennikami z czasów komunizmu w Albanii 5 listopada 2016 r.

Pielgrzymki na Górę św. Anny: od poniedziałku do soboty Święto młodzieży

Kolekty: za tydzień zbiórka do puszek jako ofiara kierowców i podróżujących dla misjonarzy z naszej diecezji opolskiej;

22 lipca 2018 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby transportu dla misjonarzy z naszej diecezji.

Nabożeństwo popołudniowe: w Jankowicach Wielkich o godz. 14.00; a w Wierzbniku o godz. 15.00.Po nabożeństwach poświecenie pojazdów.

W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Brygidy; we wtorek św. Kingi; w środę św. Jakuba i św. Krzysztofa - patrona kierowców, w czwartek uroczystość św. Anny, głównej patronki naszej diecezji opolskiej; w piątek św. Joachima - męża św. Anny;

Ojcowie Franciszkanie z Góry św. Anny serdecznie zapraszają w dniach 25-29 lipca na odpust ku czci św. Anny Samotrzeciej.

Jak zwykle polecam program diecezjalnego Radia Doxa. Tym razem zachęcamy do udziału w dorocznym odpuście ku czci św. Anny w Oleśnie. Dla tych, którzy nie mogą dojechać do Olesna, polecamy transmisję z plenerowego studia Radia Doxa. 29 lipca już od godziny 10-tej rozmowy z gośćmi, a o 11.00 transmisja Mszy świętej, której przewodniczyć będzie Prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak.

29 lipca 2018 XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

W tym tygodniu wspominamy:
We wtorek św. Ignacego z Loyoli
W środę św. Alfonsa Liguuoriego
W sobotę św. Jana Marii Vianneya – jest to także dzień diecezjalnego dnia modlitwy w intencji kapłanów „OREMUS”.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

W sobotę czuwanie. Rozpoczęcie o godz.20.00

W niedzielę 5 sierpnia 2018 r. odbędzie się doroczna Międzynarodowa Pielgrzymka Motocyklistów na Górę Świętej Anny. Spotkanie rozpocznie się zbiórką w Grocie Lourdzkiej o godz. 9.00, a o godz. 11.30 zostanie tam odprawiona uroczysta Msza św.

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker