deutsch polski
Nawigacja
Ogłoszenia - styczeń 2019
6 stycznia 2019 OBJAWIENIE PAŃSKIE

Dzisiaj nabożeństwa nie będzie.

Dzisiaj po mszy św. kolędnicy misyjni wyruszą do naszych domów z kolędą. Ofiary przy tej okazji złożone będą przekazane na Dom Pokoju w Betlejem. Siostry Elżbietanki założyły w Betlejem, na terytorium Autonomii Palestyńskiej dom dziecka znany jako Dom Pokoju. Od 2010 roku Siostry niosą pomoc ofiarom wojny, przemocy, nędzy materialnej i konfliktów rodzinnych. W domu przebywa obecnie około 30 dzieci. Dzięki temu mają możliwość uczęszczania do katolickich szkół, zdobywania rzetelnego wykształcenia oraz wzrostu w wierze. Część z nich mieszka w domu na stałe, a te które mają możliwość, na weekendy udają się do swoich rodzin. Siostry starają się zapewnić również wsparcie i pomoc socjalną rodzinom znajdującym się w trudnym położeniu. Ich działalność i Dom Pokoju przywracają mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa, które Palestyńczycy utracili kilkadziesiąt lat temu.

Kolekty: dzisiaj (6.01) w Uroczystość Objawienia Pańskiego kolekta na misje, za tydzień kolekta diecezjalna na potrzeby diecezji i Seminarium Duchownego.

Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego – w kościele seminaryjno-akademickim Zjazd Rodzin Adopcyjnych.

Radio Doxa. Tym razem polecamy niedzielną audycję "Serce dla misji", której stałym elementem jest opowiadanie siostry Dolores Doroty Zok. 6 stycznia, po 18.30, usłyszymy opowiadanie pt. "Gwiazdy", w którym pojawiają się ludzie otaczający siostrę w czasie jej pobytu w Afryce. Byli oni przekonani, że celem każdego człowieka jest pójście za taką gwiazdą, która zaprowadzi do Pana Boga. 

13 stycznia 2019 NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Dzisiaj nabożeństwa nie będzie.

Dzisiaj kolekta jest przeznaczona na potrzeby diecezji i Seminarium Duchownego.

Niedziela chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego.

Od poniedziałku rozpoczyna się pierwsza część okresu zwykłego.

Dziś zjazd Rodzin Adopcyjnych w kościele seminaryjno-akademickim.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
czwartek - św. Antoniego
sobotę – św. Józefa Sebastiana Pelczara;

We wtorek Światowy Dzień migranta i Uchodźcy.

W czwartek przypada 22 Dzień Judaizmu w kościele katolickim w Polsce.

W piątek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który kończy się świętem Nawrócenia św. Pawła

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 IX koncert kolęd, który poprowadzi  "DUET APASJONATA"

Za dwa tygodnie Opłatek parafialny na Sali w Jankowicach Wielkich. Zabawę poprowadzi zespół „Muzykanty”. Koszt od pary 80 zł.

20 stycznia 2019 II NIEDZIELA ZWYKŁA

* IX wieczór kolęd w kościele parafialnym, w Wierzbniku o godz. 16.00, który poprowadzi  DUET APASJONATA oraz nasza schola.

* W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Agnieszki; w czwartek - św. Franciszka Salezego; w piątek - święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła; w sobotę - św. Tymoteusza i Tytusa.

* W poniedziałek Dzień Babci.

* We wtorek Dzień Dziadka.

* W sobotę 26. stycznia w kościele Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha «na Górce» w Opolu odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary. Rozpoczęcie tym razem Mszą św. o godz. 18.00, a po niej wykład prof. Anny Pobóg-Lenartowicz pt.: «Psy Pana», czyli rzecz o dominikanach z opolskiej Górki. Zapraszamy!

* Sporo miejsca w Radiu Doxa poświęcamy audycjom związanym z wychowaniem młodego pokolenia. Dziś to zadanie bywa szczególnie trudne. Dużo łatwiej wychowywać, gdy korzysta się z dobrych rad. Takich nie brakuje w audycji „Złością, czy miłością?” - emisja w każdą niedzielę o 15.15.

Za tydzień Opłatek parafialny na sali w Jankowicach Wielkich. Zabawę poprowadzi zespół „Muzykanty”. Koszt od pary 80 zł.


Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker