deutsch polski
Nawigacja
Ogłoszenia - maj 2019
5 maja 2019 III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Nabożeństwa majowe;
- w Jankowicach Wielkich o godz. 15.00
- w Wierzbniku o godz. 15.00

W poniedziałek po wieczornej mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania.

W środę o godz. 17.00 w kościele parafialnym p/w św. Michała Archanioła w Grodkowie młodzież naszego dekanatu przyjmie sakrament bierzmowania.

W piątek msza św. szkolna. Po mszy spotkanie dla uczniów klas VII i VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

W sobotę 11 maja z inicjatywy Radia Doxa odbędzie się 14. Diecezjalna Pielgrzymka Rowerzystów na Górę św. Anny. Msza św. rozpocznie się o g. 13.00 w Bazylice św. Anny. Po godz. 14.00 przewidziano atrakcje dla uczestników pielgrzymki przed Domem Pielgrzyma. Organizatorzy zapraszają pielgrzymów indywidualnych i grupy rowerowe.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: św. Apostołów Filipa i Jakuba (poniedziałek), uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski (środa).

W przyszłą niedzielę tzw. niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna 56 Światowy Tydzień Modlitw o Powołania.

Kolekty: dzisiaj na potrzeby diecezji i Seminarium Duchownego, a za tydzień zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej.

12 maja 2019 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Nabożeństwo dziękczynne dzieci I komunijnych o godz. 15.00

Po mszy św. zbiórka do puszek na Katedrę.

W dzisiejszą niedzielę Dobrego Pasterza przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający 56 Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.

W poniedziałek nabożeństwo fatimskie wraz z procesją wokół kościoła.

W środę wspomnienie św. Izydora patrona rolników.

Moderator Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w intencji kapłanów «Oremus», ks. Janusz Iwańczuk, zaprasza wszystkich zrzeszonych w Apostolacie «Margaretka» oraz wszystkich podejmujących w jakiejkolwiek formie modlitwę w intencji kapłanów na pielgrzymkę na Górę św. Rozpoczęcie o godz. 16.00 powitaniem pielgrzymów i konferencją formacyjną. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Antoniego Długosza z Częstochowy i z udziałem Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai przewidziano na godz. 18.30. 

19 maja 2019 V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Nabożeństwo popołudniowe - dziękczynne przygotowane przez dzieci I komunijne w Jankowicach W. o godz. 15.00.

W poniedziałek po wieczornej mszy św. w Jankowicach spotkanie z rodzicami dzieci które obchodzą swoją I rocznicę.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy;
w wtorek – św. Jana Nepomucena
w piątek – Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych
w sobotę św. Urbana

W piątek msza św. szkolna.

W przyszłą niedzielę Dzień Matki. Nabożeństwo w intencji matek o godz. 15.00.

Pielgrzymki na Górę św. Anny; 26 maja pielgrzymują górnicy, skalnicy, i pracownicy zakładów cementowo-wapiennych

Kolekty: za tydzień jałmużna postna z całego roku.

26 maja 2019 VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: św. Urszuli Ledóchowskiej (środa); święto Nawiedzenia NMP (piątek); św. Justyna (sobota)

Od piątku (31.05.19) nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W piątek msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W kościele parafialnym nocne czuwanie rozpoczęcie o godz. 20.00.

W sobotę Dzień Dziecka.

Góra św. Anny —pielgrzymki: sobota (1.06.19) osób konsekrowanych, niedziela (02.06.19)mniejszości narodowych.

W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym tygodniu dni modlitw o urodzaje ( poniedziałek, wtorek, środa )

W niedzielę 2 czerwca w całej Polsce obchodzony będzie kolejny Dzień Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za wielkich Pasterzy: Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego”, połączony ze zbiórką na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie. 

W programie Radia Doxa polecamy «Źródła wiary». W audycji nie brakuje pytań, wśród których najczęściej wybrzmiewa to dotyczące naszej wiary: w co wierzymy? Na to pytanie odpowiedzi szukają Marta Prochera i ks. Prof. Tadeusz Dola. «Źródła wiary» od poniedziałku do piątku o 11.45 i 22.20 (powt.).

Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker