7 lipca 2019 XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: św. Jana Dukli (poniedziałek); świętego Benedykta, patrona Europy (czwartek); św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu (piątek); świętych Andrzeja Świerada i Benedykta (sobota)

W sobotę 13 lipca nabożeństwo fatimskie.

Góra św. Anny —pielgrzymki: niedziela (14 lipca) dzień modlitw osób niewidomych oraz odpust MB Szkaplerznej—obchody kalwaryjskie.

Ojcowie Franciszkanie z Góry Świętej Anny po raz kolejny organizują ogólnopolskie Święto Młodzieży. W tym roku hasłem spotkania będą słowa: «Jest radość!». Termin spotkania: od 15 do 20 lipca

W dniach 12-13 lipca odbędzie się 14. Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Tegorocznym organizatorem jest parafia pw. Trójcy Świętej w Cyprzanowie, która reprezentuje diecezję opolską. Przewodniczyć jej będzie opolski biskup pomocniczy Rudolf Pierskała.

14 lipca 2019 XV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj nie będzie nabożeństwa popołudniowego.

Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: św. Bonawentury (poniedziałek); Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (wtorek); bł. Czesława, patrona diecezji Opolskiej (sobota).

Ojcowie Franciszkanie z Góry Świętej Anny po raz kolejny organizują ogólnopolskie Święto Młodzieży. W tym roku hasłem spotkania będą słowa: «Jest radość!». Termin spotkania: od 15 do 20 lipca. Organizatorzy przewidują obecność wielu gości i liczne koncerty. 

Wikariusz Biskupi ds. Dyscypliny Sakramentów przypomina, iż w ubiegłym roku - w odpowiedzi na prośbę Biskupa Opolskiego – Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w imieniu Papieża Franciszka wpisała do kalendarza własnego diecezji opolskiej w randze wspomnienia dowolnego obchód ku czci bł. Alfonsa Trackiego na dzień 18 lipca (Congregatio de Culto Divino et Disciplina Sacramentorum Prot. N. 31/17, die 22 martii 2018). W związku z tą decyzją dnia 18 lipca na terenie diecezji opolskiej przypada wspomnienie dowolne bł. Alfonsa Trackiego, prezbitera i męczennika. 

Ojcowie Franciszkanie z Góry św. Anny serdecznie zapraszają w dniach 25-28 lipca na odpust ku czci św. Anny Samotrzeciej

Zachęcamy do wysłuchania relacji ze studia plenerowego Radia Doxa, które zagości na Święcie Młodzieży na Górze Świętej Anny. Tegoroczne spotkanie odbywa się pod hasłem «Jest radość». Plenerowe studio, a w nim rozmowy z młodzieżą, franciszkanami i zaproszonymi gośćmi – to wszystko już we wtorek, 16 lipca od godziny 13-stej

21 lipca 2019 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: święto św. Marii Magdaleny (poniedziałek), święto św. Brygidy (wtorek), św. Kingi (środa), święto św. Jakuba Apostoła (czwartek), uroczystość św. Anny głównej patronki diecezji opolskiej (piątek), św. Joachima (sobota).

W czwartek (25 lipca) wspominamy również św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących.

Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa błogosławieństwo pojazdów w niedzielę po każdej mszy św.

Góra św. Anny: sobota-niedziela (27-28.VII. ) uroczystości odpustowe ku czci św. Anny.

Kolekty zbiórki. Przyszłą niedzielę po każdej mszy św. zbiórka do puszek na wsparcie misjonarzy z diecezji opolskiej.

Zachęcamy do wysłuchania transmisji odpustu z sanktuarium św. Anny w Oleśnie.  Rozpocznie się ona w niedzielę, 28 lipca o godzinie 11.00. Wcześniej - od godziny 9.0 w naszym plenerowym studiu będziemy rozmawiać z zaproszonymi gośćmi.

28 lipca 2019 XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj nabożeństwa popołudniowego nie będzie.

Dzisiaj ze względu na wspomnienie św. Krzysztofa po każdej mszy św. zbiórka do puszek na wsparcie misjonarzy z diecezji opolskiej. Po każdej mszy św. niedzielnej poświęcenie samochodów.

W tym tygodniu wspominamy: św. Martę (poniedziałek), św. Ignacego z Loyoli (środa), św. Alfonsa Marii Liguriego (czwartek); w niedziele dzień diecezjalnego dzieła modlitwy w intencji kapłanów „OREMUS” z racji dnia św. Jana Marii Vianneya.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.

W sobotę kolejne czuwanie nocne połączone z nabożeństwem V pierwszych sobót miesiąca. Rozpoczęcie o godz. 20.00.

Góra św. Anny – pielgrzymki: sobota-niedziela (3-4.08) osób głuchoniemych; niedziela (04.08) motocyklistów oraz uroczystości ku czci Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli.

 W sobotę 3 sierpnia 2019 roku w Opolu odbędzie się drugie – z zainicjowanego przed miesiącem cyklu – modlitewne spotkanie w ramach inicjatywy znanej pod nazwą «Męski Różaniec». Męski Różaniec to nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, odprawiane w przestrzeni publicznej przez mężczyzn. W imieniu pomysłodawców i organizatorów ponownie serdecznie zapraszamy mężczyzn całej diecezji do udziału w tej modlitwie. Rozpocznie się ona – podobnie jak przed miesiącem – Mszą św. z homilią w katedrze opolskiej o g. 8.00, po której uczestnicy przejdą w procesji z wizerunkiem Matki Bożej Opolskiej na schody kościoła Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu, gdzie odmówią modlitwę różańcową. 

Kolekty: za tydzień kolekta na potrzeby Diecezji I Seminarium Duchownego.

RADIO DOXA. Tym razem Radio Doxa zagości wśród motocyklistów, którzy 4 sierpnia zjadą na Górę św. Anny, na swoją coroczną pielgrzymkę. Nie zabraknie relacji antenowych, ale również fotogalerii i filmów zarówno na stronie internetowej, jak i na portalach społecznościowych Radia Doxa (www.facebook.com/DoxaFM).