22 września 2019 XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj nabożeństwa nie będzie.

Wspomnienia liturgiczne: św. Pio (poniedziałek); św. Wincentego a Paulo (piątek); św. Wacława (sobota).

W piątek msza św. szkolna.

W dniach 24-26 września br. w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie odbędzie się I Ogólnopolskie Sympozjum poświęcone różnym dziełom modlitewnym wspierającym kapłanów w Kościele w Polsce. W imieniu Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai i ks. Janusza Iwańczuka, moderatora Dzieła «Oremus», zapraszamy członków Diecezjalnego Dzieła Modlitwy za Kapłanów «Oremus» i wszystkich modlących się za kapłanów na Mszę św., która – w ramach sympozjum – zostanie odprawiona we wtorek 24 września o g. 17.30 w kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Nysie (dawne seminarium – wejście od ul. Brackiej).

Jedną z nowych propozycji na antenie Radia Doxa jest audycja «Obudzić olbrzyma», w której Magdalena Gronek rozmawia z gośćmi w studiu o roli osób świeckich w życiu Kościoła. Audycji wysłuchać można w każdą niedzielę o godzinie 15.30. 

29 września 2019 XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: św. Hieronima (poniedziałek), św. Teresy od Dzieciątka Jezusa (wtorek), św. Aniołów Stróżów (środa), św. Franciszka z Asyżu (piątek), św. Faustyny (sobotę).

We wtorek rozpoczynamy MIESIĄC PAŹDZIERNIK, miesiąc poświęcony w szczególny sposób Matce Bożej Królowej Różańca Świętego. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe naszych Parafian i miłych Gości. Odmawiajmy Różaniec, tę modlitwę, którą tak bardzo ukochał nasz Patron Św. Jan Paweł II.
Od początku swego pontyfikatu św. Jan Paweł II zachęcał do odmawiania różańca. W dniu 29 października 1978 roku mówił do wiernych: Różaniec „to modlitwa, którą bardzo ukochałem. Przedziwna modlitwa! Przedziwna w swej prostocie i głębi zarazem. [...] Oto bowiem na kanwie słów pozdrowienia anielskiego przesuwają się przed oczyma naszej duszy główne momenty z życia Jezusa Chrystusa.
Równocześnie zaś w te same dziesiątki różańca serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości. Sprawy osobiste, sprawy naszych bliźnich, zwłaszcza tych, którzy są nam najbliżsi, tych, o których najbardziej się troszczymy. W ten sposób ta prosta modlitwa różańcowa pulsuje niejako życiem ludzkim.
W dniu 16 października 2002 roku, ogłaszając Rok Różańca św. Jan Paweł II wystosował do wszystkich wiernych List Apostolski Rosarium Virginis Mariae. Tym właśnie dokumentem papież wprowadził do różańca nowe tajemnice – światła, ale także szczegółowo wyjaśnił jak wielką wartość ma modlitwa różańcowa i krok po kroku objaśnił jak ją praktykować. Jak zatem dobrze modlić się na różańcu?

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek, I sobota;

W piątek msza św. szkolna; Po mszy św. spotkanie formacyjne dla VI przygotowującej się do bierzmowania

W sobotę nocne czuwanie rozpoczęcie o godz. 20.00;

Góra św. Anny —pielgrzymki: w niedzielę orkiestr kalwaryjskich oraz hodowców gołębi i drobnego inwentarza;

Kolekty: za tydzień kolekta diecezjalna na potrzeby Seminarium i Diecezji;

Radio DOXA. Tym razem polecamy uwadze słuchaczy Radia Doxa audycję «Źródła wiary». We wrześniu rozpoczął się nowy cykl, w którym Marta Prochera i o. Bonawentura Smolka OFM omawiają wezwania modlitwy Ojcze nasz. «Źródła wiary» na antenie Radia Doxa od poniedziałku do piątku o godz. 11.45 (i powtórka o godz. 22.20).