deutsch polski
Nawigacja
Ogłoszenia - styczeń 2020
5 stycznia 2020 II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

Dzisiaj ze względu na kolędę nabożeństwa nie będzie.

Jutro w poniedziałek – Uroczystość Pańskiego Objawienia. Podczas mszy św. poświęcenie kadzidła kredy i wody.

Jutro po mszy św. kolędnicy misyjni wyruszą do naszych domów z kolędą. Ofiary przy tej okazji złożone będą przekazane na Dom Pokoju w Betlejem. Siostry Elżbietanki założyły w Betlejem, na terytorium Autonomii Palestyńskiej dom dziecka znany jako Dom Pokoju. Od 2010 roku Siostry niosą pomoc ofiarom wojny, przemocy, nędzy materialnej i konfliktów rodzinnych. W domu przebywa obecnie około 30 dzieci. Dzięki temu mają możliwość uczęszczania do katolickich szkół, zdobywania rzetelnego wykształcenia oraz wzrostu w wierze. Część z nich mieszka w domu na stałe, a te które mają możliwość, na weekendy udają się do swoich rodzin. Siostry starają się zapewnić również wsparcie i pomoc socjalną rodzinom znajdującym się w trudnym położeniu. Ich działalność i Dom Pokoju przywracają mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa, które Palestyńczycy utracili kilkadziesiąt lat temu. Ofiara podczas kolędowania złożona będzie przeznaczona na DOM POKOJU w Betlejem.

We wtorek będzie Zakład Komunalny zbierać śmieci

Za tydzień w niedzielę - niedziela Chrztu Pańskiego. Podczas mszy św. odnowimy nasze przyrzeczenia chrztu, dlatego przynosimy ze sobą świece.

W przyszłą niedzielę w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu zjazd rodzin Adopcyjnych.

Góra. Św. Anny. 12 stycznia pielgrzymka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Kolekty: dzisiaj kolekta diecezjalna na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego. Jutro w Uroczystość Objawienia Pańskiego kolekta na Misje.

Opłatek parafialny połączony z zabawą karnawałową w 18 stycznia na Sali w Jankowicach Wielkich. Koszt od pary 80 zł.

RADIO DOXA. W Uroczystość Objawienia Pańskiego w wielu miejscach planowane są Orszaki Trzech Króli. W godzinach popołudniowych Radio Doxa pojawi się na trasie organizowanych orszaków, a to, co będzie się działo w Strzelcach Opolskich będziemy słuchaczom relacjonować z naszego studia plenerowego (między 15.15 a 17.00).

12 stycznia 2020 NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Niedziela chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego.

Od poniedziałku rozpoczyna się pierwsza część okresu zwykłego.

Dziś zjazd Rodzin Adopcyjnych w kościele Seminaryjno-akademickim w Opolu.

W środę (15.I.) Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

W piątek (17.I.) XXIII Dzień judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

W piątek także msza św. szkolna.

W sobotę (16.I.) rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o jedność Chrześcijan, który kończy się świętem Nawrócenia św. Pawła (25.I.)

Zmiana terminu zabawy opłatkowej: 02 lutego.

W przyszłym tygodniu zbiórka do puszek na rzecz wsparcia „Domu Pokoju w Betlejem”.

W przyszłym tygodniu IX wieczór kolęd. Spotkanie w kościele parafialnym o godz. 16.00

RADIO DOXA.Zachęcamy do wysłuchania nowej audycji na falach Radia Doxa. «Azymut: Niebo» to audycja przygotowana przez Martę Procherę. Autorka rozmawia z siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa, rozmowy dotyczą głównie świętego ks. Zygmunta Gorazdowskiego, jego życia, dzieł, czy cudów dokonywanych za jego przyczyną. «Azymut: Niebo» w Radiu Doxa w każdą niedzielę o 13.45.

19 stycznia 2020 II NIEDZIELA ZWYKŁA

Wieczór kolęd o godz. 16.00. Wystąpi chór ze Skarbimierza oraz nasza schola parafialna.

Trwa tydzień Modlitwy o jedność chrześcijan, który zakończy się 25 stycznia w dniu wspomnienia nawrócenia św. Pawła.

We wtorek dzień Babci, w środę Dzień Dziadka.

W piątek msza św. szkolna. Po niej spotkanie formacyjne dla uczniów z VIII klasy przygotowujących się do bierzmowania.

Opłatek parafialny połączony z zabawą karnawałową 01 lutego.

Zbiórka do puszek na „Dom Pokoju”.

RADIO DOXA. Tym razem zachęcamy do wysłuchania audycji «Z rodziną mi do twarzy». 23 stycznia będzie okazja by porozmawiać o tym, co może zrobić katolik po rozwodzie lub separacji, by móc korzystać z sakramentów świętych. Gościem programu będzie m.in. ks. Paweł Dubowik ze Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar. Audycja «Z rodziną mi do twarzy» w czwartkowy wieczór, początek o 20.05.

26 stycznia 2020 III NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

Papież Franciszek postanowił, aby 3. Niedziela Zwykła była obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ma się ona przyczynić do tego, „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.

W ostatnią niedzielę stycznia – z inicjatywy Raoula Follerreau – obchodzony będzie w Kościele 67. Światowy Dzień Trędowatych. Jest on okazją do modlitwy i materialnego wsparcia dzieła tych, którzy zapewniają ludziom trędowatym schronie i ratunek w ośrodkach prowadzonych dla nich w krajach misyjnych. 

Dzisiaj także przypada XX Światowy Dzień Islamu w kościele Katolickim w Polsce.

W tym tygodniu I sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego sakramentu przed wieczorną mszą św. w Jankowicach Wielkich, a w Wierzbniku w niedzielę przez I mszą św.

W piątek msza św. szkolna. Po mszy spotkanie formacyjne dla uczniów kl. VI.

W przyszłą niedziele święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie określane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Błogosławieństwo świec i procesja wokół kościoła na sumie w Wierzbniku.

Przyszłą niedzielę kolekta diecezjalna i zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe.

RADIO DOXA. W każdy czwartek o godz. 13.45 wraz z Muzeum Polskiej Piosenki przypominamy w Radiu Doxa największe hity Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Nie tylko zdradzamy ciekawostki związane z ich powstaniem, ale także prezentujemy je na naszej antenie – to w ramach cyklu audycji "Historie opolskich przebojów". W najbliższej audycji przedstawimy historię powstania przeboju „Szklana pogoda”, a w lutym m.in. będziemy mówić o m.in. o przebojach „Jaka róża, taki cierń”, czy "Odkryjemy miłość nieznaną".


Materiały na stronie są własnością Parafii Wierzbnik © 2011 - 2019                     Projekt i opieka webmasterska Apis © 2011 - 2019
rm lumen trwam plus nasz dziennik gosc niedzielny
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2020 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3. 2016       Google PageRank Checker