3 stycznia 2021 II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00. Po nabożeństwie wymiana tajemnic różańcowych.

W środę uroczystość Objawienia Pańskiego. Porządek świąteczny. Msze św. o godz. 08.00, 10.00 i 11.00. W tym roku ze względu na pandemię nie będzie rozesłania kolędników misyjnych po naszej parafii. Dlatego po każdej mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na DOM POKOJU w Betlejem.

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość chrztu Pańskiego. Kończymy okres Bożego Narodzenia. Podczas uroczystości chrztu Pańskiego będziemy odnawiać przyrzeczenia chrztu, dlatego proszę ze sobą na msze św. przynieść świecę.

10 stycznia 2021 NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia.

Od poniedziałku rozpoczyna się pierwsza część okresu zwykłego.

W piątek światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

W przyszłą niedziele XXIV Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.

Cały rok 2021 w Kościele powszechnym przeżywany będzie jako Jubileuszowy Rok Jakubowy. W Santiago di Compostella, a także w wybranych kościołach stacyjnych na całym świecie, czciciele św. Jakuba będą mogli zyskiwać odpust zupełny do 31 grudnia 2021 r. Informujemy, że zgodnie z decyzją Penitencjarii Apostolskiej na terenie diecezji opolskiej kościołami stacyjnymi będą: Bazylika Mniejsza św. Jakuba i Agnieszki w Nysie, Kościół św. Jakuba w Raciborzu (filia kościoła farnego) oraz Kościół św. Jakuba w Skorogoszczy.

Tym razem spośród propozycji programowych Radia Doxa polecamy „Szczerze o Kościele”. To rozmowa na temat Kościoła, o sprawach trudnych, ale i o codziennych radościach; z duchownymi, ale też świeckimi członkami Kościoła Katolickiego. Od poniedziałku do piątku o 15.15 – zaprasza Ewa Skrabacz.

17 stycznia 2021 II NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

W poniedziałek rozpoczyna się tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który kończy się świętem Nawrócenia św. Pawła (25/01/20210.

W czwartek (21/01/2021) Dzień Babci, a piątek (22/01/2021) dzień Dziadka.

W tym tygodniu wspominamy:
wtorek - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
czwartek – wspomnienie Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. W odpowiedzi na tę prośbę, popartą apelem Przewodniczącego KEP, Biskup Opolski prosi o uczynienie niedzieli 24 stycznia Dniem Solidarności z Chorwacją poprzez modlitwę za poszkodowanych podczas każdej Mszy św. oraz zorganizowanie zbiórki przed kościołami.

Zachęcamy do słuchania Wiadomości Radia Doxa, w których relacje reporterów z regionu, kraju i zagranicy. Szczególną uwagę poświęcamy wydarzeniom z diecezji opolskiej – o nich informujemy nie tylko na antenie, ale i stronie internetowej oraz portalach społecznościowych: Facebook i Twitter. Warto wyszukać, polubić profil Radia Doxa i wiedzieć o tym, co dzieje się w diecezji, kraju i zagranicą!

24 stycznia 2021 III NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. W odpowiedzi na tę prośbę, popartą apelem Przewodniczącego KEP, Biskup Opolski uczynił niedzielę 24 stycznia Dniem Solidarności z Chorwacją poprzez modlitwę za poszkodowanych podczas każdej Mszy św. oraz zorganizowanie zbiórki przed kościołami.

W poniedziałek, w święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła kończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek - wspomnienie świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa; w czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

W niedzielę (31 stycznia) XXI Światowy Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce oraz 68 Światowy Dzień Chorego na trąd. Niedziela ta jest także obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego.

RADIO DOXA. Tym razem zapraszamy na „Drogi Jakubowe”, czyli rozmowy osób, dla których św. Jakub jest ważną postacią. W naszych spotkaniach poznamy różne drogi św. Jakuba, zarówno te duchowe, jak i pielgrzymie szlaki. Zaprosimy również do diecezjalnych kościołów pod wezwaniem tego patrona. Na „Drogi Jakubowe” w każdą niedzielę o 15.45 zaprasza Aleksandra Kus.

31 stycznia 2021 IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada XXI Światowy Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce oraz 68 Światowy Dzień Chorego na trąd. Niedziela ta jest także obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego.

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

Pod koniec stycznia, co roku w naszej parafii odbywał się koncert kolędowy.
W tym roku ze względu na pandemię można wysłuchać koncertów kolęd online na naszej stronie parafialnej. Koncert został nagrany w naszym kościele filialnym w Jankowicach Wielkich. Zachęcam do wysłuchania!

We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie określane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Błogosławieństwo świec. Jest to też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz zakonów klauzurowych , które nie prowadzą żadnej działalności duszpasterskiej, a utrzymują się tylko z ofiar wiernych.

W środę wspomnienie św. Błażeja i błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja.

W tym tygodniu obchodzimy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.

W piątek wspomnienie św. Agaty. Błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty

W sobotę wspomnienie św. Doroty. Błogosławieństwo jabłek ku jej czci.

„Nieznajomość prawa szkodzi” – czy ta maksyma sprawdza się również w przypadku prawa kościelnego? Jedno jest pewne – prawo kościelne również warto znać. Pomocą w tym temacie służy audycja „Co w prawie piszczy”, na którą w każdy poniedziałek po 17.30 zapraszają Ewa Skrabacz i ks. Tomasz Rehlis, oficjał Sądu Diecezji Opolskiej.