1 sierpnia 2021 XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Po mszy św. zbiórka do puszek, która jest przeznaczona na wsparcie zakupu środków transportu i innych projektów realizowanych m.in. przez misjonarzy naszej diecezji.

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:: wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – w środę; święto Przemienienia Pańskiego – w czwartek;

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.

W sobotę o godz. 20.00 nabożeństwo pięciu I sobót miesiąca. Zapraszam na czuwanie modlitewne.

Kustosz Sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim informuje, iż w dniach od 7-9 sierpnia 2021 r. w Kamieniu Śląskim odbędą się uroczystości patronalne ku czci św. Jacka połączone w tym roku z zapowiedzianą przez Biskupa Opolskiego Pielgrzymką Rodzin. Obchody rozpocznie w sobotę 7 sierpnia o godz. 18.00 Msza św. pontyfikalna z Nieszporami na placu przed Sanktuarium. Mszę św. poprzedzi koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina o godz. 17.00. W planie niedzielnych uroczystości 8 sierpnia są: godz. 10.00 - Modlitwa wprowadzająca w uroczystość odpustową ku czci św. Jacka; godz. 11.00 - uroczysta odpustowa Suma pontyfikalna św. Jacka pod przewodnictwem abp. Alfonsa Nossola (na placu przed sanktuarium św. Jacka) i procesja teoforyczna do sanktuarium św. Jacka; godz. 14.30 – występ Orkiestry Dętej Górażdże Cement S.A.; godz. 15.00 – Konferencja dla rodzin ks. Jerzego Dzierżanowskiego oraz uroczyste nabożeństwo eucharystyczne z procesją teoforyczną do Sanktuarium św. Jacka pod przewodnictwem bp. Andrzeja Czai (na placu przed sanktuarium św. Jacka). Odpustowe obchody zakończy koncert muzyczny (w ramach 31. Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opol), który odbędzie się poniedziałek 9 sierpnia o godz. 18.45 w Sali balowej Zamku w Kamieniu Śląskim.

RADIO DOXA. Tym razem zachęta do świętowania odpustu św. Jacka. Jeśli ktoś 8 sierpnia nie może osobiście wybrać się do Kamienia Śląskiego, niech włączy Radio Doxa i wysłucha transmisji Mszy św. (godz. 11.00) i wcześniejszych relacji reporterów Radia Doxa. Rozmowy z zaproszonymi do studia gośćmi już od godziny 10.00.

8 sierpnia 2021 XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

W piątek dzień fatimski. Zapraszam na mszę św. i różaniec fatimski.

W przyszłą niedzielę na filii w Jankowicach Wielkich odpust. Zapraszam na sumę odpustową na godz. 12.00. Po każdej mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

W imieniu Ojców Franciszkanów z Góry św. Anny serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznych Wielkich Odpustach Kalwaryjskich, które będą miały miejsce: 12-15 sierpnie (ku czci Wniebowzięcia NMP)

W sierpniu w sposób szczególny zwracamy uwagę na to, co nas zniewala – polecamy krótkie refleksje dotyczące uzależnień, nie tylko od alkoholu. Na antenie Radia Doxa do końca sierpnia o 9.10, 14.50 i 23.00 diecezjalny duszpasterz trzeźwości, ks. Marcin Marsollek podpowiada, jak nie dać się zniewolić nałogom

15 sierpnia 2021 UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Dziś odpust na filii ku czci Matki Bożej Wniebowziętej. Suma odpustowa o godz. 12.00.

Nieszpory odpustowe o godz. 16.00 w Jankowicach Wielkich.

We wtorek (17.08.) Uroczystość św. Jacka, głównego patrona metropolii górnośląskiej.

W tym tygodniu jeszcze w liturgii wspominamy: wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora kościoła w piątek; wspomnienie św. Piusa X, papieża w sobotę.

W dniach od 15 do 22 sierpnia odbędzie się 45. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Tegoroczne hasło «Życiem eucharystycznym wypełnić codzienność» tematycznie nawiązuje do aktualnego Roku Duszpasterskiego i obejmie kwestie związane z zaangażowaniem w życie parafii, przeżywanie sakramentu eucharystii i sakramentu chorych. Każdy dzień będzie miał także akcent przygotowujący uczestników do beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Zachowując wytyczne związane z trwającą pandemią, tegoroczna pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy. Grupy liczące około 80 osób wyruszą na trasę na dwa pełne dni, bez noclegów, troszcząc się o jedzenie i picie we własnym zakresie.

Duszpasterze parafii Bożego Ciała w Oleśnie zapraszają w dniach 21-23 sierpnia na uroczystości odpustowe ku czci św. Rocha w Grodzisku koło Olesna. Centralnym punktem będzie Suma odpustowa pod przewodnictwem biskupa Pawła Stobrawy w niedzielę 22 sierpnia o 11.00.

W sobotę 4 września w Sanktuarium na Górze św. Anny odbędzie się Pielgrzymka Kobiet. W programie: 9.30 przywitanie i konferencja, 10.30 różaniec w intencji kobiet, 11.00 Msza św. w intencji kobiet, 12.00 przerwa obiadowa, 14.00 nabożeństwo ku czci św. Anny. Gościem spotkania będzie o. Faustyn Zatoka, OFM.

Radio Doxa jak co roku towarzyszy pielgrzymującym na Jasną Górę. Również i tym razem nie zabraknie na antenie relacji z pielgrzymiego szlaku, a kulminacją będzie sobotnie, przedpołudniowe studio plenerowe i transmisja Mszy św. z Jasnej Góry. Zachęcamy nie tylko do słuchania, ale i śledzenia strony internetowej oraz profili w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram), gdzie zamieścimy fotorelacje z pielgrzymki na Jasną Górę.

22 sierpnia 2021 XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

W tym tygodniu wspominamy: św. Bartłomieja apostoła - we wtorek; Uroczystość NMP Częstochowskiej - w czwartek; św. Moniki piątek;

W sobotę 4 września w Sanktuarium na Górze św. Anny odbędzie się Pielgrzymka Kobiet. W programie: 9.30 przywitanie i konferencja, 10.30 różaniec w intencji kobiet, 11.00 Msza św. w intencji kobiet, 12.00 przerwa obiadowa, 14.00 nabożeństwo ku czci św. Anny. Gościem spotkania będzie o. Faustyn Zatoka, OFM.

W dniach 4-5 września na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników zwieńczona Sumą Dożynkową z błogosławieństwem wieńców żniwnych w niedzielę 5 września o godz. 11.00.

Dożynki parafialne będziemy przezywali 5 września.

Odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła będziemy obchodzili 19 września. Uroczystość patronalna zostanie poprzedzona rekolekcjami. Poprowadzi je o. Dariusz redemptorysta w dniach od 16 – 19 września br..

Franciszkanie z Góry św. Anny zapraszają w niedzielę 5 września do wspólnego dziękczynienia św. Annie za uproszenie daru potomstwa. O 11.30 Msza św. dziękczynna w Grocie Lourdzkiej, a po niej błogosławieństwo rodzin.

RADIO DOXA. «Sierpień miesiącem trzeźwości» – taki tytuł noszą coroczne refleksje przygotowane na sierpień przez diecezjalnego duszpasterza trzeźwości, ks. Marcina Marsollka. Przypomnijmy, to przemyślenia, które mogą pomóc zarówno uzależnionym, jak i osobom, których bliscy borykają się z problemem uzależnień. «Sierpień miesiącem trzeźwości» – w Radiu Doxa codziennie, aż do końca sierpnia, o 9.10, 14.50 i 23.00.