3 października 2021 XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

Już po raz czwarty pierwsza niedziela października będzie obchodzona jako Niedziela św. Franciszka. W tym roku przypada ona 3 października i towarzyszyć jej będzie hasło: «Niech cała ziemia błogosławi Pana». Inicjatywa odbywa się pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski i ma na celu przypomnienie postaci św. Franciszka jako patrona chrześcijańskiej ekologii, który szczególną troską otoczył Boże stworzenie. Dzień ten staje się także okazją do modlitwy za świat i o rozwój ekologicznego stylu życia.

W tym tygodniu obchodzimy I czwartek miesiąca

W tym tygodniu wspominamy: św. Franciszka z Asyżu w poniedziałek, św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy we wtorek, Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w czwartek.

W dniach 8-10 października (piątek-niedziela) w klasztorze Annuntiata (ul. Starowiejska 152) w Raciborzu organizowany jest «Remont małżeński», czyli rekolekcje dla rodzin, które poprowadzi ks. Eugeniusz Ploch. Temat rekolekcji to «Rodzinne priorytety».

XXI Dzień Papieski będzie obchodzony w niedzielę 10 października 2021 roku pod hasłem «Nie lękajcie się!». Tego dnia odbędzie się tradycyjna zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

10 października 2021 XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Po mszy św. zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II.

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

W środę nabożeństwo i procesja fatimska.

W piątek msza św. szkolna. Po mszy spotkanie dla klas VIII.

W sobotę Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska.

Diecezjalne obchody XXI Dnia Papieskiego odbędą się w najbliższą niedzielę 10 października w parafii św. Jana Pawła II w Opolu. Centralnym wydarzeniem będzie Msza św. o 10.00 sprawowana pod przewodnictwem bp Pawła Stobrawy.

W sobotę 16 października odbędzie się 5. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę Św. Anny. Towarzyszyć jej będzie motto: «Z Maryją zanurzeni w wielkiej tajemnicy wiary». Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. 15.30.

RADIO DOXA. Z bogatej oferty programowej Radia Doxa tym razem polecamy audycję «Z rodziną mi do twarzy». W najbliższy czwartek tematem audycji będzie «Ojciec w świecie dziecka». Jaka jest rola ojca, jak się do niej przygotować i jak nie przegapić w ojcostwie tego, co najistotniejsze? Między innymi na te pytania postarają się znaleźć odpowiedź ojcowie – goście audycji Ewy Szyndler. «Z rodziną mi do twarzy» - w czwartek, po 20-stej

17 października 2021 XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: święto św. Łukasza, ewangelisty w poniedziałek, wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża w piątek.

W piątek msza św. szkolna. W sobotę spotkanie uczniów I klasy szkoły ponadpodstawowej.

W niedzielę 17 października rozpocznie się etap diecezjalny Synodu «Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja». Zainauguruje go uroczysta Msza św. o godz. 14.00 w katedrze opolskiej, której będzie przewodniczył Biskup Opolski. Ksiądz Biskup Andrzej Czaja zaprasza do udziału w niej przedstawicieli duchowieństwa (zwłaszcza księży dziekanów oraz księży proboszczów parafii miasta Opola), osób życia konsekrowanego, reprezentacje wspólnot religijnych, młodzieży, Parafialnych Rad Duszpasterskich i wszystkich wiernych świeckich.

W dniach 24-30 października będziemy przeżywali Tydzień Misyjny. W tym roku towarzyszy mu hasło: «Spotkaliśmy Jezusa więc głosimy». Niech ten czas stanie się szczególnym czasem modlitwy za misje i misjonarzy, zwłaszcza pochodzących z naszej diecezji.

RADIO DOXA. Różaniec - modlitwa na paciorkach różańca nabiera w październiku wyjątkowego znaczenia. Na falach Radia Doxa codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy, do aktywnego udziału i włączenia się w odmawianie poszczególnych dziesiątków – można to uczynić dzwoniąc pod numer 77 45 66 777. Różaniec w Radiu Doxa codziennie, tuż po 21-szej (po Apelu Jasnogórskim).

24 października 2021 XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś niedziela misyjna, rozpoczynająca Tydzień Misyjny. W tym roku towarzyszy mu hasło: «Spotkaliśmy Jezusa więc głosimy». Niech ten czas stanie się szczególnym czasem modlitwy za misje i misjonarzy, zwłaszcza pochodzących z naszej diecezji.

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00. Codziennie nabożeństwa przed wieczornymi mszami.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W piątek msza św. szkolna.

W przyszłą niedzielę w kościołach, które nie mają wyznaczonej rocznicy poświęcenia – rocznica poświęcenia kościoła (kiermasz)

RADIO DOXA. Tym razem przypominamy o nowej audycji, przygotowanej specjalnie na jubileusz 50-lecia diecezji opolskiej. W programie tym wspomnienia kapłanów święconych w poszczególnych rocznikach i przedstawienie najważniejszych wydarzeń 50-lecia, które miały miejsce w naszej diecezji. „IUBILAEUM – 50 lat diecezji opolskiej” – nowość w programie Radia Doxa w każdy piątek, po 20-stej. W kolejnej audycji (29 października) podejmiemy temat starań i samego powstania, w efekcie, Diecezjalnego Instytutu Teologiczno-Pastoralnego (lata 1980-1981). Na audycję zaprasza Marcin Polus.