2 stycznia 2022 II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

Dzisiaj po południu o godz. 15.00 nabożeństwo. Po nim wymiana tajemnic Różańcowych.

3 stycznia, w poniedziałek, uroczystość Najświętszego Imienia Jezus – święto tytularne naszego zakonu, Towarzystwa Jezusowego.

W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy bardzo serdecznie na kolejne Msze kolędowe, celebrowane o g. 18.00, w intencji mieszkańców naszej parafii, według planu podanego wcześniej.

W czwartek – Uroczystość Objawienia Pańskiego (błogosławieństwo kadzidło, kredy i wody). Po mszach św. ZBIÓRKA DO PUSZEK NA RZECZ DOMU POKOJU W BETLEJEM.

Najbliższy piątek będzie pierwszym piątkiem miesiąca.

9 stycznia 2022 NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Dzisiaj wieczór kolęd o godz. 16.00.

Od poniedziałku w liturgii okres zwykły.

W piątek msza św. szkolna. Po mszy św. spotkanie uczniów klasy VI przygotowujących się do Bierzmowania

Biskup Opolski Andrzej Czaja w niedzielę 16 stycznia 2022 r. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Raciborzu otworzy proces beatyfikacyjny świątobliwej Eufemii Piastówny (1299-1359), księżniczki raciborskiej i przeoryszy raciborskich dominikanek. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem Biskupa Opolskiego, podczas której homilię wygłosi Biskup Gliwicki Jan Kopiec.

: Radio Doxa z nowymi propozycjami antenowymi w 2022 r. Już od 8 stycznia «Katecheza na rowerze». Po godzinie 19 w każdą sobotę rozważania przygotowane przez księdza Pawła Michalewskiego, znanego do tej z mediów społecznościowych. Teraz jego «rowerowe» rozważania będą do wysłuchania w także Radiu Doxa.

16 stycznia 2022 II NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

We wtorek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o jedność Chrześcijan. W tym roku będzie mu towarzyszyć hasło zaczerpnięte z Ewangelii św. Mateusza: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2). Tydzień ekumeniczny zakończy się świętem Nawrócenia się św. Pawła (25/01/).

W ramach Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan., w niedzielę 23 stycznia o godz. 18.00 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu odbędzie się Ekumeniczna Modlitwa Młodych, która dotychczas odbywała się w I niedzielę Adwentu. Nabożeństwu przewodniczyć będzie biskup opolski Andrzej Czaja, zaś Słowo Boże wygłosi proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Opolu, ks. Wojciech Pracki.

Rado Doxa. W Nowym 2022 roku z nowościami dla słuchaczy. Kolejną z nich jest «Słowo pod poduchę». Ekumeniczne refleksje tuż przed końcem dnia, na antenie Radia Doxa, od poniedziałku do piątku o g. 22.00.

23 stycznia 2022 III NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

Zgodnie z wolą Papieża Franciszka trzecia niedziela Okresu Zwykłego każdego roku ma być w kościele przeżywana jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona przypomnieć wszystkim, pasterzom i wiernym o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią.

We wtorek (25.01) w święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła, kończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

W środę (26.01.) Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce

Ostatnia niedziela stycznia – z inicjatywy Fundacji Polskiej Raoula Follerreau – obchodzona będzie w Kościele jako 69. Światowy Dzień Trędowatych

RADIO DOXA. Magazyn reporterów od 7 stycznia w Radiu Doxa o nowej porze: od poniedziałku do piątku o godz. 19.00 reporterzy rozgłośni informują o najważniejszych wydarzeniach, jakie miały miejsce w regionie i diecezji. To także czas podsumowania dnia w kraju i na świecie.

30 stycznia 2022 IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

W środę święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie określane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz osób poświęconych Życiu Konsekrowanemu.

W czwartek Błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, i I sobota miesiąca.

W sobotę błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.

W niedzielę błogosławieństwo jabłek ku czci św. Doroty.

RADIO DOXA. Codziennie w Radiu Doxa, tuż przed Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00, emitowane są fragmenty «Dzienniczek świętej Siostry Faustyny», który został napisany w Wilnie i w Krakowie w latach 1934-1938. Wszystkie zapisy i notatki autorka czyniła w tajemnicy. Ostatnie pochodzą z czerwca 1938 roku, napisane trzy miesiące przed śmiercią siostry Faustyny. Następnie zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką.