3.07.2022

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej w środę; wspomnienie św. Jana Dukli, prezbitera w piątek.

W środę (06.07) Święto patronalne Apostolstwo Chorych.

W czwartek przypada I czwartek miesiąca.

10.07.2022

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00. Wymiana tajemnic różańcowych.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: święto św. Benedykta opata, patrona Europy w poniedziałek; wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika – we wtorek; wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta – w środę; wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła w piątek; wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel w sobotę.

W środę dzień fatimski. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00

W piątek zbiórka sprzętu elektronicznego 15 lipca - piątek do godz. 10.30.

Wystawa z okazji 50-lecia diecezji. „A Kościół trwa... Jubileusz diecezji opolskiej 1972-2022” – pod takim tytułem została przygotowana wystawa z okazji 50-lecia utworzenia diecezji opolskiej. Na wystawie zaprezentowano materiały źródłowe pochodzące z Archiwum Państwowego w Opolu, Archiwum Diecezjalnego w Opolu, parafii katedralnej pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu, parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Opolu-Grudzicach i Kurii Diecezjalnej w Opolu. Całości dopełniają fotografie autorstwa Jerzego Stemplewskiego. Wystawa była prezentowana w opolskiej katedrze. Obecnie istnieje możliwość zaprezentowania jej w innych parafiach naszej diecezji. Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Duszpasterskim naszej kurii.

RADIO DOXA. Jak smakuje Opolszczyzna? O tym w wakacyjnym cyklu "Otwórz opolski bifyj - wyrusz na szlak pełen smaków". W każdy poniedziałek, środę i piątek o 13.45 dziennikarze Radia Doxa odwiedzą restauracje znajdujące się na kulinarnym szlaku, przebiegającym przez nasz region.

17 lipca, dokładnie za tydzień w niedzielę siostra Miriam elżbietanka z naszej parafii, podzieli się krótką prezentacją na temat nowych niedawno błogosławionych sióstr męczenniczek ze zgromadzenia sióstr św. Elżbiety Sr. Paschalis i jej 9 ciu towarzyszek