5.03.2023

Gorzkie Żale: Jankowice W. godz. 14.00, Wierzbnik godz. 15.00. Wymiana Tajemnic Różańcowych.

W piątek msza św. szkolna. Spotkanie dla uczniów z kl. VII.

Rekolekcje formacyjne dla rolników. Diecezjalne Duszpasterstwo Rolników zaprasza do udziału w rekolekcjach dla rolników w Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni, które odbędą w dniach 7-9 marca 2023 r. (wtorek-czwartek). Zgłoszenia u ks. dyrektora Łukasza Michalika w Raciborzu-Miedoni (ul. Ratajskiego 8, 47-400 Racibórz, tel. 32 41 51 386 lub 665 379 551; e-mail: Lukasz.Michalik@diecezja.opole.pl) lub u ks. Damiana Rangosza w Pietrowicach Wielkich (ul. 1 Maja 29, 47-480 Pietrowice Wielkie, tel. 32 419 80 48, e-mail: Damian.Rangosz@diecezja.opole.pl).

Bierzmowanie dorosłych. Najbliższe bierzmowanie dorosłych zaplanowane jest na sobotę 11 marca 2023 r. o godz. 16.00 w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu. Zgłoszenia kandydatów do bierzmowania są przyjmowane w Wydziale Duszpasterskim Kurii Diecezjalnej w Opolu do czwartku 9 marca br.

Spotkanie z małżonkami w kryzysie. Tegoroczne formacyjno-modlitewne spotkanie dla małżonków w kryzysie odbędzie się w niedzielę 26 marca o godz. 14.00 w kościele pw. św. Sebastiana w Opolu. Spotkanie poprowadzi bp Waldemar Musioł.

RADIO DOXA. Przez cały okres Wielkiego Postu Diecezjalne Radio Doxa zaprasza na radiowe rekolekcje wielkopostne, którym w tym roku towarzyszy hasło: „Zapomniane oblicze miłosierdzia”. Audycja rekolekcyjna w każdą środę o godz. 19.35 (powtórka o 22.35). Nauki wygłasza ks. Tomasz Jaklewicz, redaktor Gościa Niedzielnego. I

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek, aby wesprzeć finansowo 1743 polskich misjonarzy posługujących w 99 krajach świata.

12/03/2023

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy kolejny Tydzień Modlitw o Powołania. Biskup Opolski gorąco zachęca do uwzględnienia intencji za kapłanów oraz o nowe powołania w modlitwie wiernych oraz w nabożeństwach wpisanych w stały krajobraz duszpasterski parafii.

Przez ostatnie 10 lat (z wyjątkiem roku 2020) 1 maja w Jemielnicy obchodziliśmy Diecezjalne Święto Rodziny. Aktualna sytuacja epidemiologiczna nadal uniemożliwia tradycyjne celebrowanie tego Święta, zwykle połączonego z jemielnickim Jarmarkiem Cysterskim. Jednak wyrazem kontynuacji tej modlitewnej tradycji będzie Msza Święta sprawowana przez Biskupa Opolskiego 1 maja 2021 r. o godz. 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy (transmitowana m.in. przez Radio Doxa i w serwisach społecznościowych parafii Jemielnica), na którą biskup zaprasza przedstawicieli rodzin oraz dwóch diecezjalnych wspólnot: Bractwa Świętego Józefa i Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego. Podczas tej Mszy św. Biskup Opolski zawierzy rodziny diecezji św. Józefowi, przyjmie nowych członków Bractwa Św. Józefa oraz poświęci nowy sztandar dla jednego z rejonów tej wspólnoty.

RADIO DOXA. Tym razem przypominamy o prezentowanej na antenie radia «Biblii audio». To Pismo Święte (Stary i Nowy Testament) nagrane przez aktorów, wśród nich również wiele znanych głosów. Całość nagrania trwa aż 113 godzin, a w krótkich fragmentach jest prezentowana każdego dnia o 22.30, oczywiście na falach Radia Doxa.

19/03/2023

Gorzkie Żale w Jankowicach Wielkich o godz. 14.00, a w Wierzbniku o godz. 15.00.

Ze względu na to, że niedziela ma pierwszeństwo przed świętami w poniedziałek liturgicznie będziemy wspominali św. Józefa, Oblubieńca NMP.

W piątek Droga Krzyżowa w Jankowicach Wielkich o godz. 16.30, a w Wierzbniku po wieczornej mszy św. Okło godz. 18.30.

W tym tygodniu w sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

W przyszłą niedzielę kolekta na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych.

26/03/2023

Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Daniel Solarz.

Gorzkie Żale w Jankowicach Wielkich o godz. 15.00, a w Wierzbniku o godz. 17.00.

W piątek Droga Krzyżowa w Jankowicach Wielkich o godz. 16.30, a w Wierzbniku po wieczornej mszy św. Okło godz. 18.30.

W tym tygodniu obchodzimy I sobotę miesiąca.

W przyszłą niedzielę obchodzimy niedzielę Palmową. Podczas mszy św. poświęcenie palm.

Duszpasterstwo Rodzin Rejonu Nyskiego zaprasza narzeczonych do udziału w weekendowych kursach przedmałżeńskich. Najbliższy kurs weekendowy odbędzie się w terminie 20-21 maja 2023 r. w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie.

Doroczne spotkanie dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia o godz. 14.00 w kościele pw. św. Sebastiana w Opolu.

RADIO DOXA. Wielki Post to czas gorliwej modlitwy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na antenie Diecezjalnego Radia Doxa. Codziennie o 12.00 Anioł Pański, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 21.00 Apel Jasnogórski i Różaniec.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz siedmio misięcznej dziewczynki Zofii, która wymaga kosztownej rehabilitacji w ramach naszej parafialnej akcji : „ Czyńmy dobro i nieśmy miłość jak to czynił przez całe życie św. Jan Paweł II” z okazji Jego XVIII rocznicy śmierci, która przypada 02/04/2023.

Posłuchajmy teraz rodziców Zofii:
Drodzy Państwo prosimy, poświęćcie krótką chwilkę na zapoznanie się z historią naszej córeczki:

„Niedawno, bo we wrześniu 2022 roku, na świat zawitało nasze największe szczęście – Zosia. Wiedzieliśmy, że się urodzi chora – w 38 tygodniu ciąży, lekarz zauważył na USG wodogłowie u córki. Dziewczynka przeszła także wylew trzeciego stopnia. Na świat przyszła przez cesarskie cięcie, a już w 15 dobie życia, została jej założona zastawka komorowo – otrzewnowa. Na dziś nie wiadomo, jak będzie wyglądała przyszłość Zosi….. Zmiany wewnątrz jej główki są ogromne. Jednak mocno wierzymy, że jej życie będzie jak najbardziej zbliżone do normalnego, a na jej twarzy codziennie gościć będzie uśmiech. Do tego potrzebna jest bardzo kosztowna i intensywna rehabilitacja, na którą zbieramy środki od ludzi dobrej woli. To wszystko może się udać właśnie dzięki Państwa pomocy.

Z góry dziękujemy za każdą wpłatę. Rodzice Zofii.