11/04/2023

Dzisiaj niedziela Miłosierdzia.

Tydzień temu w ramach naszej akcji parafialnej z okazji kolejnej rocznicy śmierci Jana Pawła II: „Czyńmy dobro i miłość, jak to czynił św. Jan Paweł II przez całe swoje życie” zebraliśmy 1468
a. Jankowice Wielkie 808.00
b. Wierzbniku 660.00

Nabożeństwo popołudniowe w kościele parafialnym o godz. 15.00

Dzisiaj kto w kościele , w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem odmówi Ojcze nasz, Credo i dowolną modlitwę do Miłosiernego Jezus otrzymuje odpust zupełny.

Radio DOXA: Niedawno minął rok od śmierci ks. Piotra Pawlukiewicza. W Radiu Doxa przypominamy jedno ze spotkań rekolekcyjnych, jakich odbył wiele. To jednak oprócz książki zatytułowanej „Wstań! Albo będziesz święty, albo będziesz nikim”, zostało też zarejestrowane i wydane w formie audiobooka. Do jego wysłuchania zapraszamy na fale Radia Doxa od poniedziałku do piątku o godzinie 19.45.

18/04/2023

Uroczyste Nieszpory godz. 15.00

Dzisiaj rozpoczyna się 13 niedziela Biblijna. Od 13 lat w Kościele w Polsce Dzieło Biblijne im. Św. Jana Pawła II promuje inicjatywę przeżywania III Niedzieli Wielkanocnej, 18 kwietnia i następującego po niej tygodnia jako Niedzieli Biblijnej i Tygodnia Biblijnego. To także Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. Zaczynając od niedzieli 18 kwietnia 2021 r. wejdziemy w XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. Niedziela Biblijna jest od 2017 r. Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Ogólnopolskie uroczystości związane z V Narodowym Czytaniem Pisma Świętego odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie oraz na Jasnej Górze.

W przyszłą niedzielę, tzw. Dobrego Pasterza rozpocznie się 58 Światowy Tydzień Modlitw o Powołania.

W piątek (23.04.) Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

Ze względu na ograniczenia w kinach od dzisiaj jest możliwość obejrzenia w in- ternecie bardzo ważnego premierowego filmu „Wyrok na niewinnych”. To historia najgłośniejszego i najbardziej brzemiennego w skutkach dramatu sądowego w dziejach. Głównym bohaterem jest dr Bernard Nathanson, zagorzały zwolennik legalizacji aborcji i aktywny uczestnik tamtej sprawy, który kilka lat później stał się obrońcą życia i autorem głośnego filmu "Niemy krzyk". Film odsłania burzliwe kulisy procesu, który przesądził o legalizacji aborcji, oraz demaskuje metody, jakimi posłużyli się aktywiści aborcyjni chcący wywrzeć presję na sędziów. Film można zobaczyć w kinie internetowym pod adresem: www.RafaeIKino.pl. Polecamy go szczególnie rodzicom i ich dorastającej młodzieży.

W kolejnym numerze naszego czasopisma parafialnego polecam następujące artykuły:
• w ramach ocaleni z aborcji: „Dziękuję mamie, że mnie urodziła” w którym jest opisana dramatyczna historia włoskiego tenora Andrea Bocelii, który miał być pozbawiony życia w łonie matki.
• w ramach tajemnicy wiary ciekawa historia cudów św. Szarbela –mnicha libijskiego.
• w ramach wydarzenia w Kościele „odszedł pogodzony z Bogiem” ciekawe historie z życia zmarłego Krzysztofa Krawczyka.


RADIO DOXA. Jak zwykle polecamy audycje diecezjalnego Radia Doxa. Tym razem kolejna zachęta do wysłuchania audycji poświęconych św. Józefowi. To specjalna propozycja na Rok św. Józefa, ogłoszony przez papieża Franciszka, w której możemy posłuchać historii kaliskiego Sanktuarium Świętego Józefa. W najbliższym odcinku informacje o tym, co można znaleźć w kryptach. „Historia Sanktuarium Świętego Józefa” w Radiu Doxa w niedzielę, o godzinie 16:00.

Od dnia 1 kwietnia br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który realizowany jest co 10 lat. Spis jest obowiązkowy i wszystkie osoby zamieszkałe w kraju są zobowiązane do samodzielnego spisania się poprzez aplikację na stronie spis.gov.pl. W przypadku trudności można spisać się przez telefon dzwoniąc pod numer 22 279 99 99 lub w urzędzie miasta/gminy przy wsparciu pracownika merytorycznego. W oparciu o wyniki spisu opracowuje się plany rozwojowe i określa potrzeby zdrowotne, edukacyjne, mieszkaniowe oraz dotyczące zabezpieczenia społecznego. Są one także podstawą do określenia dotacji i subwencji oraz podziału środków unijnych. Poprzez udział w spisie mieszkańcy uzyskują realny wpływ na zmiany zachodzące w ich otoczeniu.

25/04/2023

Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.00.

Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy kolejny Tydzień Modlitw o Powołania. Biskup Opolski gorąco zachęca do uwzględnienia intencji za kapłanów oraz o nowe powołania w modlitwie wiernych oraz w nabożeństwach wpisanych w stały krajobraz duszpasterski parafii.

Przez ostatnie 10 lat (z wyjątkiem roku 2020) 1 maja w Jemielnicy obchodziliśmy Diecezjalne Święto Rodziny. Aktualna sytuacja epidemiologiczna nadal uniemożliwia tradycyjne celebrowanie tego Święta, zwykle połączonego z jemielnickim Jarmarkiem Cysterskim. Jednak wyrazem kontynuacji tej modlitewnej tradycji będzie Msza Święta sprawowana przez Biskupa Opolskiego 1 maja 2021 r. o godz. 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy (transmitowana m.in. przez Radio Doxa i w serwisach społecznościowych parafii Jemielnica), na którą biskup zaprasza przedstawicieli rodzin oraz dwóch diecezjalnych wspólnot: Bractwa Świętego Józefa i Maryjnej Wspólnoty Opiekunek Dziecięctwa Bożego. Podczas tej Mszy św. Biskup Opolski zawierzy rodziny diecezji św. Józefowi, przyjmie nowych członków Bractwa Św. Józefa oraz poświęci nowy sztandar dla jednego z rejonów tej wspólnoty.

RADIO DOXA. Tym razem przypominamy o prezentowanej na antenie radia «Biblii audio». To Pismo Święte (Stary i Nowy Testament) nagrane przez aktorów, wśród nich również wiele znanych głosów. Całość nagrania trwa aż 113 godzin, a w krótkich fragmentach jest prezentowana każdego dnia o 22.30, oczywiście na falach Radia Doxa.